Skocz do zawartości
Jotes

Opinie nt. kluczy firmy Coval

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co sądzicie o kluczach firmy Coval? Są w miarę dobre tak jak Kuźnia, czy nie? Gdzie są one produkowane i jaka firma to robi? Na kluczach jest napis: Wyprodukowano dla Coval", nie ma jednak informacji, gdzie i kto to narzędzie wyprodukował. Zapraszam do dyskusji. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komplet kluczy oczkowych z grzechotkami coval od 2 lat jak na razie spisuja sie świetnie często sa używane przy samochodach Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem te opinie i nadal nie wiem, czy warto kupować te klucze - chodzi mi konkretnie o klucze oczkowe otwarte i klucze płasko-nasadowe. Kiedyś czytałem, że klucze Coval są produkowane w Chinach i że nie są one wcale ze stali chromowo-wanadowej. Na kluczach tych nie ma też napisu CrV bądź chromo-vanadium. Jest tylko napis "Coval" i "Drop forged", co bardzo mne zniechęca, bo ten ostatni napis jest też na kluczach płasko-oczkowych sprzedawanych na rynkach po 10 zł za komplet (10 - 17).

Wysłałem zapytanie do firmy Coval o miejsce produkcji oraz rodzaj stali kluczy Coval i czekam na odpowiedź. Jeśli nie otrzymam zadowalającej odpowiedzi, to nawet nie będę sobie tą marką zawracał głowy.

 

 

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

 

Ja mam komplet kluczy oczkowych z grzechotkami coval od 2 lat jak na razie spisuja sie świetnie często sa używane przy samochodach Polecam.

 

Czy twoim zdaniem zatem są one wykonane ze stali CrV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie pisałem o covalu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28689&page=3

 

Ja ze względu na cene, zdecydowanie polecam.

 

Ja mam ten zestaw http://allegro.pl/item853997986_klucze_nasadowe_coval_72szt_nowe_komplet_kluczy.html

tyle że w czerwcu dałem za niego chyba 120/125zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ten zestaw http://allegro.pl/item853997986_kluc...et_kluczy.html

tyle że w czerwcu dałem za niego chyba 120/125zł

świąteczna promocja :)

 

Covala użytkuje od długiego czasu znajomy mechanik i nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam nadzedzia firmy COVAL! sa naprawde dobre ;)

nie maja ze mna lekkiego zycia, grzechotka odkrecam nakretki od przegubow nasadka 32mm do tego rura dlugosc 2m i moj ciezar ciala jakeis 95kg :) i nie ma zadnego problemu z grzechotka :) do tego czasami pukam nasadka zamiast mlotka i nic sie nie dzieje juz przez 2 lata :) takze wg mnie za taka cene jest rewelacja!!

kupowalem na allegro zestaw w skrzyneczce :) Ogolnie warte polecenia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam nadzedzia firmy COVAL! sa naprawde dobre

nie maja ze mna lekkiego zycia, grzechotka odkrecam nakretki od przegubow nasadka 32mm do tego rura dlugosc 2m i moj ciezar ciala jakeis 95kg i nie ma zadnego problemu z grzechotka do tego czasami pukam nasadka zamiast mlotka i nic sie nie dzieje juz przez 2 lata takze wg mnie za taka cene jest rewelacja!!

kupowalem na allegro zestaw w skrzyneczce Ogolnie warte polecenia!!

 

Podzielam twoje zdanie.

Dzisiaj przeprowadziłem próbę wytrzymałościową klucza oczkowego otwartego 15x17 firmy Coval i jestem naprawdę mile zaskoczony jej wynikiem. Okazuje się, że w/w klucza nie zdołałem złamać ani ręką, ani nogą, kręcąc śrubę "10" o twardości B 5,8 - śruba się skręcała, klucz się nie ześlizgiwał, tylko wrzynał w sześciokątny łeb śruby, wytrzymując moment obrotowy ok. 100 Nm. Dopiero po zastosowaniu przedłużki 40 cm i momentu obrotowego ok. 200 Nm oczko klucza pękło. Wniosek stąd taki, iż nawet silny człowiek nie jest w stanie złamać tego klucza, kręcąc ręką bez stosowania przedłużki - chyba, że będzie to goryl. Trochę żałuję, iż połamałem tak dobry klucz, ale pocieszam się myślą, że drogo on nie kosztował - ja natomiast jestem przekonany, że firma Coval produkuje dobre narzędzia. Moja ocena tego klucza w/g kryterium cena/jakość to 4,25 w skali 6-stopniowej.

Edytowane przez Jotes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem coś na temat Covala ponoć to austriacka marka ale gdzie je produkują to nie mam pojęci mogę się tylko domyślać. Co do tych narzędzi to spisywały się dobrze w warsztacie w którym pracowałem mieliśmy taki duży zestaw nasadek z grzechotką w walizce chyba do rozmiaru 48mm bardzo często używałem ich do odkręcania dużym kluczem pneumatycznym i dawały radę i bardzo często używaliśmy nasadek do wprasowywania łożysk ze zwrotnic na prasie i ok dawały radę. Ja osobiści polecam narzędzia firmy Proxxon mam takie zestaw nasadek w walizce, płaskie oraz oczkowe nie są tanie ale naprawde dobre polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bardziej dokładnym przemyśleniu kwestii, czy warto inwestować w narzędzia Covala, nie mam jakoś do tej firmy zaufania. Z coraz większej ilości źródeł dowiaduje się, że klucze Covala są produkowane w Chinach. Firma na razie nie raczyła odpowiedzieć na moje zapytanie na temat miejsca produkcji i rodzaju stali, z jakiej są wyprodukowane klucze. Chociaż cena jest zachęcająca, postanowiłem nie kupować kluczy Covala, bo jak głosi przysłowie "Tanie mięso, to tylko psy jedzą". Wolę zapłacić drożej i mieć klucze porządnych marek, takich chociażby jak Jonesway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat o narzędziach jest na forum, odszukajcie i tam piszcie co polecacie. Tutaj jest konkretny temat - klucze Coval

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw kluczy nasadowych Coval z grzechotkami i sa bardzo dobre,traktuje je bardzo ostro przedluzkami,rurami i jak trzeba to mlotkiem,nic sie z nimi nie dzieje.Jedyny minus to taki ,ze grzechotki maja za malo zebow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej firmie w której pracowałem, ekipa hydraulików miała komplet płasko-oczkowych covali.

zdecydowanie dawały radę - najstarsze miały już kilka wiosen (niestety czasem klucze giną na budowach i trzeba było zestaw uzupełniać), a nie widać było jakiś złuszczeń powłoki zewnętrznej, ani ie przypominam sobie żeby któryś z hydraulików narzekał że mu się kiedyś coś omsknęło, czy złamało - wręcz przeciwnie - chwalili sobie i to bardzo,

a używane były z przedłużkami, traktowane młotem itp.

często sam ich pożyczałem - według mnie bardzo dobre klucze i chyba nie ma to znaczenia gdzie są produkowane skoro są po prostu dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coval, właśnie oczkowe.I powiem tak.Do kombajnu tak.Do traktoru też.Płot skręcić jak najbardziej.Warsztat Boże broń.Skąd inąd wiadomo że każdemu zależy na zdrowiu a mechanikowi szczególnie na sprzawnych witkach.Te narzędzia mogą dać tylko chorobowe i długą rechabilitację a potem jeszcze rekonwalescencję niekiedy komisję w zusie.Odradzam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chyba że na prezent teściowej.

 

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

 

Na 100% China!!!!!!!!!!!

bRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Warsztat Boże broń.Skąd inąd wiadomo że każdemu zależy na zdrowiu a mechanikowi szczególnie na sprzawnych witkach.Te narzędzia mogą dać tylko chorobowe i długą rechabilitację a potem jeszcze rekonwalescencję niekiedy komisję w zusie.Odradzam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chyba że na prezent teściowej

 

Dlaczego odradzasz - pękają?

Klucze Covala faktycznie są produkowane w Chinach metodą kucia matrycowego (napis "drop forged" oznacza kucie matrycowe). Ale firma Coval ma tam swoich ludzi, którzy pilnują Chińczyków. Przecież w dzisiejszych czasach wiele renomowanych firm ma swoje fabryki w Chinach.

Edytowane przez Jotes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam klucze Covala mam zestaw nasadowych z grzechotka i plasko-oczkowych i spisuja sie elegancko. Osobiscie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klucze godne polecenia stosunek jakość cena bardzo dobry

wielu znajomych używa i ja też polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ma w sklepie motoryzacyjnym klucze tej marki... I co nie kupię to jestem zadowolony :) Cena co prawda nie zawsze najniższa ale wykonanie warte pieniędzy... Małym kluczykiem oczkowym, łamanym z grzechotką wymieniłem świece żarowe w golfie mkII (silnik 1.6 TD) co jest upiornym doświadczeniem a przy pomocy kluczyka obyło się bez demontażu pompy i wtrysków... :) Nasadka do świec też fantastyczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podzielenie się swymi opiniami na temat tego, jakie marki narzędzi klucze Covala przewyższają jakością, a jakim nie dorównują.

Rzecz jasna na pewno nie dorównają takim markom jak: Beta, King Tony, Jonesway. A przewyższają na pewno Topex, Toya, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio probowalem odkrecic jedna srube na klucz 36. pod reka byl coval. zestaw kluczy do max chyba 65mm.

 

no to biore nasadke, adapter (z juz jajowata dziura) i pozostalosci grzechotki (czyli sam "pret" w dodatku pogiety niczym wąż boa)

 

po zlozeniu calosci i przylozeniu metrowej rury wyprostowalem weza boe tak ze w koncu dalo sie rure wlozyc do konca. zadowolony probuje odkrecic no i boom. adapret pek.

 

co by bylo gdybym mial do odkrecenia nakretke 65 ? :D

 

poskladalem narzedzia i dalem sobie spokoj z odkreceniem az firma nie kupi porzadnego klucza :)

 

 

podsumowujac powyzej rozmiaru 32 raczej sie nie nadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności