Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie sie takze zalacza wentylator, a dalej nie chlodzi.

Chyba podjade do VeuVort czy jakos tak bo maja promocje na nabicie czynnika - 99zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie sie takze zalacza wentylator, a dalej nie chlodzi.

Chyba podjade do VeuVort czy jakos tak bo maja promocje na nabicie czynnika - 99zl.

 

Podjedź może do tej firmy w Szczecinie.;)

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=26369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podjedź może do tej firmy w Szczecinie.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=26369

To jest chyba firma, ktora mi wczesniej polecaliscie w tym temacie??

Dzieki.

W takim razie sie tam wybiore, bo zrobia kpl przeglad, a w FeuVort tylko uzupelnia czynnik i ewent zlokalizuja nieszczlenosc i nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem ;/ nabijano mi klimę latem niestety nie działa nabicie nie pomogło sprężarka się włącza no i sprawdzałem te kody jak kazaliście i mam 444 02 ;/ wiem że 444 oznacza brak błędów w pamięci a 02 chyba że są dwa błędy jednak nie potrafię ich odczytać proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak troche jaśniej? Robisz test klimy i na koniec wyświetla ci 444_02? No to wszystko jest w porządku. A skoro ci klima nie chłodzi to usterki szukaj raczej w sprężarce - czy daje cisnienie, lub tez sprawdź filterki w przewodach. Wiąże sie to z rozszczelnieniem klimy i przy nabijaniu powinni ci to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie tez nadal niewłancza sie sprezarka i wentylator ,mam znowu bład 513 00 probowałem ja włonczyc przy plus 7 i nic wentylator na krutko chodzi nabijałem klime w czerwcu fakt ze uzywałem jej , tylko 2 tyg bo potem auto do teraz stało czy wie ktos co to moze byc czy jest to ,poprostu brak czynnika chłodzacego czy ,padła sprezarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak o ten test chodzi i na koniec wyświetla 444 02 czyli tak jak mówisz wszystko w porządku, no właśnie sobie przypominam że ten głąb u którego byłem nie sprawdzał filterków w przewodach ;/ dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
umnie tez nadal niewłancza sie sprezarka i wentylator ,mam znowu bład 513 00 probowałem ja włonczyc przy plus 7 i nic wentylator na krutko chodzi

Kolego - najpierw nad ortografią popracuj :cool: Bez urazy oczywiście.

A to że nabijałeś klime to nie oznacza ze jest w niej czynnik roboczy. Bład 513 właśnie informuje o tym, ze układ może być pusty. Tak więc masz nieszczelną instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powoduje nacisniecie chyba niebieskiego kwadracika i zmniejszenie nawiewu?? (moze byc inna kombinacja, bo niepamietam).

Wtedy zaczyna migac przez chwile symbol wiatraka i zmienia obroty.

Po co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś ponownie na diagnostyce mojej klimatyzacji okazało się ze brakowało troszeczkę czynnika więc mi go doładowali ale niestety klima nadal nie chodzi ;/ w warsztacie powiedziano mi że prawdopodobnie mam zepsutą sprężarkę lub jakiś zaworek ;/ no i znów nie potrafili się określić dodam że przewody nie robią się zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem dziś ponownie na diagnostyce mojej klimatyzacji okazało się ze brakowało troszeczkę czynnika więc mi go doładowali ale niestety klima nadal nie chodzi ;/ w warsztacie powiedziano mi że prawdopodobnie mam zepsutą sprężarkę lub jakiś zaworek ;/ no i znów nie potrafili się określić dodam że przewody nie robią się zimne

 

Czyli na 99% padnęta sprężarka bo przy padniętym zaworze rozprężnym początek przewodu do zaworu jest zimna tak jak przy normalnie działającej klimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;/ trzeba będzie założyć nową dzięki za radę pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pios

witam, mam problem po zapaleniu samochodu na paneku klimatroniku wszystko mruga, po chwili przesaje mrugać i jest ok, co to może oznaczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam problem po zapaleniu samochodu na paneku klimatroniku wszystko mruga, po chwili przesaje mrugać i jest ok, co to może oznaczać?
Ja tak miałem gdy brakowało czynnika chłodzącego. Najprawdopodobniej masz nieszczelny układ klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mruganie na klimatroniku oznacza (informuj), że jest jakiś błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega JEDRUS podal nam swietny opis KODOW CLIMATRONICA ale sa to kody do panelu CLIMATRNOCIA w ssamochodach AUDI do 1999r.

 

"By wejść do trybu serwisowego(w VW) należy równocześnie nacisnąć [ECON] + [Temperatura -] + [Nawiew -]. Poprzez naciśnięcie guzika [ECON] powracamy do trybu normalnego.) - cyt. by admin kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazał mi się taki błąd

na panelu pokazuje 21A

a VAG 538 -Napięcie odniesienia sygnał za mały

O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja z kolei znowu mam błedy 513 i 318 i sprezarka nie załancza sie , czy wie ktos co moze byc nie tak czy ,moze sprezarka jest do wymiany w 100% czy tez nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja z kolei znowu mam błedy 513 i 318 i sprezarka nie załancza sie , czy wie ktos co moze byc nie tak czy ,moze sprezarka jest do wymiany w 100% czy tez nie

A przegladałeś w ogóle ten wątek w całości? Zacznij od sprawdzenia szczelności układu bo masz pusty a potem zajmij się drugą usterką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności