Skocz do zawartości
speedex

vag-com 409 i windows 7 64 bit.Problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

ściągnołem VCDS lite odpalił sie bez problemu na win7 ale dalej mam problem z połączeniem z kabelkiem

Port status :ok

interface not found:(

czy to wina sterowników do kabla?

 

A podłączałeś już ten kabelek pod auto? Jeśli nie, to zrób to i dopiero testuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wirtualnej maszyny pod win7 home premium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A podłączałeś już ten kabelek pod auto? Jeśli nie, to zrób to i dopiero testuj.

 

Gural ja podlaczylem kabel i problem mam taki na VCDS-Lite laczy sie ,ale nie do wszystkich opcji ,nie moge sie podlaczyc do modulu komfortu,centralnego np. ,ale to mniejsza o to ,chodzi tez ,ze Lite jest okrojona wersja strasznie i wszystkiego sie nie da zrobic .Mam tez VCDS 10.6 (mam nadzieje ,ze dobrze pamietam wersje) i mam problem jak matriks87 , port status OK ,a interface not found.Kabel mam OBD2 KKL .Czy jest odpowiednim kablem ?czy powinien byc OBD2 CAN , malym haczykiem jest to ,ze Passata mam 98rok ,a silnik i wszystkie bebechy zostaly wrzucone od Passata po FL 2002.Sterowniki do kabla sa zainstalowane,tak jak wczesniej radziles , port ustawiony ,co program tez pokazuje ,ze jest OK,a interfejsu pod VCDS 10.6 nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gural ja podlaczylem kabel i problem mam taki na VCDS-Lite laczy sie ,ale nie do wszystkich opcji ,nie moge sie podlaczyc do modulu komfortu,centralnego np. ,ale to mniejsza o to ,chodzi tez ,ze Lite jest okrojona wersja strasznie i wszystkiego sie nie da zrobic .Mam tez VCDS 10.6 (mam nadzieje ,ze dobrze pamietam wersje) i mam problem jak matriks87 , port status OK ,a interface not found.Kabel mam OBD2 KKL .Czy jest odpowiednim kablem ?czy powinien byc OBD2 CAN , malym haczykiem jest to ,ze Passata mam 98rok ,a silnik i wszystkie bebechy zostaly wrzucone od Passata po FL 2002.Sterowniki do kabla sa zainstalowane,tak jak wczesniej radziles , port ustawiony ,co program tez pokazuje ,ze jest OK,a interfejsu pod VCDS 10.6 nie widzi.
skoro nie widzi interfejsu to znaczy ze kabel nie ten to tak na logikę chyba ze da się to jakoś połączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro nie widzi interfejsu to znaczy ze kabel nie ten to tak na logikę chyba ze da się to jakoś połączyć

 

dzieki za pomoc :D

 

Takie tez jest moje pytanie , dlaczego Lite widzi kabel ,a 10.6 nie widzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma wirtualnej maszyny pod win7 home premium...

Nie ma, ale można to ominąć, zassać wirtuala i zainstalować, tylko nie każdy komp wspiera maszynę wirtualną i wtedy nie da się nic zrobić.

Gural ja podlaczylem kabel i problem mam taki na VCDS-Lite laczy sie ,ale nie do wszystkich opcji ,nie moge sie podlaczyc do modulu komfortu,centralnego np. ,ale to mniejsza o to ,chodzi tez ,ze Lite jest okrojona wersja strasznie i wszystkiego sie nie da zrobic

Czyli masz tego VCDS-a ściągniętego ze stronki Ross Tech-a i brakuje mu "dopalacza".

Mam tez VCDS 10.6 (mam nadzieje ,ze dobrze pamietam wersje) i mam problem jak matriks87 , port status OK ,a interface not found.Kabel mam OBD2 KKL

No i tu zaczyna się problem, bo kabelek KKL nie zadziała z softem VCDS 10.6 tylko i wyłącznie z VCDS lite. Do VCDS 10.6 musisz mieć kabel Hex, a jak już taki zakupisz to może on działać tylko i wyłącznie z softem dostarczonym razem z kabelkiem, chyba że kupisz oryginał za 1700 PLN to wtedy możesz instalować VCDS-a ze stronki Ross Tech-a.

Takie tez jest moje pytanie , dlaczego Lite widzi kabel ,a 10.6 nie widzi?

Wszystko zostało wyjaśnione powyżej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienie kilku spraw.Czyli w skrocie mowiac 10.6 juz zrobili ,aby dzialo z orginalnymi kablami?!Co w sumie jest logiczne ,dbaja o swoje interesy i swoje pieniadze.

 

Jesli chodzi o dopalacz,to moze to byc to ,czy bylaby mozliwosc otrzymania owego dopalacza np. na mejla ,jesli taki jest na stanie ?

 

Jeszcze takie ogolne pytanie ,czy passat B5 i jak juz mowilem z silnikiem i komputerem od wersji FL , normalnie bedzie sie laczyc przez KKL czy lepiej bedzie dzialac na CAN,bo z tym to troche jestem skolowany,jedni mowia ,ze wystarczy KKL a drudzy ,ze wogole nie bedzie dzialac ( oczywiscie podlaczylem pod VCDS-Lite i dziala ,a wiec nie wiem czym jest spowodowane to zamieszanie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak czytam cały ten wątek i dla pewności chce zadać parę pytań i z góry proszę o niedenerwowanie się na mnie ;-)

1. Rozumiem, że chcąc korzystać z jakiegoś programu na Windows 7 64bit Home Premium wystarczy ściągnąć sobie ze strony ross-tech program VCDS-Lite, tak?

2. Sam ściągnięty program VCDS-lite nie jest aktywowany i jak było napisane nie można korzystać z wielu funkcji, więc wystarczy temu programowi podać "witaminkę", tak? ;-)

3. czy witaminka z vag-com 311.2 będzie pasować do VCDS-Lite? Jeśli nie to czy ktoś móglby mi wysłac ją na maila? (tutaj ukłon w stronę GURALA ;-)

4. Rozumiem, że VCDS-Lite połączy mi się z samochodem przez kabel KKL (http://allegro.pl/1357233094-i1357233094.html)?

Pozdrawiam

Edytowane przez holker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Rozumiem, że chcąc korzystać z jakiegoś programu na Windows 7 64bit Home Premium wystarczy ściągnąć sobie ze strony ross-tech program VCDS-Lite, tak?

:hmm Nie jestem pewny czy ten VCDS ze stronki Ross Tech pójdzie, ale raczej tak.

2. Sam ściągnięty program VCDS-lite nie jest aktywowany i jak było napisane nie można korzystać z wielu funkcji, więc wystarczy temu programowi podać "witaminkę", tak?

Prawdopodobnie tak, nie wiem skąd mam instalkę VCDS-a ale u mnie działa. :)

3. czy witaminka z vag-com 311.2 będzie pasować do VCDS-Lite?

:nie

4. Rozumiem, że VCDS-Lite połączy mi się z samochodem przez kabel KKL (http://allegro.pl/1357233094-i1357233094.html)?

Tak.

BTW popraw link bo nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, wszystko już wiem i mam ;-)

Edytowane przez holker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gural wielkie dzieki i zycze dobrego Nowego 2011 Roku. pozdro 600v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki01

kolego pytanko czy jest ten taki sam pod 7 64 bity ale w języku polskim

ta wersja chodzi ok ale jest w jeżyku angielskim

 

Napisał ada77 viewpost.gif

Nie ma wirtualnej maszyny pod win7 home premium...

http://www.ross-tech.com/vcds-lite/download/index.html ściągnij to i baw się

mam ten sam system i program

a i VAG COM 311.2 mam tez i polski 4.9 łączą ssie

Edytowane przez kuki01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel mi przyniósł kabel, VAG-COM na płytce i laptopa z win7. Odpaliłem go w trybie zgodności z Win98 jak sie nie mylę i działa aż miło. Jednak był to starszy VAG-COM(oznaczony mniejszym numerem), i z tego co pamiętam po polsku.

Jednak nie dam głowy, że była to 64bitowa wersja systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio kumpel mi przyniósł kabel, VAG-COM na płytce i laptopa z win7. Odpaliłem go w trybie zgodności z Win98 jak sie nie mylę i działa aż miło. Jednak był to starszy VAG-COM(oznaczony mniejszym numerem), i z tego co pamiętam po polsku.

Jednak nie dam głowy, że była to 64bitowa wersja systemu.

 

Z tego co koledzy piszą to Polska wersja VAG-a działa i na 64 bitowym systemie. Ale mogłeś mieć też 32 bitowy system i wtedy nie ma problemu z VAG0iem na takim systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos zainstalowana wersje 311 na windows 7? z instalacja na viscie byly problemy a jak na 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktos zainstalowana wersje 311 na windows 7? z instalacja na viscie byly problemy a jak na 7?
w ogóle nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby vista i seven sa prawie takie same ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktos zainstalowana wersje 311 na windows 7? z instalacja na viscie byly problemy a jak na 7?
w ogóle nie działa

A właśnie, że działa :P

Na 32bitach bez problemu...

na x64 - czytaj wątek od poczatku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A właśnie, że działa :P

Na 32bitach bez problemu...

na x64 - czytaj wątek od poczatku ;)

ale nie na home premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności