Skocz do zawartości
pantera

Odpalanie - brak iskry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problem, z którym borykam się od dłuższego czasu. Polega on na tym, że jak silnik (2.0-115 KM-kod ADY) jest nagrzany to czasami mam problem z odpaleniem auta. Po ok.10-20 sekundach auto odpala i chodzi b/u. Byłem już kilkakrotnie w ASO i nie mogą zdiagnozować usterki (komputer nie pokazuje żadnych błędów). Jedyne, co udało im się ustalić to to, że podczas rozruchu nie ma iskry na świecach. Rozrusznik kręci jak szalony, a silnik nie chce odpalić. Wymieniłem cewkę, aparat zapłonowy, czujnik położenia wału korbowego- lecz problem nadal pozostał. Nadmieniam, że podczas jazdy wszystko jest ok!

Może ktoś na forum miał taki sam przypadek.

Proszę o porady !!!

Edytowane przez pantera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli podczas rozruchu nie ma iskry na świecach to podejrzewam czujnik halla, nie tak dawno u kolegi, vw polo nie chciał zagadać (nie było iskry na głównym kablu do aparatu) wymieniliśmy ten czujnik i od strzała odpalił, może też nawalił czujnik temp. płynu-on w równej mierze odpowiada za rozruch (było dużo o tym na forum)

powodzenia

Edytowane przez martin724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli podczas rozruchu nie ma iskry na świecach to podejrzewam czujnik halla, nie tak dawno u kolegi, vw polo nie chciał zagadać (nie było iskry na głównym kablu do aparatu) wymieniliśmy ten czujnik i od strzała odpalił, może też nawalił czujnik temp. płynu-on w równej mierze odpowiada za rozruch (było dużo o tym na forum)

powodzenia

Czujnik Halla można wykluczyć, ponieważ jego wadliwe działanie pozostawi ślad w komputerze, a ponadto jeżeli będzie coś z nim nie tak, nie da się uruchomić auta aż do momentu całkowitego wystygnięcia silnika. Nadmieniam, że wymieniłem również czujnik temperatury. Problem nadal pozostał !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal istnieje.

Pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miewam czasami podobne wybryki mojego również 2.0 ady ale po ściągnięciu na chwile kostki z przepływomierza około 30 sekund auto odpala od strzału.Średnio objawy te występują u mnie raz w miesiącu i do dzisiaj nie potrafię dojść co mu tak naprawdę dolega i poprzedni właściciel auta przypadkiem doszedł do tego rozwiązania,które akurat w moim przypadku skutkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam też na immo. Trza by na krótko i może problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal istnieje.

Może ktoś miał podobne objawy z którymi się uporał.

Proszę o porady!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna jakiś dobry warsztat w Poznaniu który może polecić ?

 

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

 

Czy na forum nie ma nikogo kto mógłby mi POMÓC !!!

 

Edytowane przez pantera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro i aparat wymieniłeś i cewkę to nową kopułka i palec też by się zdało kupić a co najważniejsze to kable zapłonowe, a co do warsztatu ... cóż dzisiaj lubią auta które ze złącza diagnostycznego powiedzą którą żarówkę wymienić, no a nasze staruszki aż takich bajerów nie mają, szukaj typowego elektryka samochodowego i to takiego który zaczynał jak jeszcze w kraju królowały polonezy i maluchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Sprawdź imo i kostkę od stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź imo i kostkę od stacyjki.

 

Immo i kostkę mogę wykluczyć. Immo zostawi ślad przy badaniu komputerem, kostka jest ok! ponieważ przy próbie odpalenia nie gasną kontrolki na desce rozdzielczej. Ten problem już przerabiałem. W/g specjalistów z ASO w/w usterki na 100 % nie występują w moim aucie.

POMOCY !!!

Edytowane przez pantera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek, za brak iskry w tym silniku odpowiada czujnik wału, wszak aparat zapłonowy ma tylko jedno wycięcie i określa tylko położenie wałka rozrządu / 1 tłoka /. Jeśli wymieniłeś cewkę / z modułem wzmacniacza/ aparat /czujnik Halla/ i czujnik wału G28 to pozostaje sprawdzenie wartości i przebiegów obu czujników oscyloskopem, po wcześniejszym sprawdzeniu rezystancji i ciągłości przewodów od czujników do ECU, oraz ich zasilania.

Jeśli iskry nie ma czepiaj się G28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi stacyjkami bywa różnie , ja tak miałem że wszystko działało ,rozrusznik kręcił a odpalać nie chciał, kluczyk na zapłon potem na krótko przy rozruszniku i odpalał na dotyk, wymieniłem stacyjkę i problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Mam problem, z którym borykam się od dłuższego czasu. Polega on na tym, że jak silnik (2.0-115 KM-kod ADY) jest nagrzany to czasami mam problem z odpaleniem auta.

szukał bym problemu w cewce zapłonowej.Sprawdź ją czy nie jest ciepła jak nie chce zapalic bo wtedy to kwalifikuje się tylko już do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Mam problem, z którym borykam się od dłuższego czasu. Polega on na tym, że jak silnik (2.0-115 KM-kod ADY) jest nagrzany to czasami mam problem z odpaleniem auta. Po ok.10-20 sekundach auto odpala i chodzi b/u. Byłem już kilkakrotnie w ASO i nie mogą zdiagnozować usterki (komputer nie pokazuje żadnych błędów). Jedyne, co udało im się ustalić to to, że podczas rozruchu nie ma iskry na świecach. Rozrusznik kręci jak szalony, a silnik nie chce odpalić. Wymieniłem cewkę, aparat zapłonowy, czujnik położenia wału korbowego- lecz problem nadal pozostał. Nadmieniam, że podczas jazdy wszystko jest ok!

Może ktoś na forum miał taki sam przypadek.

Proszę o porady !!!

Zamykam temat.

Problemem był przekaźnik nr 30 (luźna stopka).

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skowron79

mam podobny problem ze swoim autem.zapala kiedy mu sie podoba.i nie wiem co to może być.iskra jest a mimo to kreci jak szalony i nic.całkiem wystygnie i pali na dotyk.na lince zapala z metra.potem zapala z kluczyka ze 20 razy i nagle stanie.jak zapali to nie szarpie ma siłe.rozrusznik nowy kopołka i palec.swiece bosch.spotkał sie ktoś z takim problemem.na komputerze nic nie pokazało.brak błedów bo krecony był 100 razy i zapalił.ciezko wyczuć kiedy nie zapali.pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
iskra jest a mimo to kreci jak szalony i nic.całkiem wystygnie i pali na dotyk

Jeśli jest iskra to prawdopodobnie wtryski milczą, ale na 90% stawiam na impulsator Halla w aparacie, ma on też wpływ na układ wtryskowy i zapłonowy, a objawy jego rychłej śmierci to właśnie brak możliwości odpalania gdy silnik gorący, pewnego dnia silnik moze juz wcale nie odpalić, poszukaj używanego aparatu i woź go w samochodzie , gdy moje przypuszczenia sie potwierdzą wtedy zdecydujesz sie na zakup nowego Halla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość polo76
witam gdzie jest ten przekaznik nr 30 mam ten sam problem co ty i juz wychodze z siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności