Skocz do zawartości
rosiek

Poszukuje/Posiadam wsad licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jaki wsad podpasuje zamiast angielskiego 3B091993OB (auto diesel 1.9 tdi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dorwałem licznik z superba o nr 3u0920940a jest to angol.

Z tego co się orientuje to eu bedzie miał nr 3u0920840a zgadza się??

Podejdzie mi do niego jakiś wsad passatowy?? napewno 3b0920849a nie chodzi na tym liczniku czyli potrzebuje ze starszą struktura czyli końcówka 847a tak?? ma ktoś może takowe wsady? może uda się coś ulepić żeby wsadzić to do paska. bo fis jest igła w tym superbie a podświetlenie sobie ogarnę :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się kiedyś doczytałem, żeby założyć licznik ze skody trzeba sporo kabli i po zmieniać i ogólnie ciężka sprawa. W którymś temacie ktoś wsadził z superb-a ale ponoc hardcore był:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dorwałem licznik z superba o nr 3u0920940a jest to angol.

Z tego co się orientuje to eu bedzie miał nr 3u0920840a zgadza się??

Podejdzie mi do niego jakiś wsad passatowy?? napewno 3b0920849a nie chodzi na tym liczniku czyli potrzebuje ze starszą struktura czyli końcówka 847a tak?? ma ktoś może takowe wsady? może uda się coś ulepić żeby wsadzić to do paska. bo fis jest igła w tym superbie a podświetlenie sobie ogarnę :) Pozdrawiam

 

ja próbowałem zaadaptować licznik z superba do passata ale dałem sobie spokój z kilku powodów:

- za dużo rzeźby z przeróbką podświetlania (głównie samego fisa),

- brak kontrolki tempomatu,

- po edycji wsadu licznik pokazywał dwa razy więcej paliwa niż było w rzeczywistości (zweryfikowałem, że komórki odpowiedzialne za wskazanie ilości paliwa są w innym miejscu niż w passacie - no chyba, że ktoś ktoś kto podawał dane licznika passatowskiego się pomylił i naprawdę są tam gdzie ja je zlokalizowałem - tu jest nawet moje pytanie z wątku ciekawostek licznikowych lecz nikt na nie nie odpowiedział: http://forum.vw-passat.pl/threads/53313-Ciekawostki-licznikowe?p=2160198&viewfull=1#post2160198)

- słyszałem opinie, że przekłamuje obrotomierz i prędkościomierz ale tego nie potwierdzę

 

tak generalnie to wszystko jest plug&play więc jak zmienisz tylko immo, pin, vin, itp. to licznik z superba będzie hulał w passacie

ja osobiście kupiłem licznik superbowski z końcówki produkcji superba 1 (z białym podświetleniem), wylutowałem z niego białe diody i wlutowałem je do licznika passatowskiego, fis też został przelutowany bo był igiałeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie mam już zrobione pod fisem i cala reszta. Zaraz będę walczył ze wsadami zobaczymy co będzie. Ostatecznie chce przełożyć swoje tarcze i obudowę. Jak nie będzie chodził to sprzedam i kupie passatowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podświetlenie mam już zrobione pod fisem i cala reszta. Zaraz będę walczył ze wsadami zobaczymy co będzie. Ostatecznie chce przełożyć swoje tarcze i obudowę. Jak nie będzie chodził to sprzedam i kupie passatowy

 

mogę podesłać Ci europejski wsad 840 jeśli chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystko właśnie ustawiam immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już wszystko właśnie ustawiam immo.

 

daj znać jak wyszło i wrzuć fotki po przeróbce podświetlenia ;)

 

może też powrócę do tematu bo w garażu mam licznik superbowski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4c0bc0cf18a82dba1ecf77bef5a27191.jpg

Białe podświetlenie tarczy, wyświetlacze na czerwono, małe LCD w negatywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4c0bc0cf18a82dba1ecf77bef5a27191.jpg

Białe podświetlenie tarczy, wyświetlacze na czerwono, małe LCD w negatywie.

 

nawet ładnie wyszło :)

białe diody kupowałeś czy z licznika innego odzyskałeś?

zmieniałeś same diody czy rezystory także?

pod fisem dałeś diody z passatowskiego fisa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem same diody bez rezystorow. Ledy zwykle nie z licznika innego. Zawsze daje zwykle diody i efekt jest zadowalajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniałem same diody bez rezystorow. Ledy zwykle nie z licznika innego. Zawsze daje zwykle diody i efekt jest zadowalajacy.

 

wg mnie zwykłe świecą za mocno, lepsze są wylutowane z zegarów ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie tam się podoba :)

 

i to jest najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam tak 7d64d2631c05b51074b7df4a6ede5a7a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie mam tak 7d64d2631c05b51074b7df4a6ede5a7a.jpg

 

a ja tak:

 

dafota.2.hvc1455735779i.jpg.sm20160217_184217_HDR.jpg&th=8792

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wskazówki z audi a4 :)

Powiedz mi orientujesz się we wsadzie superba w której komórce będzie aby uruchomic welcome i to aby same wskazówki się świeciły po zapłonie?

Edytowane przez bidzio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest pierwszy problem na wsadzie licznika passatowego nie działa podświetlenie tarczy. Na wsadzie superb jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi orientujesz się we wsadzie superba w której komórce będzie aby uruchomic welcome i to aby same wskazówki się świeciły po zapłonie?

 

właśnie analizuję wsad Superbowski i napis welcome prawopodobnie powinien pojawić się po przeedytowaniu komórki $44F na 6B z tym, że na stole raczej napis welcome się nie pojawi gdyż na dzień dobry licznik będzie wywalał błędy z powodu braku podłączonych czujników, można co niektóre wyłączyć w kodowaniu licznika na "gołe" i wtedy jest szansa, że napis welcome się pojawi

jeśli chodzi zaś o podświetlenie samych wskazówek wszystko się zgadza po wpisaniu wartości 39 wszystko gaśnie, na elektrodzie był temat poruszany i z tego co czytałem należy zmienić tylko drugi znak w komórce $1ED, prawdopodobnie masz teraz wartość 61 więc zmień ją na 69 i sprawdź jaki będzie efekt

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No i jest pierwszy problem na wsadzie licznika passatowego nie działa podświetlenie tarczy. Na wsadzie superb jest ok

 

tak właśnie się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dalszych obserwacji to obroty niby się zgadzają paliwo i temp silnika tez. Ale mam narazie pełny bak i tak pokazuje. Co do prędkości to mam tarcze angielskie (jak byś miał tarcze eu to bym odkupił.) Ale w pionie jest 120 i jak włączyłem prędkość na klimatroniku to w pionie na kimatroniku pokazywało 110. Ale to mnie akurat nie dziwi bo każdy licznik ma przeklamanie. Ale już widzę ze mój plan z przełożeniem tarczy z passata upadł bo są inaczej wyskalowane niż superb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności