Skocz do zawartości
byry007

Myjnie bezdotykowe

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, fajnie, najlepszy efekt zaraz po osuszaniu wodnym natryskiem hehe jeden wielki klocek lodu :) wygląd bezcenny:)

 

Oczywiście jak mam czas i chęci to podjadę na ręczną, daje 30 zeta i autko błyszczy na zewnątrz jak i w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem na rokitnicy leci lekka woda caly czas zeby nie zamarzla i cala zime mozna auto splukac.

 

u mnie jest tak samo.

 

By umyć auto trzeba mi 2-5zł - zależy jak bardzo jest zasyfione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście jak mam czas i chęci to podjadę na ręczną, daje 30 zeta i autko błyszczy na zewnątrz jak i w środku.

 

Gdzie są takie tanie myjnie? 30 dycha za mycia z zewnątrz i środka? Rewelacja :)

U mnie tyle to kosztuje tylko mycie z zewnątrz :/

A na bezdotykowej, pełen program to wydatek jakiś 15 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
By umyć auto trzeba mi 2-5zł - zależy jak bardzo jest zasyfione

 

Jeszcze trochę to będą dopłacać właściciele myjni :lol

 

Gdzie są takie tanie myjnie? 30 dycha za mycia z zewnątrz i środka? Rewelacja

 

U mnie na ręcznej 20 pln, mycie z woskiem, suszenie, odkurzanie i dywaniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na bezdotykowej, pełen program to wydatek jakiś 15 zł.
A na bezdotykowej, pełen program to wydatek jakiś 15 zł.

bez przesady za 15 zł to zasnąć tam można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie są takie tanie myjnie? 30 dycha za mycia z zewnątrz i środka? Rewelacja :)

U mnie tyle to kosztuje tylko mycie z zewnątrz :/

A na bezdotykowej, pełen program to wydatek jakiś 15 zł.

 

Na Kaszubach kolego, na Kaszubach :P i nie żaden feler tylko jest błysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widzieliście kiedyś artystów którzy w zimę zanim wrzucą monetę to najpierw spryskują sobie auto tym lekkim strumykiem który leci żeby nie pozamarzało wszystko?

To są geniusze dopiero, pół biedy jak jest obsługa na takiej myjni, wtedy zwróci uwagę.

Ale jak nie ma to sobie pięknie spłukują samochód wodą z solą, jak widzę to staram się zawsze podejść i uświadomić, miny tych ludzi są wtedy bezcenne

 

Ja widziałem jak myją taksiarze auto na takiej myjce np jesienna porą. Przed wjazdem na na stanowisko auto i tak jest mokre to szczota z płynem i jedzie na obkoło. Potem maks 2 monety na spłukanie i wyjazd.

 

Kiedys na stacji schella zapytałem dlaczego woda do zmywania szyb stoi w środku a nie na zewnątrz koło dystrybutora. Pracownik powiedział że dlatego bo ludzie potrafią sobie tą woda umyć całe auto.Teraz widzę znowu jest kolo dystrybutora więc dawno nikt na to nie wpadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedys na stacji schella zapytałem dlaczego woda do zmywania szyb stoi w środku a nie na zewnątrz koło dystrybutora. Pracownik powiedział że dlatego bo ludzie potrafią sobie tą woda umyć całe auto.Teraz widzę znowu jest kolo dystrybutora więc dawno nikt na to nie wpadł

 

 

Ostatnio z tym się spotkałem na LUKu . Zapytałem obsługę o wodę bo miałem szyby zafajdane a w odpowiedzi usłyszałem że jak najbardziej, wiaderko jest na stacji w środku "bo zamarza" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedys na stacji schella zapytałem dlaczego woda do zmywania szyb stoi w środku a nie na zewnątrz koło dystrybutora. Pracownik powiedział że dlatego bo ludzie potrafią sobie tą woda umyć całe auto.Teraz widzę znowu jest kolo dystrybutora więc dawno nikt na to nie wpadł
hahaha, też widziałem takich agentów :) ech ten sosnowiec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość b1aly

Witam wszystkich :)

Jako że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość :)

 

Posiadam myjkę ciśnieniową fimy Karcher. W okresach letnich sam myję auto.

Jaki jest najlepszy sposób mycia auta bezdotykowo? Jakich preparatów używacie?

Na myjni zobaczyłem, że na początku opryskuję się auto preparatem, który rozpuszcza brud, owady. Następnie nanosi się Karcherem pianę aktyną a później spłukuje.

 

Szukam konkretnych preparatów po których auto będzie ładnie wyglądało i nie będzie zacieków/plam.

 

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj kolegę JACU6X6, on handluje zdaje się takim sprzętem więc preparaty sprawdzone jakieś też zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapytaj kolegę JACU6X6, on handluje zdaje się takim sprzętem więc preparaty sprawdzone jakieś też zna.

Myślę że kolega JACU6X6 mógłby się wypowiedzieć tu,na pewno jest więcej zainteresowanych.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myjnia bezdotykowa :)

 

1 - spryskać autko mocnym środkiem czyli dimerem bo po co się bawić w ochronę lakieru auto jest klienta klient ma być zadowolony autko czyste

2 - nanieść pianę aktywną hmm może być dls lub inna może być nawet zwykły płyn do mycia naczyń dobra pianownica i z byle czego będzie piana

3 - spłukujemy i autko czyste

 

teraz plusy i minusy

 

plus jest jeden autko jest czyste

 

minusy tych jest wiele

 

- preparaty rozpuszczają wszystko nie tylko brud ale i lakier :)

- auto matowieje

- lakier się łuszczy

 

Czemu tak jest ano dlatego że klient ma być zadowolony obsługuję wiele myjni i liczy się efekt chwili i nic tego nie zmieni. Testuję na swoich autach wszystkie środki i wiem jedno te które myją bezdotykowo niszczą lakier. Nie widać tego od razu szczególnie na perłach i metalikach ale na normalnych kolorach szybciej się pojawi zniszczony lakier. Znam myjnię która przegrała sprawę i polakierowała czerwone auto i wrócili to RM 81 i szczotki, zaznaczam dobrej szczotki. Michał masz nowe autko zakładam że za rok dwa go zmienisz więc możesz myć tym sposobem następca będzie się martwił zmatowiałym lakierem i wykwitami rdzy. Ja osobiście myję autko RM 81 używam szczotek VIKAN ściągaczki fo wody też VIKAN jak mam czas to dobra ircha. Od czasu do czasu mleczko sonaxa i mam satysfakcję że autko mi z własnego lenistwa i głupoty będzie nadawało się do polerki lub co gorsza lakierowania.

 

Lista preparatów silnie myjących

- dimer

- truck clean

- RM 31

- car max

 

Są i inne ale że nie testowałem to nie piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- truck clean

tak tylko, że tym preparatem myjemy sprzęt typu tiry, ciągniki nie osobówki, ewentualnie felgi. zapomniałeś dodać, że ten preparat również elegancko rozpuszcza naskórek:D

 

jeśli chce się bawić w ochronę lakieru niech kupi sobie aktywną pianę od valetpro, sam tego używam do osobówek i nie niszczy lakieru(ponoć ma neutralne PH)

http://www.showcarshine.pl/482-valetpro-ph-neutral-snow-foam-5-l-najpopulraniejsza-piana-bezpieczna-dla-wosku-gratis-mikrofibra.html

Na myjni zobaczyłem, że na początku opryskuję się auto preparatem, który rozpuszcza brud, owady. Następnie nanosi się Karcherem pianę aktyną a później spłukuje.

ten system sprawdza się jeżeli masz karchera na ciepłą wodę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tylko, że tym preparatem myjemy sprzęt typu tiry, ciągniki nie osobówki, ewentualnie felgi. zapomniałeś dodać, że ten preparat również elegancko rozpuszcza naskórek

 

Tym to ja ręce czasami myję :) przy dimerze to delikatny środek powiem ci. Napisałem czego na myjniach używają aby było szybko i klient był zadowolony. Moim zdaniem lepiej używać słabszych środków lub alkalików szczotki będzie czysto błyszcząco i bez dzkody dla lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że szczotki i ściągaczki akurat robią kuku na lakierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przed użyciem szczotki zmyjesz karoserię wysokim ciśnieniem i nie zostanie na niej piach i inne pyły szczotka nie będzie miała czym rysować. Gąbki jakoś nie uznaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda szczotka zostawia mikrorysy, nawet bez kamieni :P Mam Vikana do lakieru (używam jej czasem do strzepania śniegu) i wypróbowałem na starym aucie - mimo rozdwojonych włókien rysuje ;) Na pewno czarnego lakieru w życiu bym tym nie umył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasekx

Dokładnie - każda szczotka może pozostawić niewidoczne gołym okiem ślady, szczególnie na lakierze. Generalnie odradzam kupowanie do samochodów szczotek za grosze, albo podbieranie żonie szczotki do podłogi ;-) Najlepsze szczotki ma MonsterShine. W zasadzie do każdego czyszczenia można u nich kupić coś odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności