Skocz do zawartości
byry007

Myjnie bezdotykowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna myjnia bezdotykowa z jakiej korzystam jest w moim rodzinnym miescie (Morąg, koło wlotu ze strony Olsztyna). Tam korzystam najpierw z namoczenia pianią i ciepła wodą, potem mycie z proszkiem a na koniec płukanie wodą. Efekt za 7 zł powalający ;) Na zacieki na szybach nie narzekam bo zawsze po myciu szyby myje płynem do mycia szyb samochodowych z Tesco (niecałe 3 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki sposób

1 proszek

2 plukanie szybkie

3 wosk i dzida na droge do ok 100 co by wiatr zwial wode. Mi b6 w tej kombinacji wychodzi za 6-7 zl. Ale i tak najlepiej gabeczka samemu bo te myjki nie usuwaja 100% syfu.

co rajca to racja - po wstępnym mysiuc proszkiem ruczyc całą warstwe brudu gąbką - potem znowu proszek - płukanie - nabłyszczanie. Bez goąbki samochó (czarny) brudny po gąbce czyściutki

 

---------- Post added at 08:40 ---------- Previous post was at 08:36 ----------

 

Jak to jest z tym odprowadzaniem wody pod maską . Jak w sobote umyłem samochód na myjni z ciekawości podniosłem maskę i zajrzałem - zauważyłem ze trochę wody poszło na akumulator - pokrywa przykrywająca aku nie jest szczelna - nie ma tam zadnej uszczelki . U was tez tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na myjkach bezdotykowych można używać gąbki ? Ja się odważyłem ale po 22 jak było pusto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na myjkach bezdotykowych można używać gąbki ? Ja się odważyłem ale po 22 jak było pusto :)

a nie można ? :) ktoś mi da w gębę ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stoje nieraz w kolejkach ale moim rowerkiem:) myje sama woda oczywiscie a i tak wychodzi 3 PLN, by zmyc cale bloto po wyprawie, siedzace w kazdym zkamarku takiegoz urządzonka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie tak za 3 złote spłukiwanie z szamponem (program 1) potem gąbką jade całe autko, a następnie spłukiwanie za 3 zł samą wodą (program 2), następnie odpalam autko i rozpędzam do większych prędkosci co by wszystko co ma spłynąć spłynęło...gdzies sie zatrzymuje i czasem ale nie zawsze zmoczona wcześcniej irchą susze autko, efekt jak mycie przy domu. Takie mycie stosuje tylko zimą normalnie to przy domu wąż wiaderko z ciepłą wodą zmieszaną z szamponem i jechane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

 

moja buteleczke myje na bezdotykowych na BP (zielony ciągnie do zielonego :rotfl: ), zazwyczaj program 1 i 2

jak mam czas i drobne to ,i 4 włącze ;)

zawsze mycie felg i nadkoli oraz podwozia

jak mam duzo czasu wolnego, a samochod ma dzień dobroci to wszystkie programy :D

 

wadą tych myjni jest to ze nie domywają one powierzchni pod drzwiami, klapą i bagażnikiem, więc tak czy siak w domku trzeba wziąć gąbeczke, sciereczke i wiadro z wodą, by przemyć nadkola z tyłu i progi, doczyscić gumy i plastiki przy progach, by nasze drogie panie w płaszczach nie musiały po przejażdżce naszym samochodem udawać się pralni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na myjni i zauważyłem że jest szczotka przez którą leci woda ,mam pytanie czy jest sens mycie auta tą szczotką bez spłukiwania wcześniej wodą tylko np włączenie 1 i mycie tylko mam z drugiej strony obawę miałem kiedyś myjnie i wiem że najpierw się brud tak jakby zwilża wodą a potem gąbką z szamponem a tu by było od razu na brud .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy jest sens mycie auta tą szczotką

Ta szczotka to najgorsza rzecz z mozliwych, bez kitu rysuje lakier! Raz umylem autko taka i dziekuje nigdy wiecej. Na niej czy w jest tyle piasku ze myjesz tak jekby papierm sciernym. Osobiscie Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz-passat

Co do Moraga to lepsza jest na zatorzu ;)

tam nawet jak jest juz 0.00 zl to i tak jeszcze troche czasu woda leci :D

a jak mylem na Sienkiewicza ;) tam kolo biedronki to wyskakuje 0,00 i odciecie. Więc polecam zatorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio byłem na myjni i zauważyłem że jest szczotka przez którą leci woda ,mam pytanie czy jest sens mycie auta tą szczotką bez spłukiwania wcześniej wodą tylko np włączenie 1 i mycie tylko mam z drugiej strony obawę miałem kiedyś myjnie i wiem że najpierw się brud tak jakby zwilża wodą a potem gąbką z szamponem a tu by było od razu na brud .
Technologia mycia zakłada, że najpierw musisz zmyć dokładnie pod wysokim ciśnieniem wierzchnią warstwe osadu, pyłu drogowego i dopiero mycie wstępne zasadnicze i bla bla bla.

Teoretycznie szczotka powinna być z dobrym włosem, ale w praktyce jest stara i pod działaniem chemikaliów robi sie twarda i nie jest już tak elastyczna jak powinna, więc nie warto polerować samochodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja buteleczke myje na bezdotykowych na BP (zielony ciągnie do zielonego ), zazwyczaj program 1 i 2

jak mam czas i drobne to ,i 4 włącze

to olej dwojke i rob 1 a potem 4, spukiwanei to samym cisnieniem tlyko ze na 2 splukujesz zwykla woda i zostaja zacieki a na 4 niby deminarizowana i zaciekow brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o do Moraga to lepsza jest na zatorzu

tam nawet jak jest juz 0.00 zl to i tak jeszcze troche czasu woda leci

a jak mylem na Sienkiewicza tam kolo biedronki to wyskakuje 0,00 i odciecie. Więc polecam zatorze

 

Tu muszę podyskutować bo kiedyś jak jeszcze miałem Passka była to jedyna myjka w Morągu na której zresztą parę razy się zawiodłem. Ale to kwestia dyskusyjna :)

 

p.s pozdrawiam i zapraszam do tematu W-M :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na myjnie automatyczne ale :) :)

 

- zamiast szczotek są gąbki i właściciel daje gwarancje że nie rysują, wcześniej autko jest spłukiwane karcherem przez pracownika, nakładana jest aktywna piana i dopiero wjeżdża na " gąbki " i płukanie z suszeniem...

 

Jest taka myjka u mnie i kumpel tak myje swoją nową A6 w czarnym kolorze i mówi że faktycznie lakier nie jest porysowany :) Mycie kosztuje 14 pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- zamiast szczotek są gąbki i właściciel daje gwarancje że nie rysują, wcześniej autko jest spłukiwane karcherem przez pracownika, nakładana jest aktywna piana i dopiero wjeżdża na " gąbki " i płukanie z suszeniem...
tak jak na styl amerykański.

Jedź, jeszcze dodatkowo daje gwarancje to tymbardziej, chociaż w razie W wiadomo, że i tak będzie problem.

Na pewno lepsze rozwiązanie niż szczoty i bez spłukiwania przed. Sami producenci sie do tego przyznają, że trzeba po szczotach poprawić :)

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiast szczotek są gąbki i właściciel daje gwarancje że nie rysują, wcześniej autko jest spłukiwane karcherem przez pracownika, nakładana jest aktywna piana i dopiero wjeżdża na " gąbki " i płukanie z suszeniem...

 

Jest taka myjka u mnie i kumpel tak myje swoją nową A6 w czarnym kolorze i mówi że faktycznie lakier nie jest porysowany Mycie kosztuje 14 pln

 

na cos takiego jezdzilem w UK placilem cos kolo 3f i autko zawsze pieknie sie swieciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesiek510

Witam mam pytanie kupuje myjkę z ciepłą wodą do mycia traktorów i różnych maszyn.I tu bende stosował aktywną pianę za pomocą pianownicy bo na lakierze mi nieżależy, a co do samochodów nie wiem co stosować czy mikro proszek czy aktywną piane, jak co to bende na auta to nakładał opryskiwaczem żeby był dobry procent taki jak producent poleca, bo z tego co wiem to aktywna piana to istny kwas bo raz kolega mył tira i z naczepy wiatr zgonił piane prosto mu na twaz i spaliło skórę.W Internecie przeczytałem ze mikro proszek jest stosowany w myjniach serwisowych vw i ze jest całkowicie bezpieczny ale wydaje mi się ze nie co lepsze to czy piana jeśli chodzi o delikatność dla lakieru, na pewno proszek jest droższy.A tak co do mycia ręcznego, gąbek to nie uważam ich, bo rysują lakier, dlatego ze pomiędzy gąbkę a lakier dostaje się piach. Najlepsza jest szczotka z miękkim włosem takim jak w pendzelku, piach tu dostaje się po miedzy włosia i zostaje w wiaderku.

Edytowane przez wiesiek510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piano też może być bezpieczna

jest coś takiego jak rozcieńczanie, na etykiecie również jest napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesiek510

Temu chce używać opryskiwacza plecakowego ze był dobry procent wody do koncentratu a potem to spłukać ,bo dozownik w myjce może narobić szkód, może podać za dużo dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gąbek to nie uważam ich, bo rysują lakier, dlatego ze pomiędzy gąbkę a lakier dostaje się piach.

to zależy jakie gąbki i czy czy uprzednio został dobrze spłukany brud z auta

gąbki tak ale z mikrofibry, te za 5 zł są szorstkie i faktycznie tworzą zarysowania

 

szczota, szczotą dobra do tirów, nie na osobówki, zawsze zrobi mikro ryski

 

---------- Post added at 20:17 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

 

Temu chce używać opryskiwacza plecakowego ze był dobry procent wody do koncentratu a potem to spłukać ,bo dozownik w myjce może narobić szkód, może podać za dużo dawkę.

hmm..może masz .... pianownicę? osobiście używam pianownicy karchera i nie widzę problemów z doborem stężenia piany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności