Skocz do zawartości
Domely

Czyszczenie wtrysków ultradźwiękami lub preparatem typu STP w B6...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
bo nowy wtrysk to nie problem ale jego wyjęcie które może zakończyć się na zdjęciu głowicy

 

Co by mialo byc powodem takiej sytuacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem na ebayu po namowach w tym wątku LIQUID MOLY PURGE ale jak tak pózniej patrzę tu na forum to wszyscy mają inne nazwy tego środka a i ilość też chyba macie inną mi przyszła puszka 1 litrowa i tak szukam jak tego stosować i wogóle nie jest napisane w necie tylko na puszce ze kabel paliwowy trzeba wyjąć i włożyć do puszki.... suma sumarą czy robił ktoś coś takiego jak na linku który podaje i gdzie to zrobić w B6

 

http://www.videosurf.com/video/2005-volkswagen-passat-tdi-injector-cleaning-with-lubro-moly-'diesel-purge'-63458616?vlt=kosmix

Edytowane przez Beart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zakupiłem na ebayu po namowach w tym wątku LIQUID MOLY PURGE ale jak tak pózniej patrzę tu na forum to wszyscy mają inne nazwy tego środka a i ilość też chyba macie inną mi przyszła puszka 1 litrowa i tak szukam jak tego stosować i wogóle nie jest napisane w necie tylko na puszce ze kabel paliwowy trzeba wyjąć i włożyć do puszki.... suma sumarą czy robił ktoś coś takiego jak na linku który podaje i gdzie to zrobić w B6

 

http://www.videosurf.com/video/2005-volkswagen-passat-tdi-injector-cleaning-with-lubro-moly-'diesel-purge'-63458616?vlt=kosmix

 

Inne nazwy bo zalezy czy puszka jest z niemiecka etykietka czy angielska.

Na puszce pol litrowej jest napisane ze mozna podpaic ja pod przewody paliwowe i zrobic to o czym piszesz. Mozna tez te pol litra wlac do baku - starcza na 70 litrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was stosował taki preparat?

http://el-olej.pl/Liqui_Moly_SPEED_DIESEL_ZUSATZ_5160_1L-856.html

Przeczytałem cały wątek ale chyba o tym specyfiku nie było ani słowa. Z opisu brzmi nieźle, może ktoś ma z nim jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wypróbowałem środek STP http://img19.imageshack.us/i/49cc79af8cd149a9b976998.jpg/

Środek wlałem na około 55 litrów ropy, zbiornik wyjechałem do zera, przejechałem 700km

Robiłem logi przed próbą i po:

 

Logi przed zalaniem STP:

Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/pm7_39730.html

Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/pm7_39729.html

 

Logi po wyjeżdżeniu ropy z STP:

Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/pm7_43020.html

Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/pm7_43021.html

 

Poprawy raczej żadnej, odczuwalnie też raczej bez zmian, auto zachowuje się tak jak wcześniej, jedzie tak samo, pali tyle samo.

Co ciekawe po ok. 100km przejeżdżonych na STP zapaliła się kontrolka silnika i komp wyrzucił błąd:

 
001137 - Exhaust Pressure Sensor 1 (G450): Implausible Signal 
              P0471 - 000 -  - 
            Freeze Frame 
                   Fault Status: 01110000
                   Fault Priority: 2
                   Fault Frequency: 2
                   Time Indication: 0
            Freeze Frame 
                   RPM: 0 /min
                   Speed: 0.0 km/h
                   (no units): 10.20
                   (no units): 25.50
                   Mass Flow: 5.69 g/s
                   Temperature: 228.0°C
                   Temperature: 5.4°C

po zatankowaniu kolejnego zbiornika czystej ropy kontrolka zgasła i błąd dało się wykasować.

Kolejne testowanie podobnych specyfików chyba nie ma sensu, tak jak już wcześniej koledzy się wypowiedzieli, "BIPy nie ciekawe" no i chyba do tych wtrysków trzeba będzie się dobrać ręcznie...:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Exhaust Pressure Sensor 1 (G450):

 

To jest czujnik roznicy cisnien w DPF. Czyli ten co bada zapchanie filtra cisnienie wejscia wyjscia ,znaczy ze masz DPF-a ? Nie koniecznie STP mialo na niego wplyw .

 

Co do STP ,kasa w bloto ,testowalem i nawet spalanie nie spadalo ,totalna bzdura z jego dzialaniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomiarów nie robiłem ale wyraźnie cichsza praca na "luzie" i łagodniejsze poranne odpalenie.

 

A jak często stosujesz ten preparat ?

ja zastosowałem raz i po 5000km teraz zaleje ponownie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dolewam co jakiś czas STP, dolewałem kiedyś diesel spulung, na początku maja wybieram się na hamownię, zobaczymy co ciekawego słychać z wtryskami, wyjdzie czy warto stosować bo mam przejechane na wtryskach 100 tys. km. - powinny być zapieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak często stosujesz ten preparat ?

ja zastosowałem raz i po 5000km teraz zaleje ponownie !

LM Diesel Systempflege co 2000km a LM Diesel Spulung co 5000km. Oczywiście nigdy obydwu jednocześnie tylko każdy osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabardzo wierze w te preparaty dodawane do baku...moze jak by lac przez caly czas to po prostu nie pozwola sie zasyfic ale by wyczyscily tak jak porzadna kapiel w ultradzwiekach to raczej nie mozliwe.

 

Nasza wczorajsza robota...pompki wymontowane, wyprane w ultradzwiekach, wlozone i wynik od razu gebe cieszy...

 

 

ef7ce146075a0036med.jpg

Edytowane przez rob555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt takiej kąpieli w ultradzwiekach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zabardzo wierze w te preparaty dodawane do baku...moze jak by lac przez caly czas to po prostu nie pozwola sie zasyfic ale by wyczyscily tak jak porzadna kapiel w ultradzwiekach to raczej nie mozliwe.

 

Nasza wczorajsza robota...pompki wymontowane, wyprane w ultradzwiekach, wlozone i wynik od razu gebe cieszy...

 

Dokładnie tak jak pisze kolega, kąpiel pomaga zdecydowanie ale ostatnio gdy oddałem komplecik znajomego do czyszczenia to po kąpieli jedna sztuka zaczęła pokazywać zwarcie na cewce, osobiście nie byłem przy kąpieli i mam pytanie - kąpiąc wtryski mają być zanurzone w całości czy tylko częściowo ???

Jak pisałem wcześniej również mam zamiar zrobić próbę na hamowni i w przypadku braku koników kąpiel w ultradzwiękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie raczej bedzie spowodowane okalblowaniem w glowicy. Dosc delikatne sa te wtyczki i musza byc idealnie wlozone by byl dobry kontakt.

 

Czyszczenie pompek dla klubowicza to 800zl ( w tym demontaz, montaz z regulacja naciagu oraz hamownia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, czesc interesuje mnie cena za wymiane oleju i wszystkich filtrow w b6 170 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By nie robic balaganu kwestie zapytan finansowych albo na priv (czasem dlugo odpowiadam) albo tel w godz pracy 10-17. Jak nie siedze na hamowni to odbieram zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwarcie raczej bedzie spowodowane okalblowaniem w glowicy. Dosc delikatne sa te wtyczki i musza byc idealnie wlozone by byl dobry kontakt.

 

Kolego jeżeli mi odpowiadasz to źle zrozumiałeś, po kąpieli stwierdzono że jest zwarcie na masę sprawdzając miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak czytam i czytam wypowidzi na temat tych plynow do czyszczenia wtrsykow. Czy jest ktos tutsj kto wlewal te srodki i juz nie mial problemow z wtryskami. Czy jest ktos kto wlewal a i tak mimo wszystko mial z nimi problem. Wlasnie padl mi wtrysk i ciekawi mnie czy te specyfiki maja potwierdzony sens.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności