Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś wie jakie diody idą do przycisków drzwi oraz sterowania lusterkami? Szukałem ale nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy na forum. Mam problem z oświetleniem wewnątrz samochodu passat b5 lf 2000 r, a mianowicie: po otwarciu drzwi kierowcy i tylnych lewych mruga podświetlanie podsufitki i progowe. Czasem jak zamknę drzwi to nie gaśnie kontrolka na desce rozdzielczej. Natomiast cała prawa strona po otwarciu drzwi nie zapalają się lampki progowe i wnętrza. Jeżeli z prawej i lewej strony drzwi są pozamykane to gdy włączę lampki w środku to nie mrugają. Dodatkowo jeszcze dziś przestały działać światła awaryjne przy zamykaniu z pilota lub kluczykiem. A i komputer żadnych błędów nie pokazuje. Sprawdzałem wyjścia kabli z modułu i tam wygląda wszystko w porządku. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc bo nie mogę sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, jestem tu nowy na forum. Mam problem z oświetleniem wewnątrz samochodu passat b5 lf 2000 r, a mianowicie: po otwarciu drzwi kierowcy i tylnych lewych mruga podświetlanie podsufitki i progowe. Czasem jak zamknę drzwi to nie gaśnie kontrolka na desce rozdzielczej. Natomiast cała prawa strona po otwarciu drzwi nie zapalają się lampki progowe i wnętrza. Jeżeli z prawej i lewej strony drzwi są pozamykane to gdy włączę lampki w środku to nie mrugają. Dodatkowo jeszcze dziś przestały działać światła awaryjne przy zamykaniu z pilota lub kluczykiem. A i komputer żadnych błędów nie pokazuje. Sprawdzałem wyjścia kabli z modułu i tam wygląda wszystko w porządku. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc bo nie mogę sobie z tym poradzić.

 

Zamki napraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd jesteś pewien, że sprawne? Rozbierałeś? Przelutowałeś? Naprawiałeś mikrostyki/wymieniałeś na nowe?

Problem z lutami i mikrostykami dotyka każdego VW z tamtych lat więc jest niemal 99% pewności, że to one sieją chaos.

Czasem jest jeszcze problem z gnijącymi przewodami od modułu komfortu lub śniedziejącymi wtyczkami łączącymi elektrykę drzwi z karoserią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zamki rozbierałem wszystkie prze lutowałem wszystkie styki i mikrostyki też sprawne i wyczyszczone. kable przy module wszystkie wyglądają na ok. gdy go podpiołem pod kompa to komputer niby widzi że drzwi są otwarte, ale tak jak by moduł nie sygnalizował na deskę rozdzielczą bo nie pokazuje otwartych drzwi, i mi się wydaje że to chyba będzie moduł uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za działanie lampki kopertówki w boczku odpowiada ten sam mikrostyk co za włączanie lampki w podsufitce?

 

Po otwarciu drzwi zapala mi się lampka podsufitki ale kopertówka w boczku już nie świeci. Masa do kopertówki dochodzi, napięcie na wtyczce kopertówki (-0,3V). Gdzie szukać przyczyny? Luty w zamku wszystkie poprawione, zewnętrzny mikrostyk wymieniony na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy za działanie lampki kopertówki w boczku odpowiada ten sam mikrostyk co za włączanie lampki w podsufitce?

 

Po otwarciu drzwi zapala mi się lampka podsufitki ale kopertówka w boczku już nie świeci. Masa do kopertówki dochodzi, napięcie na wtyczce kopertówki (-0,3V). Gdzie szukać przyczyny? Luty w zamku wszystkie poprawione, zewnętrzny mikrostyk wymieniony na nowy.

 

Problem rozwiązany, przerwał się kabel idący w przelotce między drzwiami a słupkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie natomiast wygląda to tak że nie działa podświetlenie bagażnika oraz przednich drzwi i lampki przedniej górnej. Brzeczyk od świateł działa, centralny z pilota też natomiast samochód nie zauważa otwartych przednich drzwi i po chwili się zamyka, dotyczy to zarówno prawych jak i lewych drzwi z przodu, z tyłu jest okej. Szukać przyczyny najpierw w zamkach czy w module komfortu? Mam jeszcze jedno pytanie otóż nie świeci mi prawa żarówka wstecznego, w ogóle nie dociera napięcie w ty .miejscu na plytce. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mnie natomiast wygląda to tak że nie działa podświetlenie bagażnika oraz przednich drzwi i lampki przedniej górnej. Brzeczyk od świateł działa, centralny z pilota też natomiast samochód nie zauważa otwartych przednich drzwi i po chwili się zamyka, dotyczy to zarówno prawych jak i lewych drzwi z przodu, z tyłu jest okej. Szukać przyczyny najpierw w zamkach czy w module komfortu? Mam jeszcze jedno pytanie otóż nie świeci mi prawa żarówka wstecznego, w ogóle nie dociera napięcie w ty .miejscu na plytce. Co robić?

 

Ale jak otworzysz tylne to lampka główna się zaświeca? Jeśli tak to zamki do naprawy/wymiany. Miałem te same objawy. O ile tylny można kupić nowy ori bo pieniądze w miarę, to zamki drzwi zabijają ceną w aso...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, tej konfiguracji nie sprawdziłem, na pewno zapala się tył a na przód muszę zerknąć. Wystarczy wymienić te mikrostyki czy trzeba cały zamek? A Ty jak sobie poradziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie nie do końca poradziłem :dodupy Póki co miałem w drzwiach z przodu zamienniki ale jeden już się posypał wiec regeneruję ori ale czasu brak i czekam na mikrostyki. Na zamiennikach wróciło całe oświetlenie wnętrza.

A w klape nowy oryginał. Wymiana tego z kolei to 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie problem polega na tym ze przy otwarciu drzwi lampki się wgl nie zapalają a nawet po włączeniu ich nie zawsze świeca (teraz coraz rzadziej działają) Wiadomo czym może być to spowodowane B5 2000 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie standardowo, skorodowane kable w wiazce przy module komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mógł byś mi powiedzieć gdzie znajduje się takowy moduł? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo padają mikrostyki w zamkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu znajduje się pod podłogą od kierowcy

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie pod stopami kierownika.

Pod podłogą to tylko asfalt. :)

A z 2 str. że mózgi z VW nie zadbali o ten moduł.

W każdym pada tylko kwestia czasu. ( woda-wilgoć-uszkodz.mechaniczne)

Gdzieś czytałem że chłopaki przenoszą go bliżej kierownicy tam gdzie przekaźniki.

Zero kontaktu z podłożem ( woda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem w takim razie że jest pod tapicerka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności