Skocz do zawartości
speedex

vag-com 409 i windows 7 64 bit.Problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

To samo a nawet lepszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsio bangla, i vag com zaczął działać jakimś cudem po instalce vcds :P

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam problem. Uruchomiłem już Vag-com na 64 bit, ale dalej jak wchodzę w np. Engine to po kilku próbach łączenia wyskakuje komunikat "No response from controller" W menedżerze urządzeń port COM1, w Vag tak samo. VCDS Lite też się nie łączy. Może mi ktoś pomóc, bo niestety laptopa muszę pożyczać, a chciałbym w końcu zdiagnozować sobie auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do postu Mateusz1233322 mam identyczny problem. Windows 7 64 bit, portu ustawione, w teście w VCDS wszystko OK, działa na porcie COM1 jednak przy próbie jakiegokolwiek testu "No response from controller"

 

mały update:

właśnie testowałem pod windows XP - 32bit, jest dokłądnie to samo, więc chyba stawiam na kiepski chiński produkt, no chyba że coś z softem, ale nie sądze choć nie mam doświadczenia z diagnostyką.

Edytowane przez dexx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączam się do postu Mateusz1233322 mam identyczny problem. Windows 7 64 bit, portu ustawione, w teście w VCDS wszystko OK, działa na porcie COM1 jednak przy próbie jakiegokolwiek testu "No response from controller"

 

mały update:

właśnie testowałem pod windows XP - 32bit, jest dokłądnie to samo, więc chyba stawiam na kiepski chiński produkt, no chyba że coś z softem, ale nie sądze choć nie mam doświadczenia z diagnostyką.

 

Ja też stwierdziłem, że mam chiński kabel i zamówiłem ten http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html Mam nadzieję, że wreszcie się połączę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedl kabel (wczoraj zamówiłem) i za pierwszą próbą połączyłem się. Od razu pytanko. Sprawdzenie kąta wtrysku to w Engine-> BS blok 000 pozycja 2? I wartości powinny się wahać 49-54, oczywiście wszystko na rozgrzanym silniku. Dobrze mówię? Aha, silnik AFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz1233322, tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodziu143742

Panowie tu na forum doczytałem, że nie można zainstalować VAG COM 3.11 na win 7 64 bity, a gdybym zrobił dysk wirtualny np. na Virtual Box to będzie mi to śmigać ??? a może maci jakiś inny sposób proszę o radę

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj vcds lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstaluj vcds lite.

Jest tu na forum link do full wersji vcds-lite 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywal tego wirtuala i zainstaluj to co masz na PW. Działa na 100% na 7-mce 64.

 

Kolego możesz mi na PW też link przesłać z góry dziękuje kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat.

Posiadam Windowsa 7 64 bit home premium. Teoretycznie wedlug Microsoftu Virtual PC nie da się zainstalować.

Grzebiąc trochę udalo mi się zainstalować Virtual PC Microstoftu, zainstalować XPka, zainstalować VAGA 409.1 + crack ( w pełni wszystko działa), sforsować Virtualnego XPka do wgrania sterowników dla kabla (COM3), podłączyć kabel pod passka i sprawdzić czy śmiga.

 

Jeżeli ktoś by potrzebował porady jak VAGA na 7 odpalić krok po kroku piszcie na priv. Dla osoby która przynajmniej raz robiła formata nie powinno to być najmniejszym problemem.

 

Może jakiś poradnik walnąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam INTERFEJS VAG KKL oraz Ibizę 1.9 tdi 110 2FL, mam następujący problem z vag-com 311-2. Otóż posiadałem windowsa 7 home edition, zmieniłem go na professional, zainstalowałem wirtualnego windowsa XP, zainstalowałem zgodnie z instrukcją vaga, zmieniłem wszystko w menadżerze zadań tak jak pisało w instrukcji, utworzyłem skrót w C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy na wirtualnym XP, następnie dałem hibernowanie maszyny, włączyłem vaga z windowsa 7, dołączyłem się do portu USB z windowsa XP aby czytało mi porty COM w windows 7. Czyta wszystko ładnie prócz interfejsu gdy podłącze do samochodu. Kontrolka się świeci itd. Gdy daje test w VAG to pokazuje że COM Port status ok oraz Interface status 3: Not found or not ready. Oczywiście sprawdzam to na włączonym zapłonie i podłączonym interfejsem. Nie wiem co to może być bo już wykorzystałem chyba wszystkie możliwe sposoby... Korzystałem z 5 programów chyba już i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na win7 z programem VCDS Lite czy się połączy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem przed chwilą, nic to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod inne auto ? Jeśli będzie tak samo to znaczy ze kabel uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mogę go podłączyć do opla? tylko nie wiem jaki program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz, program u mnie na gryzoniu chyba jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w oplu wykryło sterownik jak podpiąłem i sprawdziłem opel-tech...

Więc coś mam nie tak w Seacie... tylko nie wiadomo co bo kontrolka się świeci czyli jest napięcie.

Edytowane przez sebaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sterownik silnika ? Ale to oznaczałoby że kabel jest ok i coś nie tak w aucie (gniazdo >> sprawdź napięcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności