Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

WAFEL , najlepiej sprawdzić sobie samemu, jak to sie spisuje,to co piszą inni nie zawsze jest obiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej sprawdzić sobie samemu, jak to sie spisuje,to co piszą inni nie zawsze jest obiektywne.

 

Proszę Cię - link do tematu na cb-radio.pl najlepiej obrazuje jak zdecydowana większość Unidenów u nas pracuje. Przesiewanie po bokach należy do "wrodzonej" wady tych produktów. I dlatego też nie mają one homologacji.

 

Oczywiście można takie radio doprowadzić do stanu używalności, ale niestety- ludzi którzy wiedzą jak to dobrze zrobić jest niewielu, a i koszt takiej operacji stawia pod znakiem opłacalności cały interes.

 

Zakup takiego Unidena jako typowy anty-misiek może i ma sens - w przypadku gdy chcesz być bardziej aktywnym użytkownikem CB pomyśl o krzywdzie jaką wyrządzasz innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie osłabiaj mnie, 99% ludzi siedzi na 19 kanale a ty mi wyjeżdżasz z przesiewaniem po kanałach?dodatkowo 75% z tych 90% kupuje Onwy i Cobry za 99 zł z media i anteny za 55 zł...więc o czym mowa?bo chyba nie uważasz że onwa Turbo to idealne radio.

więc nie nawijaj tu o aktywności kolego,na mobilnej antenie to może i przesieje...na czas 10 sekund aż się miniemy ...no chyba że lubisz sobie postać na parkingu i pogadać.prawdopodobieństwo "siania" jest jak wygrana w lotto.

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie osłabiaj mnie, 99% ludzi siedzi na 19 kanale a ty mi wyjeżdżasz z przesiewaniem po kanałach?

Ale ten 1% to i tak duże grono osób, a taki przesiewający Uniden potrafi skutecznie zaśmiecić po 3 kanały w górę i w dół.

 

bo chyba nie uważasz że onwa Turbo to idealne radio.

Akurat Onwa Turbo była dosyć udanym i bardzo czułym radyjkiem, wystarczyło delikatnie poprawić odbiornik i mieliśmy super sprzęt za nieduże pieniądze.

 

na mobilnej antenie to może i przesieje...na czas 10 sekund aż się miniemy ...

I tu jesteś w dużym błędzie, taki najpopularniejszy zestaw z ML 145 potrafi siać nawet na 10 km, tylko jak 90% ludzi jeździ ze skręconymi radyjkami to im to nie przeszkadza.

 

I dodam jeszcze swoje 3 grosze na temat radyjka Ultra III które to ostatnio pojawiło się w internecie i marketach pod różnymi postaciami: to radio ABSOLUTNIE nie nadaje się do użytku :!: :!: :!: W piątek czekałem na moją panią jak skończy się smażyć w solarium i nasłuchiwałem trochę na radyjku: nadajnika tego radyjka nie da się złapać ani w AM, ani w FM, ani w "0", ani w "5". Podczas 20 minut trafiłem 3 takie radyjka, jeden z ich właścicieli nawet zdecydował się do mnie podjechać i posłuchać jak to naprawdę wygląda i od razu zdecydował się na zmianę na coś lepszego. Piszę to ku przestrodze zastanawiających się nad zakupem tego radyjka: TO NIE JEST OKAZJA :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę się licytował i przebijał na argumenty.

uważam że Unideny to bardzo dobre radia, nie ustępujące Presidentom

zdanie wyrażam jako użytkownik/były użytkownik powyższych , a nie na podstawie "kolega mi powiedział że..."

 

mam Ml145 i moim zdaniem określam ją jako słabą , nie jest ona dla mnie wyznacznikiem

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martin sam używam w jednym z samochodów Unidena, ale po niezbędnych modyfikacjach i do tego wersję "Made in the Philipines" z '95r. i jest to naprawdę bardzo dobre radyjko do tego do czego je stworzono (zastosowanie mobilne, #19 AM i sporadyczne pogawędki na sąsiednich kanałach, nic więcej). Niestety jednak większość aktualnie sprzedawanych jest bardzo prymitywnie i hurtowo przestrajanych w "0" co skutkuje właśnie przesiewaniem i często sprzęganiem w połączeniu z marnej jakości dłuższą anteną i stąd te wszystkie problemy, a wystarczyłoby się bardziej przyłożyć przy przestrajaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WAFEL

Unideny zawsze siały na boki, taki ich urok. I właśnie to sianie po zaostrzeniu przepisów spowodowało wycofanie homologacji (a nie wojna o rynek). Nie ważne czy radio było made in Philipines czy made in P.R.C. na kanałach obok słychać było wyraźne trzaski i już, taka konstrukcja. Nie ma co nad tym debatować i się rozwodzić bo 520 i 510 nie są znowu super sprzętami, zostały po prostu wyniesione na ołtarze przez osoby nie mające porównania z innymi radiami. Nie mówie, że są złe, bo to dobre radia, ale w cenie do 300PLN. Po przekroczeniu tej bariery można kupić już coś lepszego, chociaż i w tej cenie znajdą się lepsze radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te radia sa po 200 zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WAFEL

Za 200 złotych to się jako taki mikrofon kupuje a nie radio :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 200 złotych to się jako taki mikrofon kupuje a nie radio :P .

 

Żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WAFEL

Żart to raport R/S 2/8 na dystansie 5km a tak jest bardzo często :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ale do mobila jako anty misiek wystarczy i czasem sie zapytac o droge ;) z antena siro ml to koszt kolo 320 zl ;)jak ktos od swieta w trasy jezdzi to chyba nie ma sensu wiecej placic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WAFEL

Nie przekonuje mnie taka argumentacja.

Cobre 19 Ultra III + Midland 18-244 można już mieć za 150PLN :) i w roli antymiśka też będzie się spisywało, w myśl zasady "jak cię widzą to cię słyszą", ale jak cię słyszą to inna inszość ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tygodnie temu zdecydowałem się na zestaw Alan 199A + ML-145. Ogólne oceny tego radyjka są takie że jest to szumofon z piekielnie dużym zasięgiem z dobrym batem. Już zdążyłem się o tym przekonać, ale oceniam te radio jak dobrym zakup i śmiało je mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat. i jak miałem mętlik, tak mam. Raz piszecie ze Uniden to świetne radyjko, drugi raz ze zagłusza inne kanały... już nie wiem co mam robić. wybrałem zestaw.

RADIO CB UNIDEN PRO 520XL + ANTENA WILSON LITTLE WIL za 315 zł. na allegro.

Myślę że jest to optymalny wybór dla kogoś kto nie chce się bardzo angażować w 'mobilowanie'. Dodam tylko że radyjko potrzebne mi jest sporadycznie, raz, dwa razy w tygodniu. Co o tym zestawie myślicie?

czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RADIO CB UNIDEN PRO 520XL + ANTENA WILSON LITTLE WIL za 315 zł.

Zestaw :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Panek123 - do ochrony przed misiakami w zupełności wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RADIO CB UNIDEN PRO 520XL + ANTENA WILSON LITTLE WIL

 

Ja bym tylko antenę na ML'kę zamienił ... Ale to raczej z własnego przyzwyczajenia ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko koledzy obawiam się,że jak mnie już zatrzymają to mogą skontrolować ;/ ale juz pomyślałem o tym, żeby sobie do schowka ja zamontować na stałe... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności