Skocz do zawartości
speedex

vag-com 409 i windows 7 64 bit.Problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

sipowitz ,a czy posiadasz taki sterownik do 64bit? bo odpowiedz masz oczywista ,ale czy jest tez mozliwosc pomocy z twojej strony?

Sterownik ten dotyczy tylko softów VCDS, do VAG-COM 311/409 trzeba stosować się do sugestii kolegów z tego wątku.

ściągnij sobie ori VCDS-a zainstaluj wszystko łącznie ze sterownikiem usb, teraz odinstaluj program diagnostyczny i zainstaluj to co tam masz do swojego kabelka.

Ryzykowny manewr dla początkujących, przy odrobinie nieszczęścia odpali soft i ubije kabel. Polecam zdecydowanie osobną instalację sterownika 64-bit. Można spokojnie wygooglować.

Tak jeszcze sobie pomyślałem. A do jakiego kabelka poszukujesz driverow?

Pytał w kontekście VAG-COM 311/409.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytał w kontekście VAG-COM 311/409.

No OK. Ale chyba nie ma problemu ze sterownikami do kabelków KKL. Ja mam kabelek Polski VAG i Win 7 64 bit, i zassanie automatyczne sterowników pod ten kabelek łącznie z ich instalacją zajęło jakieś 20 sekund. To samo było z K+can commanderem. Problem sterowników występuje natomiast na klonowanych VCDS-ach i wtedy trzeba sobie radzić samemu. To tyle o sterownikach do kabli.

Co do programów, jak nie działają normalnie to trzeba im ustawić w opcjach "uruchom jako administrator" + "zgodność z jakimś starszym OS", i zaczynają działać. Jeśli idzie o programy 311/409 to raczej nie zabanglają na Win 7 64 bit (przynajmniej u mnie nie dygają) ale jest do nich alternatywa, VCDS lite który działa na tym systemie i jest skrzyżowaniem współpracy z kabelkami KKL i częściowej funkcjonalności VCDS-a.

Co prawda VCDS lite nie komunikuje się z młodszymi autkami, ale za to pozwala używać "starego" kabelka na systemie 64-ro bitowym bez większych kombinacji.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym ze regulowalem kont po regulacji bylo ok ustawilem go na 48-51 i pojechalemsie przejechac a tu co??? brak mocy wrucilem z powrotem sie podpiąc a tu co kont nagle 255. i to dlaczego???? bylem wstanie poprawic go do wartosci 235 niech mi ktos powie co sie stalo???? co prawda moc wrucila ale przy pelnym bucie puszcza wielką kulke dymu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przeskoczył pasek rozrządu na kółku pompy wtryskowej. Sprawdź stan napinacza rozrządu, samego paska a skoro jeszcze auto pali to silę dokręcenia śrub na kole. Chyba, że zluzowałeś główną śrubę (największą).

Tak na marginesie, pytaj w innym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie szukam sterownikow do OBD2 pod win7 64bit,jesli by ktos mial

 

---------- Post added at 20:30 ---------- Previous post was at 20:26 ----------

 

Ale chyba nie ma problemu ze sterownikami do kabelków KKL. Ja mam kabelek Polski VAG i Win 7 64 bit, i zassanie automatyczne sterowników pod ten kabelek łącznie z ich instalacją zajęło jakieś 20 sekund.

 

No wlasnie jest maly problem ,bo kilka osob pisalo ,ze zassalo automatycznie ,a tu lipa .sciagalem VAG 311 i 409 ,sa tam sterowniki (98,XP,Vista) ,a do 7-ki nie ma i nie wykrywa nic,ani nie chce zassac automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
glownie szukam sterownikow do OBD2 pod win7 64bit,jesli by ktos mial

Nie podałeś rodzaju kabla, wnioskuję, że chodzi o KKL, jeśli tak, to windowsupdate załatwia sprawę w 100%, zresztą kolega GURAL Ci to ładnie opisał.

No wlasnie jest maly problem ,bo kilka osob pisalo ,ze zassalo automatycznie ,a tu lipa .sciagalem VAG 311 i 409 ,sa tam sterowniki (98,XP,Vista) ,a do 7-ki nie ma i nie wykrywa nic,ani nie chce zassac automatycznie.

A masz ori Windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
glownie szukam sterownikow do OBD2 pod win7 64bit,jesli by ktos mial

No tak OBD II. ale do jakiego kabelka, bo OBD II jest w wielu autkach, a każdy kabelek potrzebuje innych sterów.

No wlasnie jest maly problem ,bo kilka osob pisalo ,ze zassalo automatycznie ,a tu lipa .sciagalem VAG 311 i 409 ,sa tam sterowniki (98,XP,Vista) ,a do 7-ki nie ma i nie wykrywa nic,ani nie chce zassac automatycznie.

Czyli masz już coś zainstalowane pod ten kabelek. może wystarczy skonfigurować port usb, albo ustawić odpowiedni port w programie diagnostycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kabel USB KKL OBD 2 , instalowalem Polskiego VAG`a i to http://www.oinhi.com/Driver/VAG-COM.rar ,w sensei VAG 409.1 ,sa tam sterowniki ,98,2000,XP,Vista i nie wykrywa sterownikow pod 7ke 64bit , chyba ze macie jakis pomocny tip ,to bardzo bym prosil.Po pracy bede sie jeszcze bawil ,ale prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAG 409 sie nie uruchomil ,Polski VAG - tak , ale narazie i tak nie wiem czy cos to zmienia,po pracy dopiero jade do domu i bede dzialal ze sterownikami do kabla. Edytowane przez pszczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zrobione,chociaz i tak znowu wychodzi ,ze to tylko Windows ,jaka by to nie byla wersja nigdy nie przestanie zaskakiwac,zrobilem to co robilem od kilku dni i teraz sterowniki zassalo automatycznie.dzieki wszystkim za pomoc i pomysly !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie, ja też mam problem,

mam w7 home premium 64bit, zainstalowałem tego Virtual boxa, zrobiłem na nim xp, pendrive'a daje się do niego podłączyć, ale kabelka już za cholerę nie idzie, wyskakuje mi taki oto komunikat, ktoś pomoże??

dodam, że w7 zainstalował sobie sterowniki, sam pobrał je z neta, zainstalował także takie coś jak Virtualbox USB, i niby w w7 wszystko ze sterownikami ok

Bez tytu?u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabelek? KKL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak, taki niebieski najprostszy kabelek, dostałem żeby się pobawić i walczę z jego uruchomieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal tego wirtuala i zainstaluj to co masz na PW. Działa na 100% na 7-mce 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx GURAL za info, dam znać o postępach

pozdr

 

eeee

działa, dzienks, punkcik leci

pozdr

Edytowane przez wilczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w offtopach, ale teraz widzę ze tutaj jest bardziej odpowiedni topic otóz koledzy...

Zainstalowałem sobie ostatnio WIN7 64bit Enterprise, jako ze często używam kompa do vagowania, stwierdziłem ze najprostszym sposobem będzie zainstalowanie XP MODE, no i było by prawie idealnie gdyby nie fakt, że nie umie zainstalować sterowników do VAGTacho 3.01, poprostu za każdym razem wysypuje sie cała maszynka. Sterowniki do VagCOMa i Commandera działają bez problemu.

Rozwiązał ktoś ten problem? Macie jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam problem z vagiem na Win 7 zainstalowałem XP mode na nim vaga, dodałem do all users i w win 7 się vag normalnie odpala, sterowniki do kabelka zainstalowały mi się automatycznie z sieci w managerze mi kabelek wykryło jako COM 3, zmieniłem na COM1 i jak próbuję go testować w vagu to się wyświetla

Port ststus ok

Interface not found or not ready

czego może dotyczyć problem

kabelek mam zwykły niebieski z alledrogo i vaga 311.2

poprzednio miałem viste i wszystko chylało

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnołem VCDS lite odpalił sie bez problemu na win7 ale dalej mam problem z połączeniem z kabelkiem

Port status :ok

interface not found:(

czy to wina sterowników do kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności