Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ok jesli bład 513 to czujnki predkosci silnika to jak moge to naprawic i gdzie sie ten czujnik znajduje bo niemam pojecia jak go znalezc

dziekuje za pomoc

Kolego, jak bys skorzystal z szukajki to bys glupich pytan nie zadawal.

Max 1 min klikania i wszystko masz wyjasnione.

 

 

p.s. rece opadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, jak bys skorzystal z szukajki to bys glupich pytan nie zadawal.

Max 1 min klikania i wszystko masz wyjasnione.

 

 

p.s. rece opadaja.

 

 

zajelo mi to max 1 min ale niczego sensownego sie nie dowiedziałem

czyli dalej niewiem jak mam sam to naprawic i jak mam to zrobic czy wyczyscic czy wymienic wiec twoja pomoc niezabardzo mi pomogła

 

 

wiec poprostu masz racje czasami rece opadaja

 

bo sie czeka na kakretna odpowiedz a tu lipa odsyłaka do wyszukiwarki jak bym otym niewiedział

 

wiec ponawiam pytanie czy wie ktos jak to naprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec ponawiam pytanie czy wie ktos jak to naprawic

pytanie powinienes zadac w temacie dotyczacym twojego bledu, a takich znalazles pewnie pare.

Zreszta w linku, ktory podal Paweł masz odpowiedz. Ten temat tez musial ci sie pokazac w szukajce.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzieki wiem teraz ze nalezy go wymienic

tylko jak dzisiaj robilem kolejny raz samodiagnoze climatronica to blad 513 zniknoł ,pokazywalo tylko 444 i 00 wiec ok ale ponowiłem ,probe i znow mam bład 513 ale z silnikiem jest wszystko ok zadnych wachan obrotow, silnik pracuje jak igła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi padł wiatrak klimatyzacji. Od chłodnicy cały czas się kręci, natomiast po wciśnięciu AUTO ten od sprężarki stoi w miejscu. Ktoś tu na forum poradził żeby wykonać diagnostykę na climatronicu ale wskazało 444 00, więc jest ok.

Czy rzeczywiśćie autodiagnostyka climatronica może wykazać problem z wiatrakiem?

 

Zadzwoniłem do warsztatu i facet powiedział, że wiatrak klimatyzacji włącza się dopiero po osiągnięciu "pewnej" temperatury podczas pracy klimatyzacji. Bzdury? Chyba powinien się włączyć natychmiast po włączeniu AUTO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien się włączyć po włączeniu AUTO przy temp zewn. pow. 4*C.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jak dzisiaj robilem kolejny raz samodiagnoze climatronica to blad 513 zniknoł ,pokazywalo tylko 444 i 00 wiec ok ale ponowiłem ,probe i znow mam bład 513 ale z silnikiem jest wszystko ok zadnych wachan obrotow, silnik pracuje jak igła .

Jesli wymiana nie jest trudna, to jak masz mozliwosc to zamien z innego AVF i zobacz co bedzie. Jesli mimo bledu nic sie nie dzieje to jabym go zostawil i czekal na rozwiniecie sytuacji.

 

---------- Post added at 20:27 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

 

Chyba powinien się włączyć natychmiast po włączeniu AUTO?

Jesli nie jest za niska temp zewnetrzna to musi sie wlaczyc. Bodajze ponizej 5C nie wlaczy sie, co czasami mozna wymusic poprzez wlaczenie nawiewu tylko na szybe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdury? Chyba powinien się włączyć natychmiast po włączeniu AUTO?

 

No właśnie " bzdury" przecież mechanik ci powiedział czynnik musi osiągnąć jakąś temperaturę aby włączył ci się wiatrak. A co chciałeś zchładzać zimny czynnik? Jeszcze jedno pamiętaj kolego że sprężarka nie załączy się jeśli temperatura na climatroniku jest mniejsza niż 4°C więc i wiatrak ròwnież się nie załączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie " bzdury" przecież mechanik ci powiedział czynnik musi osiągnąć jakąś temperaturę aby włączył ci się wiatrak. A co chciałeś zchładzać zimny czynnik? Jeszcze jedno pamiętaj kolego że sprężarka nie załączy się jeśli temperatura na climatroniku jest mniejsza niż 4°C więc i wiatrak ròwnież się nie załączy.

Wiatrak klimy zawsze sie wlacza razem ze sprezarka, chyba ze temp ponizej 4C to sprezarka tez sie nie zalaczy, a wiec klima nie bedzie dzialac. Wyjatek - wlaczenie nawiewu na przednia szybe, pozwala na obnizenie minimalnego progu temp odlaczenia sprezarki o kilka stopni, bo ponizej pewnej temp. juz nie da rady jej zalaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie o kody zczytane z diagnostyki klimy. Pokazuje mi następujące kody 256 (lub 25b - nie wiem czy to tak się czyta) 332 oraz 538. Na dodatek wysiadło mi podświetlenie panelu climatronika. A i jeszcze bym zapomniał - na panelu climatronika nie mam wyświetlanej temperatury zewnętrznej

Edytowane przez howarduck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0256 - Usterka hydrauliczna / mechaniczna

025B - Silnik regulacyjny V85 pokrywy w przestrzeni na nogi lub odmrażania – V85

podłącz lepiej auto pod komputer (VAG), dowiesz się więcej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza kod błędu 466?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co oznacza kod błędu 466?

Oznacza to, nie obrazajac nikogo, ze jestes leniem.

Skorzystaj chlopie z szukajki. Blad byl juz opisywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie leniem tylko niecierpiwy może zresztą już wiem nie błąd 466 tylko 4b6 i już go skasowałem więc dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ciagle mialem problem z błedem 513 , podniosłem podszybie tam gdzie sa te zaworki ,do napełniania klimy odkrenciłem zaslepki,i wcisnołem te wentylki na tyle ze zasyczało. nastempnie zrobiłem samo djagnoze climatronika ,i po lewej stronie wyskoczylo mi , 444 a po prawej 00 wiec teraz chyba jest ok mam nadzieje ze teraz klima bedzie działac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ciagle mialem problem z błedem 513 , podniosłem podszybie tam gdzie sa te zaworki ,do napełniania klimy odkrenciłem zaslepki,i wcisnołem te wentylki na tyle ze zasyczało. nastempnie zrobiłem samo djagnoze climatronika ,i po lewej stronie wyskoczylo mi , 444 a po prawej 00 wiec teraz chyba jest ok mam nadzieje ze teraz klima bedzie działac

Wydaje mi sie ze niekoniecznie. U mnie sprezarka sie zalacza a gowno chlodzi :) Przestalo chlodzic nagle w okolicach pazdziernik/listopad. U siebie tez odkrecalem zaworek i tez syczy, a mimo to nie chlodzi. Zrobi sie pare stopni cieplej to podjade do jakiegos mechanJora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez napewno,podjade do serwisu bo w lipcu nabijałem klime uzywałem ja 2 tyg i wyjechałem z polski jak wróciłem był grudzien i zimno ,wiec czynnik chłodzacy powinien byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxx

"Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. " u mnie to nie działa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze niekoniecznie. U mnie sprezarka sie zalacza a gowno chlodzi :) Przestalo chlodzic nagle w okolicach pazdziernik/listopad. U siebie tez odkrecalem zaworek i tez syczy, a mimo to nie chlodzi. Zrobi sie pare stopni cieplej to podjade do jakiegos mechanJora.

a powiedz mi czy załancza ci sie wentylator mi mimo ze niby wszystko jest ok ,czyli 444 00 to cos mi sie chyba niezałancza ta sprezarka ,gdyz przy plus 5 probowałem włonczyc klime i nic normalnie załanczał sie wentylator i spalanie wchodziło na 0,9 1l a teraz cisza czy to jest normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności