Skocz do zawartości
Gość pawelh

Jakie tarcze i klocki?????

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelh

Mam do wymiany i zastanawiam się jakiej firmy,gdzie i za ile kupić tarcze wentylowane i klocki hamulcowe przód?????

Co polecacie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad Brembo+klocki ferodo lub zestaw ATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do swego paska kupiłem tarcze firmy MIKODA nacinane i nawiercane oraz klocki ATE z czujnikami komplet w cenie 450 zł na przód ,przejechałem kilka tysięcy i jestem zadowolony hamulce są leprze jak przed wymianą i wydaje mi się ,że mocniej hamują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomyśl nad Brembo+klocki ferodo lub zestaw ATE

 

ja również polecam Brembo + klocki ferodo, w lipcu 2008 roku kupiłem komplet od sprzedawcy z karkowa na allegro za 168zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja do swego paska kupiłem tarcze firmy MIKODA nacinane i nawiercane oraz klocki ATE z czujnikami komplet w cenie 450 zł na przód ,przejechałem kilka tysięcy i jestem zadowolony hamulce są leprze jak przed wymianą i wydaje mi się ,że mocniej hamują .

 

Profesjonalnie odgrzany kotlet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponieważ mój wątek został przeniesiony przez "moderatora" za naruszenie regulaminu (pkt 2.2.d.), to postanowiłem zastosować się do jego rady i znalazłem "wyszukiwarką" najbardziej pasujący watek i dopisuję się do niego z moim pytaniem.

 

Jestem na forum od jakiegoś czasu, sporo je czytam.

Trafiłem na problem w swoim Pasku

Mam passata B3 w wersji z GT z ABS-em(1992r.). Prawdopodobnie zawieszenia ma od VR6, bo przy wymianie przegubów musiałem kupić własnie od VR6 (inny wielofrez).

Zabrałem się za wymianę przednich tarcz hamulcowych.

Operacja niby prosta:

Kupić nowe, zdemontować stare, założyć nowe tarcze i klocki.

Problem w tym, że kupiłem katalogowe tarcze o średnicy 280mm i wysokości 28mm (śruby 5x100). Okazuje się, że moje stare tarcze mają inną wysokość około 39-40mm

Znalazłem podobne od Golfa 4 i NewBeatle-a, ale mają wysokość 37 mm(u niektórych producentów nawet 36,7mm).

Miejsca w strzemionach nie ma zbyt wiele, więc nie chcę ryzykować kolejnego "trafiejnego" zakupu.

Czy ktoś miał takie tarcze w swoim sprzęcie i może pamięta jakieś symbole, albo poprostu wie jakie ja mam kupić.

 

P.S. Wygłada na to, że mimo całkiem poprawnego działania to jednak mój Passat to niezły "przeszczep", albo moja wiedza o nim jest jeszcze zbyt mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B3 tylko w VR było 5x100 albo miałeś zmienioną zawieche albo silnik ale ten rozmiar to faktycznie jakiś nietypowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos nie tak u mnie tarcze w vr6 maja 288mmX25mm

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że kupiłem katalogowe tarcze o średnicy 280mm i wysokości 28mm (śruby 5x100). Okazuje się, że moje stare tarcze mają inną wysokość około 39-40mm

Katalog IC wyrzuca takie coś http://sklep.intercars.com.pl/result1.php?res=1&atg=6911977&art=445170&gen=82&gru=6010200&towkod=242313&zdj=0&km=0&typ=1721&wsk=O&lang_id=PL do roku produkcji styczeń 92

i takie coś dla modeli późniejszych http://sklep.intercars.com.pl/result1.php?res=1&atg=6914879&art=445284&gen=82&gru=6010200&towkod=284871&zdj=1&km=0&typ=1721&wsk=O&lang_id=PL

Ty potrzebujesz te pierwsze z tego co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Cos nie tak u mnie tarcze w vr6 maja 288mmX25mm

 

Na zacisku ate 288 na trw 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 VR6 miało 280mm, B4 VR6 288mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz kupic tarcze i klocki to nieoszczedzaj , to sa hamulce lepiej na bezpieczenstwie nie oszczedzac ja wymienialem miesiac temu tarcze Brembo klocki ATE drozsze ale pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chcesz kupic tarcze i klocki to nieoszczedzaj

 

Nie mam zamiaru oszczędzać.

Mój problem polegał na właściwej identyfikacji tarczy.

Przewaliłem kilka katalogów.

Najbardziej wierzyłem w TRW/Lukas-a, ale (chyba 300-stonicowy) nawet nie wspomina o takiej tarczy, mimo tego że to ich system.

Stąd moje rozpaczliwe zapytanie.

 

Bardzo dziękuję koledze pszemek_K za sprawne wskazanie własciwej tarczy, a wszystkim pozostałym za odzew.

 

Ciekawostką jednak jest lista zamienników na stronie Intercars - podają jako zamienniki dla tej kontretnej tarczy tarcze o wysokości 28mm, a to nie może pasować

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu, poszukuję klocków i tarcz do paska B4 VR6 (wersja US jeśli to jakaś różnica), co polecacie i o jakich wymiarach oczywiście. Byłem u magików żeby mi coś dobrali ale chyba dała się we znaki ich niewiedza na temat tych modeli B4 bo sami nie wiedzieli jaki rozmiar dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam się do tematu, poszukuję klocków i tarcz do paska B4 VR6 (wersja US jeśli to jakaś różnica), co polecacie i o jakich wymiarach oczywiście. Byłem u magików żeby mi coś dobrali ale chyba dała się we znaki ich niewiedza na temat tych modeli B4 bo sami nie wiedzieli jaki rozmiar dobrać.

 

przód 288x25 5x100

tył 226x10 5x100

 

co do firm to sobie sam wybierz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przód 288x25 5x100

tył 226x10 5x100

 

co do firm to sobie sam wybierz

dzięki adams, jak kupię to postaram się wrzucić foty z wymiany, no i foty autka oczywiście.

kiedyś się już przedstawiałem ale było to około rok temu i mój post odszedł w niepamięć (może ktoś kojarzy jeszcze b4 na blachach LPU, knee bar itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Lukas TRW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojej b3 kupiłem wnetylowane TRW i klocki TRW,i osobiście nie jestem zadowolony,hamować hamują ale piszczą.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić tarcze + klocki z przodu i mam mały dylemat.

 

1 zestaw:

Tarcza wentylowana ATE + klocki ATE

 

2 zestaw:

Tarcza wentylowana Brembo + standardowe klocki Ferodo

 

3 zestaw:

Tarcza wentylowana TRW + standardowe klocki TRW

 

I co tu wybrać Panowie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw numer 1. Drugi też ujdzie, a z TRW mam złe doświadczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności