Skocz do zawartości
Gość vw2008

Sprężyny od Sportline [-15mm]

Rekomendowane odpowiedzi

Pomiary wysokości wozu podawaliście od podłoża do rantu błotnika? Czy możecie podać odległości od środka dekielka felgi do rantu błotnika, dla wersji B6 sedan dla sportline i comfort? Z uwagi na różne felgi ciężko to porównać do mojego paska (Comfortline). Kupię oryginalne sprężyny od sportline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca prawda z tym opadaniem

mój poszedł Po wymianie 15mm w dół z każdej strony z tym że ja wymieniałem jeszcze stabilizatory na grubsze

foto całego zestawu

06092013555.jpg

to było ok 8tyś km temu

i zanim założyłem zimówki pomierzyłem

przód 20mm tył 19mm

zestaw dobierałem po vin identycznego Auta Jak moje tylko z seryjnym zawieszeniem od sporta

dziś się tak zastanawiam czy nie lepiej było fabryczne sprężyny sporta zastąpić czymś jeszcze niższym

co do jazdy to ja odczuwam różnice po zmianie i nie piszę tu o dziurach:)

jest sztywniej i lepiej w łukach się prowadzi

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest numer tych grybszych stabilizatorów?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krisgol

Witam, Mam passata CC 2.0 TDI CR170 DSG z zawieszeniem DCC , chciałbym go obniżyc poniewaz na felgach 18' jest za wysoki i nie za ciekawie to wygląda, myslalem zeby poprostu włożyc do niego same sprezyny sportowe i obnizyc o około 30-35mm, ale czy DCC nie bedzie wskazywac bledów? czy ktos z tym zawieszeniem robił podobny zabiegIMG_00151111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie za 100 punktów, czy sprężyny sportline z passaka kombi 2.0 TDI podejdą bez problemu do passata kombi 1.9 TDI ?? Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etka nie rozróżnia wersji silnikowych dla sprężyn, więc powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super. Dzieki za błyskawiczną odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może podać długość standardowych sprężyn tył w B6 kombi? I czy istnieje jakiś zamiennik sprężyn sportline, czy tylko ori z ASO?

Edytowane przez mateo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ori sportline, albo zamiennik -30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam Passata b6 3c2 2009 rok 2.0 tdi 110 dpf r-line . chcialbym go lekko obnizyc i utwardzic bo w zakretach nie jest za fajnie. Nie chce go jakos mega obnizac ale zeby bylo nizej niz jest w standardzie. Jakie sprezyny polecacie. Dodam ze mieszkam w uk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem passata b6 2.0 tdi cr 170 km dsg kombi highline i jest taki problem auto nie prowadzi się jak mój poprzedni passat b6 2.0 tdi pd 140. sedan highline.

nowy jest miękki niby drogi sie trzyma ale jest dużo do życzenia. amortyzatory trzymają przód LP 69% PP 65% TYŁ TL 75% PT 77%

W starym były lepsze wyniki LP74% PP72% TYŁ LT79% PT80% był sztywny w zakrętach super się prowadził.

a teraz co do sprężyn kombi ma przód lewy pomarańczowa zielona 2x żółta prawa strona pasaki czerwony biały czerwony. tył równe biały fioletowy 3x żółty co tu jest za różnica w tym przodzie ktoś amorek zmieniał? która jest prawidłowa. na jakich będzie sztywny i się dobrze prowadził? POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno powinny być na osi z jednakowymi oznaczeniami. Ktoś na bank wymieniał prawą sprężynę najprawdopodobniej na wyjętą z Audi. W B6 nie było sprężyn z paskami. Tylko kropkowane. Kup z takim kropkowaniem jak lewa. Przy okazji sprawdź stan tulei amortyzatorów, bo jeśli pływa to niekoniecznie musi być wina nieoryginalnej sprężyny

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię założę jednakowe sprężyny, a jakie są przypisane do tego auta żeby najlepiej było i żeby się pewnie prowadził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już kolego musisz sprawdzić po VIN-ie. VW zadbał żeby nie dało się tego łatwo dobrać. Kropkowania (niekoniecznie same sprężyny) różniły się w zależności od wersji wyposażenia i sobie tylko znanych zasad :). Idź do ASO i poproś żeby ci sprawdzili jaki mają mieć numer. A potem trzeba jeszcze ten numer przetłumaczyć na kropkowanie, ale to już można zrobić w Etce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do aso i mi powiedzieli po numerze vin że do mojego passata mają być sprężyny czerwona biała czerwona kreska. lub pomarańczowa biała biała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę się upierał że w B6 nie było pasków tylko kropki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłem do aso i mi powiedzieli po numerze vin że do mojego passata mają być sprężyny czerwona biała czerwona kreska. lub pomarańczowa biała biała.

 

Będę się upierał że w B6 nie było pasków tylko kropki

 

no ale jak aso tak powiedziało no to nie z czym tu dyskutować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć czym się różni sprężyna o oznaczeniu 3C0411105C od 3C0411105J czy można je stosować zamiennie? Właśnie jedna ze sprężyn 3C0411105C pękła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz oznaczenie (pomarańczowa zielona zółta zółta) ? lepiej załóż takie same bo będą miały inną sztywność.

na moim przykładzie:

ja kupiłem auto innymi sprężynami z przodu i go skręcało podczas gwałtownego hamowania! założyłem o jednakowym oznaczeniu i prowadzi się idealnie podczas hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienić jedną oryginalną nową, czy lepiej np. dwie nowe Kayaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności