Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

żadnego trzaskofonu od prezia

- No comment... (Herberta, Lolka i Jacksona też ?) ;)

Coś ze stajni Yosana lub Omegę

Nie miałem żadnego, ale o Omedze czytałem dobre opinie - właśnie z powodu filtrów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(Herberta, Lolka i Jacksona też ?)

Herbert przereklamowany, to samo masz za mniejsze pieniądze, czyli Alana 28 ;)

Jackson1 do auta się nie nadaje, bo zbyt wąski odbiornik jak na 80% użytkowników mających radia w yyyy szóstkach? ósemkach ? Sam nie wiem jak to nazwać.Lincoln, :) niestety w AM to porażka, jak i Jackson 1, ale na SSB to radia pierwsza klasa.To oczywiście tylko moje zdanie, i nikt nie musi się z nim zgadzać.Co do Omegi, to mam ją w wersji na Hiszpanię, czyli Jopix Omega.Odbiorczo jest radiem superowym, ale można narzekać na cichą modulację wychodzącą ze zwykłego mikrofonu.Trzeba lekko dłubnąć w radiu. lub mikrofon jakiś ze wzmocnieniem wskazany.

omega3f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jackson1 do auta się nie nadaje, bo zbyt wąski odbiornik jak na 80% użytkowników mających radia w yyyy szóstkach? ósemkach ? Sam nie wiem jak to nazwać

Zgadza się. Ja mam w domu z "podpowiadaczem" dsc06896_zmienrozmiad205.jpg

Wracając do tematu - Omega :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem i ja Jacksona na bazie, a że mieszkam poza Polską, tak tylko na SSB pracuję i tam sprawdzał się znakomicie.W sumie mam jeszcze jednego, ale rozmyślam czy jego dać do samochodu, czy pozostać na Super Jopix'ie 2000.

P4020002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy pozostać na Super Jopix'ie 2000.

Po mojemu - zostać. Nie wiem jak reszta, ale ze względu na ergonomię - jak najbardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem na zestaw M-TECH LEGEND II, radyjko na płycie unidena 520 z podzespołami presidenta i z homologacją a do tego dość popularną ostatnio antene SIRIO TURBO 5000 MAG 195cm cena przystępna, antena wporządku tak samo jak samo radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio myślę zamontować podobnie jak miałem Unidena 2830, czyli w konsolę.Jedyna zmiana będzie na 2DIN, i już chcę coś ostatecznie tam zamontować.Jopix 2000 to też kawał radia.

_2060029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio myślę zamontować podobnie jak miałem Unidena 2830, czyli w konsolę......Jopix 2000 to też kawał radia.

Dasz radę...

Mały problem może być z mikrofonem. Trzeba będzie zrobić przedłużkę i na stałe umocować gniazdo :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się zdecydowałem na zestaw M-TECH LEGEND II

Kilka stron wcześniej strasznie jechali po tym radiu. Też się nad nim zastanawiałem ale po przeczytaniu tych opinii odpuściłem. Kupiłem Yosan Pro 120 i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jechali, ja tam jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z radiem kompletnie nie trafiłem. No ale podstawa, to żeby sobie później w brodę nie pluć - lepiej dozbierać parę groszy i kupić coś lepszego. Tak sobie pomyślałem przy okazji w jaki sposób i gdzie najlepiej je schować. Najbardziej estetycznie byłoby, gdybym zamontował u siebie ramkę w konsoli 2 Din. znalazłem takie coś. Do tego radyjko jednej z firm, które polecaliście Yosan EXCALIBUR. Myślę, że fajnie by się wkomponowało w konsolę 2 Din, zwłaszcza, że posiada głośnik na przednim panelu. Co wy na to ??

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja kupiłem midlanda 48 plus multi i też mam problem, gdzie zamontować. Na raze trzymam go miedzy fotelem a deską, czy półką, ale to lipa. Może ktoś ma pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy brat chce kupic radyjko alan 109. Szuka taniego radyjka, a to mialby za 120zl. Odradzać mu to radio, czy wystarczy dla zwyklego zjadacza chleba?

Edytowane przez toto_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde radio będzie dla zwykłego zjadacza chleba, tylko że o Alanie 108 ja akurat nie słyszałem.Nie jestem na czasie, albo takie radio nie istnieje.Znam ludzi co jeżdżą z Ultra III i mówią że im to wystarcza, więc jak brat nie jest wymagający i radia będzie używał jako dupochrona, to wystarczy.Tak w nawiasie nawet google nie reagują na nazwę alan 108 :niekumam Może 109 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie 109. Jako antymisiek wystarczy. Sam takie radio wożę. Szału nie ma, ale ważne, że ma RFgain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, chodziło mi o 109 naturalnie, już poprawiam ;)

dzięki wielkie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiem tak ...

Jeżeli interesuje Cię radio w naszej B5, to poradze Ci cos bardzo dobrego, ukrytego, nieszpecącego i nie rzucającego się w oczy w aucie.

Ja mam radio UNIDEN 520'coś tam'. Antenkę kupiłem osobno na magnes: President - 100zł/1m, ale wiosną zamontuję ją na stałe. Komplet zbiera super, nic nie szumi, daleki zasięg przy dobrej pogodzie!

PLUS'em jest to, że radio idealnie pasuje do tej pułki po lewej stronie kierownicy, pod włącznikiem świateł! Dosłownie idealnie, nawet troszeczkę ciasno wchodzi, co pozwala na nie przykręcanie radia na stałe!

Jak się zdecydujesz, lub namyślisz, to daj znać, wytłumaczę Ci jak puściłem "standardowy" rozmiar kabla na bagażnik, żeby nigdzie nie wystawał przez drzwi i uszczelki.

Pozdrawiam.

P.S. Jak coś to pisz na gg: 9833033, bo nie zawsze mam czas na zaglądanie na forum. Jak się odezwiesz, to wskocze na forum i dokładnie wszystkim wytłumaczę co i jak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj atrakcyjną ofertę odnośnie UNIDENA 520 XL

 

http://allegro.pl/polecam-okazja-u-5-2-0-x-l-i1446302430.html

 

Napisałem do kolesia wiadomość, czy radyjko posiada homologację i czy jest sprowadzane ewentualnie zakupione w kraju. Odpowiedź była taka:

"... Radia mam cały czas na bieżąco są to nówki sztuki, przestrojone - wiec już wiesz jak jest z homologacją :)..."

 

Co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na antenę jeszcze zostanie...

 

... i to nie najgorszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności