Skocz do zawartości
rosiek

Poszukuje/Posiadam wsad licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, może ktoś miał taki przypadek. Mam licznik 3b0 920 926A VDO (Anglik diesel immo3), chcę go wrzucić do Bory 1.9 TDI 115KM. Wcześniej w Borze był immo2. Wgrałem 1j5 920 826C, zaadaptowałem, przekodowałem na to co było na starym (00104), wszystko działa oprócz wskaźnika paliwa. Na pełnym baku pokazuje troszkę ponad 3/4. Na sofcie z passata wszystko było OK (poza czujnikiem temperatury - bo to passat). Na sofcie z golfa wskaźnik źle pokazuje. Miał ktoś podobny przypadek? Może zły soft ładuję? Probowałem v11 v13 i v20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem od znajomego licznik ze skody Superb o numerach 3U0 920 940 A. Licznik jest ogolnie ze skody z silnikiem 2.5 TDI w automacie. Potrzebowałbym wsad do niego abym mogl go wsadzic do mojego Passata b5 fl. Licznik mi sie podoba bo ma pełnego FISa. A zapomnialem dodac ze licznik jest z ANGIELSKIEJ wersji skody :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem od znajomego licznik ze skody Superb o numerach 3U0 920 940 A. Licznik jest ogolnie ze skody z silnikiem 2.5 TDI w automacie. Potrzebowałbym wsad do niego abym mogl go wsadzic do mojego Passata b5 fl. Licznik mi sie podoba bo ma pełnego FISa. A zapomnialem dodac ze licznik jest z ANGIELSKIEJ wersji skody

 

może być problem z uzyskaniem odpowiedzi, sam próbuje zaadaptować licznik od superba do passata i też mam kilka zagwostek, na które chciałem uzyskać tu odpowiedzi ale bez efektu :/

sporo rzeczy przerobiłem lecz kilka nadal nie daje mi spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik superb.rar

 

Ponawiam prosbe o wsad do licznika angielskiego ze skody superb o numerach 3U0 920 940 A. Samego licznika z orginalnym wsadem nie moge zaadoptowac w Pasku. Licznik nie przyjmuje numeru VIN, a po wgraniu wsadu z licznika z passata z pelnym fisem NIBY jest wszystko ok, da sie go zaadoptowac, przyjmuje licznik numer VIN, kluczyki sie koduja ale ... zawyza predkosciomierz i obrotomierz bo wiadomo ze skala cyferek jest inaczej ulozona i nie mam kontrolki ESP ( wgrywalem wsad: 3B0920847E KOMBI+WEGFAHRSP VDO V08 ). Wiec prosba jest najlepiej o przerobiony wsad ze skody superb aby pasował do paska ( chodzi o adaptacje licznika ) albo przerobiony wsad z Passata z zanizonymi wartosciami predkosci i obrotow silnika. Oryginalny wsad z tego angielskiego licznika na poczatku postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yaroliban.. przecież masz na forum instrukcję przeróbki wsadu i nawet adresy gdzie jest skalowanie wskazówek... tylko poczytaj.

 

Ja się zwrócę z prośbą o wsad ale do octavii.. 1/2 fis, diesel np. takie numery: 1U0920821F, 1U0920820G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alxxx, tak owszem juz to przerabialem. Jest wyraznie napisane ktore komorki trzeba przekopiowac ze wsadu z paska do wsadu z superba. Tak tez robilem, wtedy Vin pokazuje, ale nadal kontrolka od Immo mruga i nie da sie zaadoptowac tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć tutaj obydwa wsady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik superb przerobiony.rar wsad przerobiony z superb na passat ( skopiowane komórki od licznika z passata immo, vin itd ) miga immo i nie da sie zaadoptowac

 

licznik superb.rar wsad superb orginalny,

 

superb na passat adoptowany.rar wsad aktualnie wgrany w licznik czyli wsad z passata wgrany do licznika superba juz ZAADOPTOWANY ( brak kontrolki ESP i zle wskazania predkosci i obrotów )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yaroliban tutaj masz 2 pliki... wgraj pierwszy i sprawdź... później następny i daj znać.

 

yaroliban superb.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, w 1 jak i w 2 po wgraniu na liczniku wyswietla sie DEF. :( ogolnie licznik zaadoptowany wraz z kluczykami ale obroty nadal pokazuje zawyzone .. hmm tylko pytanie dlaczego, skoro jest to wsad orginalny ze superby ... moze dlatego ze bylo to z silnika 2,5 tdi ? ale to raczej znaczenia nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz def to tylko ponów kodowanie licznika (nie zmieniaj) i zniknie.

Jeszcze to spróbuj

superb mod3.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, po 1 chcialem bardzo podziekowac CI za pomoc bo jako jedyna osoba pomagasz :) po 2, na 3 wsadzie DEF znikło, wszystko jest OK ... ale pozostaje teraz problem nadal z predkoscia i obrotami. To mnie bardzo zastanawia bo skoro wsad jest z superba to presdkosc powinna pokazywac prawidlowo, bo skala jest w milach i kilometrach na liczniku, prawda ? porownujac tarczki europejskie z Superba a Passata to widac przesuniecia w cyferkach przy obrotomierzu i predkosciomierzu, i wlasnie o tyle sa przekłamania. Jadac 100 km/h wg NAWIGACJI to wskazowka na liczniku z superba jest na srodku skali czyli na okolo 80 mil / 130 km/h a wlasnie w liczniku passata wskazowka na srodku wskazuje 100 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś pobawić się K-Value ? Jaką masz ostatnią cyfrę w kodowaniu licznika ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogę pomóc komuś z zrzucić mnie zegarki Passat 1.9 TDI płytę Kod zegarek jest 3B0 920 805 A, z góry dziękuję i przepraszam, jeśli nie zostały zapisane poprawnie przetłumaczone googletranslate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mogę pomóc komuś z zrzucić mnie zegarki Passat 1.9 TDI płytę Kod zegarek jest 3B0 920 805 A, z góry dziękuję i przepraszam, jeśli nie zostały zapisane poprawnie przetłumaczone googletranslate

 

English Please :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Język obowiązujący na forum, to język polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć zegara passat 2002, 1.9tdi vdo v13 3B0 920 805 A, z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poratuje ktoś z Was wsadem

1J0920826

Golf/Bora benzyna

Przerabiam 3B0920827A do golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności