Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tam grzebałes, to jest coś nie tak złożone. Rozbierałeś wentylator, więc moze tez coś nie tak spasowałes. No i układ sterujący również może być walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba

problem pojawił sie po odgrzybianu spresjem K2- poprostu zalałem silnik. a zmontowane jest wszysto dobrze!!!! czyli pozostał reulator( tyrystorowy regulator napięcia) znajdujący się przy samym silniku. dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jedno wyskakuje mi 241, ale klima chodzi jak powinna więc o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie ciekawi jedno wyskakuje mi 241, ale klima chodzi jak powinna więc o co chodzi?

ten błąd nie tyczy się klimy, dlatego chodzi ;)odpowiednik vag to:

00577 -241 - Kontrola czujnika uderzenia – cylinder 1

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00577[/b] -241 - Kontrola czujnika uderzenia – cylinder 1

Chyba raczej czujnika spalania stukowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Witajcie koledzy!!! Dzięki Waszym wskazówkom i " szukajce " dowiedziałem się , że błąd w moim climatronic o wartości 4F7 00 - to mechanizm/silnik nastaw klapy temperatury - V 69 (awaria silnika/ zablokowany). I czym to ugryźć - co powinienem w tej sytuacji zrobić - czy można to przez jakiś czas ( 2-3 miesiące) zignorować czy też grożą mi jakieś kosztowne następstwa. Dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Witajcie koledzy!!! Dzięki Waszym wskazówkom i " szukajce " dowiedziałem się , że błąd w moim climatronic o wartości 4F7 00 - to mechanizm/silnik nastaw klapy temperatury - V 69 (awaria silnika/ zablokowany)

69 to taka pozycja, a ten silniczek to V68 :P

 

I czym to ugryźć - co powinienem w tej sytuacji zrobić - czy można to przez jakiś czas ( 2-3 miesiące) zignorować czy też grożą mi jakieś kosztowne następstwa. Dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Ja tez mialem uszkodzony ten silniczek-jezdzilem z takim kilka miesiecy-poza brzeczeniem czasami temperatura wewnatrz auta wariowala-az kupilem drugi silniczek i wymienilem...

Mozesz z tym jezdzic-nic sie nie stanie-ale jesli masz denerwujace objawy (jak ja mialem), to poszukaj silniczka i tez wymien... W ASO kosztuje 400zl... Ja znalazlem uzywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też miałem taki błąd ale po podłączeniu Vag-a i wykasowaniu błędu . Błąd nie powrócił i jest wszystko ok nie mam żadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość figo29

Witam,

Czy ktoś mógłby mi pomóc w zrozumieniu tego błędu???Przeczytałem instrukcje z błędami ale za cholerke nie mogę tego wykumać...

Taki oto błąd:

4F8 00

Jak to odczytać?Klima chodzi bdb a test wykonałem w ramach samokształcenia:)

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4F8 - błąd siłownika klapy centralnej

 

klima3fb6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Dzięki Krawcol !!! Błąd wykryłem podczas samokształcenia w oparciu o wskazówki na forum jak sprawdzić klimę. Kolejnym błędem był 4F8 - błąd siłownika klapy centralnej. Potem już 000 uff.... Klimatyzacja w/g mnie na razie działa bez zarzutu. Zresztą co ja tam wiem - to moja pierwsza klima i nie mam porównania. Latem pięknie chłodzi - zimą szybko nagrzewa. Podłączę ją najpierw do VAG-a może to stare błędy. Tylko przy włączaniu przez parę sekund wydobywa się z niej taki " słodki" zapach... Myślę że się grzybki wyhodowały - trzeba będzie coś z tym zrobić. Ale czy to na pewno grzybki ? Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej1967

Mam pytanie co znaczy kod 316 w climatroniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej1967 czy to pełny kod? bo powinna być jeszcze jakaś litrka. Takiego jak ty podałeśto nie znalazłem ale możesz jeszcze poszukać w spisie tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej1967
andrzej1967 czy to pełny kod? bo powinna być jeszcze jakaś litrka. Takiego jak ty podałeśto nie znalazłem ale możesz jeszcze poszukać w spisie tematów.

 

dzieki za podpowiedz.mam passatab5(1,9tdi na pompowtryskiwaczach).Znajomy mechanik wymienial kompletny rozrzad oraz chlodnice.po wymianie panel climatronika przez 10-20 sekund miga i wyswietla wszystko co na nim sie znajduje.Pozniej pojawia sie of.Po wlaczeniu wszystko dziala.Z kolega sprawdzwlismy bledy ipolewej stronie pokazal kod 316.recznie skasowalismy go jeden dzien bylo ok.dzis znow miga.nigzie nie moge znalesc co to za blad.nie ma przy nim zadnej literki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nową informację jeśki podczas uruchamiania auta zaczyna migać panel climarronika to oznacza,że jest niski stan czynnika w układzie klimatyzacji. Musisz uzupełnić czynnik R - 134a, pamiętaj aby sprawdzić szczelność układu, żeby upewnić się, że nie ma jakiejś dziury w układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i mamy nową informację jeśki podczas uruchamiania auta zaczyna migać panel climarronika to oznacza,że jest niski stan czynnika w układzie klimatyzacji.

:rotfl: Poczytaj kolego raz jeszcze wątek o klimatyzacji. Panel klimatronika mruga nie tylko w tym przypadku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za podpowiedz.mam passatab5(1,9tdi na pompowtryskiwaczach).Znajomy mechanik wymienial kompletny rozrzad oraz chlodnice.po wymianie panel climatronika przez 10-20 sekund miga i wyswietla wszystko co na nim sie znajduje.Pozniej pojawia sie of.Po wlaczeniu wszystko dziala.Z kolega sprawdzwlismy bledy ipolewej stronie pokazal kod 316.recznie skasowalismy go jeden dzien bylo ok.dzis znow miga.nigzie nie moge znalesc co to za blad.nie ma przy nim zadnej literki

00790 (oznaczenie vag) - 316 - Mechanizm klapy recyrkulacji / świeżego powietrza

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin_261

Witam.

Przeprowadziłem samodiagnoze klimatronika i wyskoczyło mi kilka błędów które skasowałem i już nie wyskakują ale został jeden "119" nie ma go nigdzie na forum może ktoś pomoże.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00281 - 119 _ Sensor prędkości pojazdu – brak sygnału (G68)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy climatronic musi byc caly czas wlaczony czy tez mozna jezdzic na "OFF" i nic mu sie nie stanie?

Hmmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności