Skocz do zawartości
speedex

vag-com 409 i windows 7 64 bit.Problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

a nie prośćiej zainstalować VCDS Lite działa pod win 7 64 bit tyle ze jest po angielsku (tak jak vag 311.2)

Może i prościej,ale..

ja tam nie wierze żadnym loaderom i innym crackom bo jak by nie patrzeć są to modyfikacje oprogramowania rozpoznawalne przez programy antyvir. w 90% jako wirusy i tak naprawdę to nie wiemy z czym mamy do czynienia i osobiście też preferuje do tych celów drugi system:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok racja Polski Vag 4.9 śmiga nie widziałem innych to nie mam pojęcia czy vwtool vag,com są dużo lepsze waszym zdaniem ?

 

czy do podstawowych operacji wystarczy mi Polski Vag czy stawiać drugi system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok racja Polski Vag 4.9 śmiga nie widziałem innych to nie mam pojęcia czy vwtool vag,com są dużo lepsze waszym zdaniem ?

 

czy do podstawowych operacji wystarczy mi Polski Vag czy stawiać drugi system ?

 

Programu vwtool nie znam ale co mogę powiedzieć to ,to że Polski Vag nie ma porównania z Vag com-em 311-2,nie wiem co masz na mysli pisząc podstawowe operacje,jesli odczyt błędów to wystarczy Polski Vag błędy sa w języku polskim,a jesli podgląd grup na żywo inne np procedury,to zdecydowanie Vag com.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jesli podgląd grup na żywo inne np procedury,to zdecydowanie Vag com.

 

Mam kabek drugi dzień i nie bardzo wiem jeszcze co mogę zrobić więcej na inter.... . W sumie to raczej chodzi mi o odczyt błędów jakieś proste ustawienia jak ogarnę ten wezmę się za vag.com ? . Znam jezyk ang ale słowa tak zwane techniczne słabo kojarzę są vag.com po polsku ?

 

Wracając do tego co napisałeś co to znaczy podgląd grupy? - napisz mi jak możesz(ale to jak masz czas ) parę opcji w vag.com których nie ma polski vag

 

dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kabek drugi dzień i nie bardzo wiem jeszcze co mogę zrobić więcej na inter..

 

Nauczysz sie :jasne

.

... vag.com po polsku ?

 

:nie

 

... co to znaczy podgląd grupy?

 

To znaczy obserwować "na żywo" w blokach pomiarowych parametry pracy danych podzespołów silnika np:sondy lambda,przepływomierza,itp.

wartości te są wyświetlane w blokach pomiarowych w poszczególnych grupach.np w Twoim silniku w grupie 013 na biegu jałowym możesz zobaczyć stan pompowtryskiwaczy ,czy ich parametry mieszczą się w normach .

Poza tym Vag com posiada coś takiego jak pliki pomocy tzw. Label file i wyswietla jaka powinna byc wartość danego bloku.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac?p=1578472&viewfull=1#post1578472

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ładnie się orientujesz w tych programach i ich używaniu

 

To z tego co piszesz wolę jednak po woli rozgryzać vag.com .A spotkałeś się z jakąś manualną instrukcją do vag,com po polsku (jakiś pdf,world, itp) . Albo powiedz mi czy jak będę się uczył metodą prób i błędów czy mogę tym programem coś namieszać ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

To z tego co piszesz wolę jednak po woli rozgryzać vag.com .

:dobrze

 

.A spotkałeś się z jakąś manualną instrukcją do vag,com po polsku (jakiś pdf,world, itp)

 

Polskiej instrukcji nie spotkałem nigdzie ale jest stara wersja Vag com 208 PL

 

Sorki w poprzednim poście o niej zapomniałem:rumieniec

 

 

..Albo powiedz mi czy jak będę się uczył metodą prób i błędów czy mogę tym programem coś namieszać ? ?

 

Namieszać mozna zawsze :jasne ale mysle że nie bedzie tak źle jesli na początek nie bedziesz nic przekodowywał ani robił jakichś adaptacji :jasne

 

Czytać w necie dużo info na ten temat jest

Pwodzenia.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachową odp i pomoc

 

A wracając do tematu windows7 64 bity dziś rano znalazłem w internecie Vag.com akp 704.1 pl plus instrukcję w pl . Program od firmy ADACO . Program działa dobrze pod wind7 64 bity tylko należy ustawić aby program instalował się w zgodności z XP a i jest po Polsku plus instrukcja jak go używać wiec dla takich jak ja którzy dopiero zaczynają przygodę z diagnostyką bardzo przydatny

 

Jak będzie jakiś chętny tym programem to zrobię linka i dam go na jakiś serwer do ściągnięcia (6,1mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu windows7 64 bity dziś rano znalazłem w internecie Vag.com akp 704.1 pl plus instrukcję w pl . Program od firmy ADACO . Program działa dobrze pod wind7 64 bity tylko należy ustawić aby program instalował się w zgodności z XP a i jest po Polsku plus instrukcja jak go używać wiec dla takich jak ja którzy dopiero zaczynają przygodę z diagnostyką bardzo przydatny

 

Owszem a zauważyłeś może cenę? i jedna istotną sparawę działa on tylko z kablem Hex+Can+USB i w dodatku z Oryginalnym :jasne

Do kabla KKL tylko wyżej wymienione softy podchodzą + jeszcze vag con 409. i jest to ostania wersja działająca na kablach KKL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jedna istotną sparawę działa on tylko z kablem Hex+Can+USB i w dodatku z Oryginalnym

 

Kurdę a już cieszyłem się że coś odkryłem :/: i poszpanuję że mam super softa .No tak ja mam KKL(z allegro:oszit) to znów wracamy do meritum sprawy i do tego o czym pisaliśmy czyli dwa systemy drugi xp i jedziemy z vag.com 3112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos od poczatku powiedziec co moge zrobic na tym zasranym Windowsie 7 Home premium 64bit?? XP Mode mi nie idzie. Nie wiem czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moglby ktos od poczatku powiedziec co moge zrobic na tym zasranym Windowsie 7 Home premium 64bit?? XP Mode mi nie idzie. Nie wiem czemu.

 

Ja już ściągam stery pod mój laptop do XP i stawiam drugi system męczyłem się 3 dni jak tu bez konfliktowo to ominąć lub inny program wgrać i stanęło na tym że na windows 7 64 bit możesz tylko wgrać Polski-Vag bo on działa normalnie lub nowsze vag.com(6,7) pod warunkiem że masz jak napisał (dob12) hex+ can+usb a nie kkl

 

Ja osobiście bawiłem sie Polski-Vag z 2 godziny nie ma tam żadnej rewelacji ale nie jest też jakoś ubogi do podstawowych zadań oraz posiada listę w pdf każdego błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja osobiście polecam VCDS lite +crak wtym momencie najlepszy program pod kabel kkl polski vag dobry tylko do odczytania błędów. Można go ściągnąć np. z chomika i wszystko śmiga na vin 7 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie kolega przyniusł mi taki kabelek http://allegro.pl/vag-k-can-uds-3-6-full-pin-immo-eeprom-licznik-pl-i2238872254.html zainstalowałem VCDS lite +crak tak jak pisał j1234 ale jak daje test to mi wyskakuje taki komunikat ze port ok a Interwejs nie wykryło tak jak w poscie (61) nawed przy podłaczonym kabelku do auta a jak zainstalowałem polski vag 4.9 to sie tylko łaczy z silnikiem reszta brak połaczenia

w czym moze byc przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem VCDS lite +crak odrazu mi sie program właczył zamknołem go wklejiłem plik loader.exe. Do folderu, gdzie znajduje się VCDSlite.exe izrobiłemtak jak w instrukcji (Właściwości -> Element docelowy) zmieniłem nazwe VCDSlite.exe na loader.exe i jak klikam na skrut na pulpicie to wyskakuje error loader.exe.nie jest prawidłowa aplikacja systemu win 32

co robie nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra coś z innej beczki, ale pokrewny temat... na którym telefonie będzie działać Vag-com i vcds? Samsung Galaxy S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie , mam lapka 15,6 i netbooka z xp i wygodniej było by mi z 10 cali latać do samochodu i teraz pytanie. Kupiłem kabelek niebieski KKL i nie dostałem sterów od xp. Pod W7 sam sobie doinstalowuje interfejs ale w xp nie , czy ma ktoś może sterowniki do xp do tego kabla VAG KKL KB1 ? Próbowałem na w7 64 Vag Polski 4.9 ale co chwila mi zrywa połączenie więc chce spróbować na xp vag com 409.1

ps. i pytanie czy w tym programie vag-com można zrobić test liczników przy mojej wersji silnika bo czytałem że ponoć ta wersja ma ograniczone możliwości odczytu różnych parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem kabelek niebieski KKL i nie dostałem sterów od xp. Pod W7 sam sobie doinstalowuje interfejs ale w xp nie , czy ma ktoś może sterowniki do xp do tego kabla VAG KKL KB1 ? Próbowałem na w7 64 Vag Polski 4.9 ale co chwila mi zrywa połączenie więc chce spróbować na xp vag com 409.1

 

Najpew instalujesz program np vag con 409.1 nastepnie podpinasz kabelek i i wybierasz w menedżerze instalacji ,"instaluj z okreslonej lokalizacji " i wskazujesz na folder gdzie zainstalowany jest Vag Com,kabelek sam sobie pobiera serowniki z z programu.Jeśli sie nie powiedzie możesz też sam sobie ściągnąć stery do XP z sieci sa to sterowniki FTDI i zainstalować je lub wskazać na ich lokalizacje .

 

vag com 409.1

.. czy w tym programie vag-com można zrobić test liczników przy mojej wersji silnika bo czytałem że ponoć ta wersja ma ograniczone możliwości odczytu różnych parametrów.

Wersja ma ograniczenia jeśli jest to wersja demo.Natomiast polecam zwitaminizowaną wersje vag com 311.2

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ograniczeniami to chodziło mi czy moja wersja silnika ma możliwość odczytu testu liczników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności