Skocz do zawartości
gsmlondon

Dziwne zachowania auta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pewien problem z autem , od jakiegos czasu auto pracuje glosnie ( silnik ) tak jak by jechalo sie na zaniskim biegu a obroty byly wysokie( wycie po prawej stronie auta ) i czesto zalacza sie wentylator chlodnicy, czego wczesniej nie bylo nawet w lato , nastepne objawy to wydaje mi sie ze bardziej kolysze sinikiem i czuc wieksze drgania :) czy to moze byc uszkodozna pompa wody ? i jak

to sprawdzic

pozdr.

Edytowane przez gsmlondon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od jakiegos czasu auto pracuje glosnie ( silnik ) tak jak by jechalo sie na zaniskim biegu a obroty byly wysokie

 

Skrzynia manual ? Sprzęgło padło ? Jaki przebieg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia manual , sprzeglo zachowuje sie ok , przebieg 95000 mil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis dostalem expertyze do wymiany - kolo dwumasowe , sprzeglo i jakas tulejka od sprzegla cena 870 funtow z robocizna :) , po malych bojach z ubezpieczeniem ( gwarancja ) pokryja koszta naprawy :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo kola dwumasowego siedze i czytam w necie artykuly ze zuzywa sie od robienia zrywow itp Kupilem auto z przbiegiem 160kkm wiec nie wiem jak bylo uzytkowane (choc niemcy pewnie bardziej dbaja niz my o auta) ale nic nie drga itp ale jak delikatnie poloze noge na sprzegle i zaczne naciskac czuc na pedale male wibracje czuc jaby cos obracalo sie zaraz za nim i pocieralo o pedal jak wcisne do konca to juz nie czuc. Poki co biegi zmieniam plynnie i wszystko chodzi super moze to taka uroda tego sprzegla..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ten typ tak ma, bo u siebie mam to samo od wyjechania z salonu. Sprawdzałem też w innym aucie z tym samym motorem, również nowy i też czuć lekkie drgania na sprzęgle przy delikatnym wciśnięciu. Aktualnie mam 35tys km i nie ma żadnego pogorszenia/zwiększenia drgań ani innych niepokojących objawów.

Nie przejmuj się tym.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem tez wibracje po wcisnieciu pedalu sprzegla , zobaczymy czy znikna po wynianie kola i sprzegla :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odebralem auto i kr.....wa mac to samo auto drga :( czy jest mozliwosc sprawdzenia czy zostalo zmienione kolo dwumasowe i sprzeglo , bo cos mi sie wydaje ze swrwis wali w ciula , naszczescie ja za to nie placilem bo bym gosci :krzeslem:, ato pojechalo do rugiego serwisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie auto odpala bez problemu i silnik pracuje ok , tylko dostaje wibracji , i to tez roznie nieraz jest tak ze auto na luzie jest prawie nie wyczuwalne a nieraz czuc je bardziej , zatanawiam sie czy to nie poduszka pod silnikie lub skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a sprawdzałeś pompo wtryski bo one potrafią samochodem zaruszać i to zdrowo poduszki w passacie b6 są mnie odczuwalne bo są tylko 3 a w passacie b5 i b5fl jest ich 5 szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś odkopał wątek. Starszy od węgla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

fakt, sorki, ale może i tak się komuś przyda jak będzie szukać, a potem czytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od pewnego czasu przy dodawaniu gazu na niskich obrotach z silnika przenoszone sa wibracje jak bym jechal na za niskim biegu (mocno słychać to w kabinie). Przy zapalniu (temp -6) słychac bylo jak by silnik lekko uderzył o poduszkę. Próbowałem już walczyć z wlotem filtra powietrza bo wydawało się ze to on przenosi drgania... Cały czas mam przeczucie że jest coś nie tak z poduszkami pod silnikiem i stąd te drgania, co o tym sądzicie? Może ktoś z was miał podobny problem?

 

Silnik 2.0 TDI 170 KM skrzynia DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że z drgającą dwumasą można życ, ale ile wytrzyma?

Moj Passior przeleciał już 184tkm. Na razie cisza, choć slyszałem już lekkie drgania pod nogą ale sa tylko chwilowe i teraz przeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dwumasa, jak włożyłem kawałek grubego kartonu pomiedzy silnik a filtr powietrza jak by drgania zmalaly dość wyczuwalnie

Ja mam u siebie 81 tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wątek o problemie w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności