Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Unidena PRO520XL +antenkę Hustler IC100, całość kosztowała mnie 340zł i jestem suuper zadowolony, kilkakrotnie się już zwróciło...

Choćby podczas powrotu ze Stalowej Woli... Sypię ze 140km/h w stronę Krakowa a tu słyszę: "Kolego z czarnego paska na blachach DB, pół kilometra przed Tobą nieoznakowana srebrna Octavia". :D No i faktycznie, dogoniłem, ale nie wyprzedziłem, bo misiaczki jechały hehe. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr1m

:6:57:

Ja mam Unidena PRO520XL +antenkę Hustler IC100, całość kosztowała mnie 340zł i jestem suuper zadowolony, kilkakrotnie się już zwróciło...

Choćby podczas powrotu ze Stalowej Woli... Sypię ze 140km/h w stronę Krakowa a tu słyszę: "Kolego z czarnego paska na blachach DB, pół kilometra przed Tobą nieoznakowana srebrna Octavia". :D No i faktycznie, dogoniłem, ale nie wyprzedziłem, bo misiaczki jechały hehe. :D

 

 

tylko że od pewnego czasu misiaczki mają kamery montowane z tyłu więc tak czy siam cie mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz usłyszałem:

"kolego w srebrnym passacie, za tobą fotoplastykon".

:-P

Z tyłu też zabezpiecza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się po temat wyboru radyjka CB do Passata. W sumie to o radiach już poczytałem to i owo i jakoś tak napaliłem się na RADIO CB PRESIDENT HARRY II ASC.... Opinie różne, ale raczej pozytywne :) i co mnie cieszy, to jego małe gabaryty. Z kupnem nie będzie problemu bo jestem na nie zdecydowany w 99%.

 

Problem natomiast z doborem anteny do radia. Myślałem, nad Sirio ML-145 (to ten 1% brakujący do 100% pewności zakupu). Jak wiadomo, antenka magnesowa....., juz bym to wszystko nabył, tylko że latając po stronach z cb, czytając posty forumowiczów i oglądając zdjęcia ich aut, zastanawiam się właśnie nad jakimś uchwytem na reling i na postawieniu na nim jakiejś antenki (mocowanie w okolicy końca dzwi pasażera tuż przy środkowej podporze relingu). Pytanie moje, czy wartko tak zamocować antenę, a jeżeli warto to jaką ??

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi, proszę o jakieś konkrety osób mających coś podobnie zrobionego, bo od czytania tego wszystkiego za i przeciw na różnych forach , już mnie głowa od tygodnia boli :o:o:rolleyes::rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PRESIDENT HARRY II ASC.... małe gabaryty. Będziesz zadowolony.

 

 

Pozdrawiam

Nie kombinuj , masz gotowy otwór w dachu po AM/FM do tego spliter http://alkamer.pl/cgibin/shop?info=spliter albo takie coś http://www.allegro.pl/item347873415_antena_przyklejana_na_szybe_wzmacniacz_21db.html

i będziesz zadowolony.

Antena jak najdłuższa Sirio http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=1144670713

President Texsas, New Alaska(miałem polecam)Indiana(najprawdopodobniej znajdzie miejsce w moim sedanie chyba żeby Mikołaj przyniósł Turbo 5000)zresztą dopasuj coś sobie z tego http://www.president24.pl/search.php?cat=1188403823&lang=pol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz relingi, to mniemam, że masz kombiaka. Kup sobie uchwyt na tylną klapę i po kłopocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kombinuj , masz gotowy otwór w dachu po AM/FM do tego spliter ...

odpada, ponieważ mam nawigację, i razem z anteną od AM/FM jest moduł odbiorczy od Navi

 

Skoro masz relingi, to mniemam, że masz kombiaka. Kup sobie uchwyt na tylną klapę i po kłopocie

Mam kombiaka :) , a co do uchwytu na tylną klapę, to jak on wygląda i gdzie go najlepiej umiejscowić, żeby przy otwieraniu bagażnika nie haczył o nic ??

 

A może radyjko President Johny II ASC ??, lepszy od Harrego II ASC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do uchwytu na tylną klapę, to jak on wygląda i gdzie go najlepiej umiejscowić, żeby przy otwieraniu bagażnika nie haczył o nic ??

 

 

img8075vm7.th.jpg

 

co do klapy, to sa dwie opcje - zalezy od tego jaka antena. Jesli nie jest zginana, to musi byc tak jak na pierwszym planie, uchwyt przychodzi na gorna krawedz klapy, jezeli jest zginana, to mozna przymocowac ja na bocznej krawedzi klapy tak jak na dalszym planie.

 

A na temat samego cb powiem tyle, ze uzywalem jakis rok Alana 78+ i zamiast wiedziec gdzie stoja, to slyszalem jak bardzo szumi, kupilem do tej samej anteny Unidena 520XL i nie moglem uwierzyc ze moze byc taka ogromna roznica miedzy radiami.

 

I pytanie odnosnie modulacji AM/FM

Uniden 520XL ma tylko jedna, ta na ktorej jezdzimy w Pl. Do tej pory myslalem, ze drugiej sie uzywa za granica, ale ostatnio bedac w Niemczech przerzucilem tylkko na 29( albo 28 nie pamietam ) i wszystko nadal odbieralo. Wobec tego po co jest ta druga modulacja ??

 

I tez nie roumiem po co komus 2x40 kanalow ?? SKoro uzywa sie tylko 19ki i czasem "dwa oczka wyzej", moze to dla bardziej zaawansowanych uzytkownikow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko że od pewnego czasu misiaczki mają kamery montowane z tyłu więc tak czy siam cie mają

 

Ci nie mieli, poza tym wiadomo, że oni jechali przepisowo, a ja za nimi, więc nie mogłem łamać przepisów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel mial hustlera i zostaly mu rysy. pozatym ta antenka ma chyba cewke nawinieta na tekturze.

 

Peter87 jaki swr da sie wykrecic na tak zalozonych antenkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz, nie znam sie na tym dokladnie, chodzi o to podlaczanie do miernika i pozniej wskazuje czy jest dobrze zestrojona ?? z tego co pamietam to mi pokazywali chyba ze jest idealnie, czyli na 1 jesli dobrze pamietam. Moja to President New Alaska 150 cm, a ta druga to chyba jakis Lemm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grand

osobiście polecam TTI 880 z magnesem Hustler, w kwocie 350zł się zamkniesz, uważam że w tym przedziale cenowym to b.dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o tym zestawie http://www.allegro.pl/item361937857_cb_radio_magnum_mx_antena150cm_gratisy_promo.html

pewnie szalu nie robi?? hehe

 

szału nie robi faktycznie nawet nie napisali co to za antena :confused: bo jak to rozumieć antena magnetyczna ;) daj sobie spokój z takim zestawem szkoda kasy, dozbieraj i kup coś normalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sam fakt że sprzedawca nie zna języka polskiego, skutecznie by mnie odstraszył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady odloze wiecej i kupie cos lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam radio cb alan 48plus. Używam go od roku i jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwtomcio

a mógłbyś pokazać te radyjko i jaka jest jego cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mógłbyś pokazać te radyjko i jaka jest jego cena ?

 

wystarczy wejść na allegro i sobie go zobaczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności