Skocz do zawartości
Gość vw2008

Sprężyny od Sportline [-15mm]

Rekomendowane odpowiedzi

kayab dobra firma, ale np. żeby było tanio identyczną używaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić dwie sprężyny, pytanie czy lepszy będzie nowy oryginał o oznaczeniu 3C0411105J (czy można je zastosować zamiennie z dotychczasowymi 3C0411105C) czy kupić dwie nowe Kayaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam też pytanie do znawców, czy można do standardowego zawieszenia założyć sprężyny -30? nie będzie auto myszkowało, nurkowało itp itd? gdzieś kiedyś słyszałem, że wszystko co <-30 należy zmieniać amortyzatory. a może do -30 należało by też amorki zmienić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukajka nic nie wyszukała, więc podepnę się z pytaniem...

W kodzie wyposażenia kombiaka zawieszenie mam oznaczone L12. Autko jest niższe od żonki sedana o 2cm (mierzone na identycznych kołach w wielu miejscach dookoła auta). Nigdzie nie mogę wygooglować do jakiego zawieszenia ten kod jest przypisany - czy to jakieś sportowe? Autko sztywniejsze i inaczej się prowadzi niż żonki sedan. Sedan bardziej "kanapowo", stwierdziliśmy, że kombiakiem pewniej się jeździ, zwłaszcza na zakrętach i łukach drogi.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można do standardowego zawieszenia założyć sprężyny -30?
Możesz spokojnie, ale obniżenie będzie mniejsze niż te 3 cm i auto będzie bardziej miękkie (ale nie niestabilne).

 

Adam czy w kombi masz chromy wokół szyb i chromowane relingi, czy czarne? Czy listwy na drzwiach masz chromowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz spokojnie, ale obniżenie będzie mniejsze niż te 3 cm i auto będzie bardziej miękkie (ale nie niestabilne).

 

Marek, a od rline? koła mam 18" et 44.. tylko pytanie, czy będzie widoczna aż tak różnica między standardowym zawieszeniem a rline? teraz troche wysoko stoi, jest sens wchodzić w rline czy od razu atakować -30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprężyn rline, pewnie chodzi ci o sportline

Zobacz sobie u mnie w pierwszym poście jak stoi b6 na sprężynach sport -15-15 i amorkach bilstein b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1679b3564e36be02m.jpg

2a48614ca90314fam.jpg

Marek, takie wnętrze i kody wyposażenia. Generalnie sporo chromu, listwy, relingi, czy to ma znaczenie? Nigdzie nie znalazłem dekodera oznaczenia zawieszenia.

Pozdr.Adam

wnetrze.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chromach najłatwiej określić wersję

Sport line - z definicji niższy ma w standardzie tylko chromy na drzwiach, szyby i relingi czarne. Ty masz highline. Z tego co widzę oba 3.2 benzyna więc powinny stać tak samo.

 

W takiej sytuacji najlepiej na podnośnik i sprawdzić kolory kropkowania sprężyn w jednym i drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. Wróciłem z garażu. Kombi z przodu ma na sprężynie 4 kolory; od lewej, pomarańczowy, niebieski, zielony, zielony. Z tyłu nie da się zobaczyć. Sedan 'pojechał do pracy'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sport line - z definicji niższy ma w standardzie tylko chromy na drzwiach, szyby i relingi czarne

Marek u mnie brak tylko chromu na grilu a tak to wszędzie jest, i to też jest sport-line.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest aż takie proste Robert :)

Kombi z przodu ma na sprężynie 4 kolory; od lewej, pomarańczowy, niebieski, zielony, zielony.
To by się zgadzało Sprężyny mają symbol 3C0 411 105 S i są dla kategorii wagowej (PR-)L12 i takie masz też na wlepce. Sprawdź czy w papierach sedana też ma oznaczenie L12 a jak nie to jakie i będzie wiadomo jakie sprężyny powinny w nim siedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek u mnie brak tylko chromu na grilu a tak to wszędzie jest, i to też jest sport-line.

 

To już dziwne bo chyba nie było opcji na taką konfigurację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ja ostatnio widziałem chyba ze cztery comfort line z chromowanymi relingami. Pewnie była jakaś promocja przez czas jakiś i takie pakowali bo jak się okazuje nie jest to rzadkość. Ale tu nie o tym piszemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WP_20150911_006.jpg sportline podpatrzone u kolegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest aż takie proste Robert :)

To by się zgadzało Sprężyny mają symbol 3C0 411 105 S i są dla kategorii wagowej (PR-)L12 i takie masz też na wlepce. Sprawdź czy w papierach sedana też ma oznaczenie L12 a jak nie to jakie i będzie wiadomo jakie sprężyny powinny w nim siedzieć

W sedanie nie ma wlepki, książki serwisowej do niego nie mam, za to kolory z przodu to - czerwony, biały, czerwony. Szukam po necie i nie mogę się doszukać opisu. Dam znać, jak coś znajdę.

Generalnie autorowi wątku polecam zmianę na przynajmniej takie jak mam w kombi (po kolorach). Baaardzo mnie ciekawi, co to za sprężyny, skoro oznaczenia inne niż sportline...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]142460[/ATTACH] sportline podpatrzone u kolegi :)

Identyczne mam w sportline w uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za to kolory z przodu to - czerwony, biały, czerwony
to są sprężyny 1K0 411 105 BP i mają kategorię wagową L30. Trzeba by poszukać rozpiski jakie są różnice między poszczególnymi przedziałami wag.

Na moje oko w jednym aucie masz po prostu dłuższe odbijacze :)

A nie jest czasem tak że w jednym masz na przykład webasto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kombi mam webasto. Poszukam w takim razie o kategoriach wagowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć mi jakie kolory mają sprężyny Sportline w wersji kombi TDI 170KM? Szukam takiego zestawu, a w tym temacie przewija się kilka różnych oznaczeń i już nie wiem jakich szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności