Skocz do zawartości
cooler

Jak włączyć dzwięk przy włączaniu pilotem alarmu?

Rekomendowane odpowiedzi

Danek75 mam do Ciebie pytanie - jakiego VAG-a podłanczasz do kompa i probujesz to zmienic??

Powiem Ci tylko tyle ze jak podlanczalem takiego za 140zl z Allegro to nie moglem nic zmienic, VAG krzyczal mi ze nie mam tej funkcji czy nie mam dostepu. Podlaczylem w koncu oryginal, ktory kupil moj kolega do swego warsztatu i zaplacil za niego ok 2,5 tys. Kiedy go podlaczylem wszystko dalo sie zmienic. Podlanczalem sie rowniez pod taka walizke, ktora jest do roznych samochodow zmieniasz tylko koncowki do kompa w samochodzie, na tym urzadzeniu tez mozna bylo to zmieniac.

Nie dalo sie to zmienic na tanich wtyczkach, tak jak wspominalem nie bylo dostepu do tych funkcji. Moze ty rowniez podlanczales sie do takich tanich wtyczek??

Moj modol konfortu to 1J0959799AH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przybora - nie wiem, jakie to były VAG-i, ale zapewne takie, jak większosć tu ma na forum. To samo tyczy się wtyczek - zapewne były z alledrogo. W sumie to juz sobie dałem z tym spokój - jest jak jest :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanko: czy jezeli mam fabryczny alarm to widoczne sa jego czujniki we wnetrzu auta? Bo jak kupywalem auto to niby powinien miec alarm(tak twierdzil sprzedawca i jest czerwona dioda na drzwiach kierowcy zaraz przy "guziczku" od drzwi(przy szybie)).

Problem jest taki, że:

1.nie widze nigdzie czujnikow

2.probowalem uruchomic alarm(zamkniety samochod a ja ruszalem reka przez otwarta szybe) i nic nie wylo

3.przy zamykaniu nie ma zadnego sygnalu dzwiekowego

4.jak raz przycisne przycisk od zamykania drzwi na kluczyku to ww dioda miga, a jak 2razy to przestaje

 

Moze ktos z was pomoze rozwiazac mi dylemat czy mam alarm czy nie...:) kupywalem auto nie dawno od powaznej firmy w de i nie wydaje mi sie zeby chcieli oszukiwac klientow, ale nic nigdy nie wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lelon - było o tym na forum z PIŃCET razy. Czyjniki ruchu są zazwyczaj w tylnych lampkach oświetlenia wnętrza. Jeśli masz pełną prostokątną lampkę, to alarm masz bez czujników ruchu. Dioda w drzwiach kierowcy nie jest od alarmu - tylko od immobilisera. A najprosciej sprawdzić czy jest alarm, to można w taki sposób, że otwierasz klapę silnika i przy zamku powinien być styk od alarmu (mała czarna kostka z blaszką). Naciskasz to palcem, zamykasz auto i czekasz około 30 sekund na uzbrojenie się alarmu, po czym puszczasz blaszke. Jeśli nie możesz znaleźć tego styku, to opuść szybę, zamknij auto, odczekaj znowu okolo 30 sekund, po czym otwórz klapę od silnika - "wajchą" pod kierownicą. Inny sposób, to w bagazniku za tapicerką poszukaj "klaksonu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon Tak jak kolega wspomnial powinienes miec czujki w lampkach a jesli je masz to i na slupku od strony kierowcy powinienes miesc przycisk do wylanczania ochrony wnętrzan, np dla tego jak zostawisz psa a chcesz miec wlaczony alarm. Poza tym wsiac do srodka samochodu zamknij sie z pilota i po 30 sek sprobuj odpalic samochod. Powinien zaczac wyc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lampkach czujników nie widać, przycisku na słupku tyż nie, wsiadłem do środka zamknąłem się z kluczyka, odczekałem 1min i zapaliłem... raz trąbnął(czy cos takiego) i to wszystko - uruchomił sie bez problemu, - chyba oszukali mnie - banda decydentów... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowales tego sposobu z otwieraniem klapy silnika przez otwartą szybę :?: A skoro raz ci "trabnął", to znaczy, ze alarm jest, tylko ma gdzieś "uszkodzenie" :cwaniak: Bo nawet jak się alarm uzbroi, to auto i tak się odpali - dziwne, smutne - ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie jak otworzylem maske przez okno to zaczal wyc. Teraz zastanawia mnie przed czym ten alarm chroni skoro mozna normalnie odpalic samochod... chyba nie do konca jest to przemyslane... no nic ale przynajmniej mam 2 zabezpieczenia do AC

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lelon dosc duzo jest postow na temat oryginalnego alarmu VW, powiem krotko sam nie wiem przed czym on ma chronic samochod. Najlepiej wstawic sobie dodatkowy alarm, ktory dobrze zabezpieczy nasz samochod. Sa alarmy ktore mozna podlaczyc do naszego passata, beda domykaly szyby a ponad to sa juz takie ktore mozna pilota wlozyc do oryginalnego scyzoryka, plytka pasuje idealnie i dalej zostaje wszystko jak w oryginale.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

Eee i lipa..ja dzisiaj próbowałem ustawić te miganie kierunkami podczas zamknięcia/otwarcia samochodu Vagiem i ni...wała nie moge :zdziwko: wchodze w adaptacje i zonk na tym się kończy zabawa :D ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie jak otworzylem maske przez okno to zaczal wyc. Teraz zastanawia mnie przed czym ten alarm chroni skoro mozna normalnie odpalic samochod... chyba nie do konca jest to przemyslane... no nic ale przynajmniej mam 2 zabezpieczenia do AC

 

Dzieki za pomoc

 

Z alarmem masz wszystko OK, żadnej usterki. Mój też tak raz "trąbnie" przy odpalaniu, a raz dlatego że odpalasz go z oryginalnego kluczyka, i to właśnie zgodność kodu immobilisera rozbraja alarm (tak przypuszczam). Jak otwierasz maskę to powinien wyć do wyłączenia.

 

Niestety przekręcenie kluczykiem (lub czymś kluczykopodobnym) w zamku drzwi też rozbraja alarm, więc tak naprawdę alarm fabryczny to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle sam przewód, co rodzaj modułu komfortu - czy obsługuje taką opcję :cwaniak:

 

No taka jest prawda. Możesz kupić nawet przewod za 1500 zł (jeśli taki jest) a moduł ci nie "zagada" bo nie ma takiej funkcji.

To tak, jakbyś chciał "narobić" do metalowej beczki - skoro nie ma w niej dziury - to do środka ci nic nie wpadnie. (moze to abstrakcyjne porównanie, ale za to bardzo pogladowe :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
Może nie tyle sam przewód, co rodzaj modułu komfortu - czy obsługuje taką opcję

 

oto to Damianie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666
w lampkach czujników nie widać, przycisku na słupku tyż nie, wsiadłem do środka zamknąłem się z kluczyka, odczekałem 1min i zapaliłem... raz trąbnął(czy cos takiego) i to wszystko - uruchomił sie bez problemu, - chyba oszukali mnie - banda decydentów... ;)

 

Witam,

 

Po prostu masz alarm bez dozoru wnętrza. Bedzie wył tylko przy otwarciu czegoś - drzwi, bagażnika czy maski. Nie będzie się włączał przy ruchu w środku, bo nie ma czujników.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to centrala alarmu musi miec taka opcje. Spotkalem sie z czyms takim w BMW - jednorazowe nacisniecie guzika i otwieraja sie drzwi kierowcy - dwukrotne nacisniecie guzika i otwieraja sie wszystkie drzwi. Nie slyszalem, zeby taka opcja byla jednak w passatach.

Witka u mnie w passacie wersja UK jest ta opcja ponoć fabryczna gdyż poprzedni właściciele nie bawili sie w zmiane alarmu z tego co mi wiadomo. Ale chciałbym własnie ustawić opcje dźwiękową przy zamykaniu i otwieraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.tez mam wersje angielską i dzwięku nie ma tylko kierunki. drzwi sie nie zamykają po przekroczeniu 20 km/h. raz naciskam przycisk w pilocie otwierają sie tylko drzwi kierowcy 2 razy wszystko sie otwiera. i dodam że tez bym chcial włączyć dzwięk przy zamykaniu/otwieraniu ale niestety nie mam zielonego pojęcia jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac
Z tego co wiem to centrala alarmu musi miec taka opcje. Spotkalem sie z czyms takim w BMW - jednorazowe nacisniecie guzika i otwieraja sie drzwi kierowcy - dwukrotne nacisniecie guzika i otwieraja sie wszystkie drzwi. Nie slyszalem, zeby taka opcja byla jednak w passatach.

 

Ja mam tak dokladnie w moim pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witka u mnie w passacie wersja UK jest ta opcja ponoć fabryczna gdyż poprzedni właściciele nie bawili sie w zmiane alarmu z tego co mi wiadomo. Ale chciałbym własnie ustawić opcje dźwiękową przy zamykaniu i otwieraniu.

 

Witka u mnie w passacie wersja UK jest ta opcja ponoć fabryczna gdyż poprzedni właściciele nie bawili sie w zmiane alarmu z tego co mi wiadomo. Ale chciałbym własnie ustawić opcje dźwiękową przy zamykaniu i otwieraniu.
Ja mam tak dokladnie w moim pasku.

Podjedziecie to sie wlaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.W moim pasku (anglik) jednorazowe przycisniecie przycisku na pilocie otwiera tylko drzwi kierowcy.dwukrotne wszystkie furtki.gdy zamykam auto kierunki migają raz,gdy otwieram 2 razy. Nie ma sygnału dzwiekowego przy owieraniu lub zamykaniu.Co do wyłącznika na słupku rzeczywiście ciężko wyczaić kiedy jest zał. kiedy wył.Domykanie szyb tylko kluczykiem(obrócić i przytrzymać ok 2 sek.) z pilota co mnie wkurza szyb nie domknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności