Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem w takim razie że jest pod tapicerka ?

Musisz zdemontować osłony progowe wewnątrz samochodu (strona kierowcy) i dźwigasz dywanik do góry, jak juz to zrobisz to zobaczysz wiązkę kabli i modół ☺️

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem dotyczący mojego Passat B5 Fl 1.9tdi problem dotyczy centralnego zamka mianowicie w lewych tylnych drzwiach centralny raz zamyka raz nie, trzeba czasem 2 lub 3 razy użyć kluczyka żeby je zamknąć, szyby nie da się opuściuć przyciskiem w drzwiach tylko kierowca może otworzyć zamknąć, prawe tylne drzwi natomiast wogole się nie otwieraja ani zamykaja a szyby działają. Może miał ktoś podobny problem czekam na info. Proszę nie pisać że ten już był itp tych wątków jest bardzo dużo

 

Dodam jeszcze że na wyświetlaczu gdzie pojawiają się kontrolki, przy otwarciu drzwi PP LP LT nie zapal sie kontrolka mówiąca o otwartych lub nie domkniętych drzwiach, natomiast przy drzwiach PT i klapie bagażnika już się pojawia i jest komunikat na wyświtlaczu np. "luaggage open"

owieranie wlwu paliwa z guzika też nie działa trzeba otwierać przez przycisk w bagażniku. Nie działa również dźwięk włączonych swiateł.

Czy to moduł komfortu do wymiany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam problem dotyczący mojego Passat B5 Fl 1.9tdi problem dotyczy centralnego zamka mianowicie w lewych tylnych drzwiach centralny raz zamyka raz nie, trzeba czasem 2 lub 3 razy użyć kluczyka żeby je zamknąć, szyby nie da się opuściuć przyciskiem w drzwiach tylko kierowca może otworzyć zamknąć, prawe tylne drzwi natomiast wogole się nie otwieraja ani zamykaja a szyby działają. Może miał ktoś podobny problem czekam na info. Proszę nie pisać że ten już był itp tych wątków jest bardzo dużo

 

Dodam jeszcze że na wyświetlaczu gdzie pojawiają się kontrolki, przy otwarciu drzwi PP LP LT nie zapal sie kontrolka mówiąca o otwartych lub nie domkniętych drzwiach, natomiast przy drzwiach PT i klapie bagażnika już się pojawia i jest komunikat na wyświtlaczu np. "luaggage open"

owieranie wlwu paliwa z guzika też nie działa trzeba otwierać przez przycisk w bagażniku. Nie działa również dźwięk włączonych swiateł.

Czy to moduł komfortu do wymiany ??

Możliwe że łączenia kabli pod dywanem od modułu komfortu do naprawy lub mikrostyki w zamkach ale jak masz czas i chęci możesz do mnie podjechać i ogarniemy to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam taki problem gdy chcę ustawić lampki żeby gasły jak zamykam dzrzwi to się cały czas palą nie wiem co może być przyczyną czy to coś jest źle podłączone w dzrzwiach? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ustawić lampki żeby gasły? Przy otwarciu drzwi się zapalają a przy zamknięciu gasną. Jak sprawdziłeś że się świecą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz ustawić lampki żeby gasły? Przy otwarciu drzwi się zapalają a przy zamknięciu gasną. Jak sprawdziłeś że się świecą?

Na głównej lampce masz przełącznik, nad tylnymi drzwiami też można ustawić żeby gasły/świeciły cały czas/wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie boczne kratki nawiewów...środek wyciągnąłem bez problemu ale te boczne to siedzą bardzo mocno.Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki , byłem zalogowany na forum Skoda Superb ale tam siedzą boty i nie ogarniają forum przejdzmy do rzeczy :

 

Mam zapytanie co do swojego gowna którego mam dosyć od samego kupna ... nie działa oświetlenie wnętrza pierwsze trochę mrygalo później słabo świeciło teraz nie swieci wcale bezpieczniki sprawdzałem są okej mokra podłoga pod nogami pasażera suszylem trochę ale nic z tego może ktos coś podpowiedzieć ? Przy akumulatorze mnóstwo wody te modele tak maja czy co? Ryby mogą pływać.

 

Skoda Superb 1.8T AWT 2002 ROK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć chłopaki , byłem zalogowany na forum Skoda Superb ale tam siedzą boty i nie ogarniają forum przejdzmy do rzeczy :

 

Mam zapytanie co do swojego gowna którego mam dosyć od samego kupna ... nie działa oświetlenie wnętrza pierwsze trochę mrygalo później słabo świeciło teraz nie swieci wcale bezpieczniki sprawdzałem są okej mokra podłoga pod nogami pasażera suszylem trochę ale nic z tego może ktos coś podpowiedzieć ? Przy akumulatorze mnóstwo wody te modele tak maja czy co? Ryby mogą pływać.

 

Skoda Superb 1.8T AWT 2002 ROK

Hej, w A4 jak mialem wode przy aku to byly zapchane odplywy, sprawdz dokladnie powinny byc dwa, takie gumowe trzeba to wyjac I przeczyscic. Przy serwo moze byc nieszczelne I jak stoi woda to przedostaje sie do srodka.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz co to może być z tym oświetleniem ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź moduł komfortu pod fotelem kierowcy czy nie jest mokry w jakim stanie są kable i czy nie są po śniedziałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie od razu uzyskałem jakąś odpowiedź a nie jak na innych forach , pozdrawiam . Będę pisał jak coś ogarnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc podłączyłem pod vaga i pokazał sie błąd 1336 i 1330 , pelno wody pod nogami kierowcy kable od modułu mokre sam moduł suchy próbowałem suszyć ale i tak nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wybebeszyć środek i wysuszyć porządnie .

Żeby mieć spokój z wodą dostającą się do środka to proponuje :

 

- uszczelnić blachy w drzwiach (te od podnoszenia szyb) które są pod boczkiem . Pod tą blachą znajdują się uszczelki , niestety parcieją i kruszą się , główna przyczyna wody w środku w passatach , skodach , czy audi .

 

- wyciągnąć obudowę filtra przeciw pyłkowego , wyczyścić tam wsio dokładnie , uszczelki też , później wkoło uszczelek porządnie uszczelnić . To samo zrobić z uszczelką pod komputerem (od str kierowcy) koło podszybia .

 

- wyjąć całkowicie odpływy gumowe które znajdują się przy akumulatorze i serwie . Jak przeczyścisz to z czasem i tak się zapchają , wyjęcie ich jest najlepszym rozwiązaniem .

 

- uszczelnić gumę linki od otwierania maski która znajdują się obok komputera pod maską .

 

Ja do uszczelniania użyłem czarnego uszczelniacza dekarskiego , zdaje egzamin bardzo dobrze .

No i koniecznie musisz teraz pozbyć się całkowicie wody z wnętrza i doprowadzić do normalnego stanu przewody idące do modułu komfortu ;)

 

No chyba że już masz dość już swojej skody i chcesz się jej pozbyć to się może jakoś dogadamy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam ją na sprzedaż lecz z nią problemów nie miałem większych tylko teraz ten moduł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja mam problem tego typu, chciałem wymienić sobie podświetlenie wnętrza na żarówki LED, ale 2 boczne te wsuwane W5W kupiłem złe (za długie) i muszę wymienić. i zostawiłem standardowe żarówki na razie, ale przez to coś przestała świecić mi lewa boczna lampka, nie wiem co i dlaczego? Jakieś pomysły?

Wykręciłem całe oświetlenie to coś czasami łapało ale jak wciskałem powoli o świeciło a jak było wciśnięte (włączone) - nie świeciło. I lewa strona nie świeci.

 

Mam też problem z otwieraniem tylnych prawych drzwi bo centralny zamyka 3 inne a tamtych nie, i nie otwiera, czasami złapie to je otworzy i też zamknie. Macie jakieś pomysły na te problemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł okazał się sprawny , lecz wywaliłem całą wiązkę i okazało się ze w tych gumowych złączkach są przewody stare które było można palcami łamać i zamiast miedzi sypał się proch z nich , wiec dałem nowe zlutowałem zaizolowałem dałem termokurczki do estetyki złożyłem i lata jak dawniej. A woda się zbierała bo pod akumulatorem własnie są takie dwie dziury do odprowadzania wody i one były zapchane i jest wszystko git ! Dziekówa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę się pod temat otóż też mam mały problem z oświetleniem. Wszystko działa jak należy oprócz oświetlenia środka z tyłu i podświetlenie w bagażniku. Myślałem że to żarówki, bo posiadaczem mojego Paseratti jestem od niedawna, ale dzisiaj wyciągnąłem lampki i okazuje się, że żarówki są sprawne. Rozebrałem kostkę i tam niby jakieś napięcia są. Znalazłem 12V i 3,5V. Podświetlenie pod drzwiami działa. I tutaj moje pytanie: wie ktoś, które piny są od czego? Przydałby mi się jakiś schemat, bo tam jest tych pinów 6 i nie wiem które są od oświetlenia, a które od alarmu. Podejrzewam, że problem leży w lampce, ale bez znajomości pinów nie mam jak tego sprawdzić, chociaż to trochę dziwne, żeby obydwie lampki tylne tak padły. Przypadek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,poszukałem trochę w tym temacie i znalazłem chyba odpowiedż na swoje pytanie,mianowicie jeden z użytkowników miał problem że raz działało mu oświetlenie wnętrza a raz nie,u mnie jest to samo i przeczytałem że zimne luty w zamku są do poprawienia,czy mógłby ktoś wprowadzić mnie w ten temat,jak się do tego zabrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności