Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja użwam Unidena 510+hustler ic100 i nienarzekam.bardzo dobre radjko proste bez udziwnien a mialem juz chyba ze 3 kontrole i nikt sie doradjka niedoczepil.Niemozna go dystrubowac(czy jakos tak)ani sprzedawac nowych ale kto namudowodni ze kupilismy now?Zawsze mozemy powiedziec ze kupilismy uzwany.Tak mi kiedys gosc doradzil co sie tm zajmowal. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

pshemo, z tego co widze w podpisie masz TTI 880 a ja chce 770 ale jeszcze nie kupilem:D ja kupie z netu z allegro bo jest duzo taniej jak u tego goscia:Djak bede smigal na imprezki do poznania to przez Znin przelece jak z procy:Dheh zartuje tam sa fotorafary ale dalej lubia stac wiec mysle ze bedzie dobrze-tak nawiasem mwoiac:D

a co do dlugosci kabla to nie bede zmienial wiec mysle ze bedzie ok ale z polozenie na dachu to roznie bywa...chce ja postawic na koncowce dachu zaraz obok anteny od radia zeby sie nie zeslizgnela wrazie czego:P mysle ze nie bedzie zaklocen:D zestrojenie mysle ze 1 starczy tylko nie wiem czy nie bede zmienial na inne samochody tego cuda:/(jak antena jest nie zestrojona to co sie dzieje??)

powiedzcie mi jeszcze takie cos?jesli zmienia sie niby polozenie na dachu to antena niby sie rozstroi albo tak-jest gorzej zestrojona ale jak ja nie zmieszcze sie na wsokosc do garazu to bede musial sciagnac...czy antena jestna tle elasyczna i wytrzymala ze nic sie nie stanie??

roki863, z regoly dbam o to co am i jeli kupie sobie nowego unidena i wraze kontroli bedzie sie swiecil jak nowka to co powiem policji?ze odmalowalem go??mysle ze TTI z homologacja wystarczy!

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze ja mam cb unidenha i hustlerka i odkad kupilem nic niestroilem a przekladam ja dosc czesto z busa do Passat.Uzywam tego juz po roku i nic sie niedzieje a jak pytam jak mnie slychac to mowia ze dobrze zarowno na transicie jak i passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

pocieszyles mnie:D

slyszalem juz nie raz ze ludzie przekladaja i nie jest zle wiec nie rozumiem tego strojenia na roznych dachach i w roznych miejscach dachu danego samochodu...to chyba sa takie minimalne efekty uboczne ze wrecz niezaowazalne...

:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

mysle ze fachowcy od CB zrobia mi to dobrze...nie bede musial sie denerwowac:P

dzieki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

ziomek, to źle myślisz....Ci "fachowcy" to Cię jedynie na kasę złoją.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

ale 10 zl to nie majatek....

mysle ze jak mi antene zestroja to bedzie dzialalo...a jak zmienie do innego samochodu to bedzie wielka roznica?

ogolnie to wg mnie nie powinno byc problemu poniewaz ludzie chowaja antenki jak odchodza od samochodu albo cos takiego...i jak ustawiaja po raz kolejny to by musieli ja stroic na nowo...a to chyba mija sie z celem...:)

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak zmienie do innego samochodu to bedzie wielka roznica?

 

Różnicy może i nie odczujesz :) ale stroimy anteny mocowane na stałe ! Magnesa nie ma sensu.

Jak bedziesz miał niezestrojoną to najwyżej końcówkę spalisz w radyjku :) jak będziesz za długo nadawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

za dlugo to jest ile??

i jak spale koncowke to ile kosztuje taka naprawa:>??okolo...

u mnie tylko magnesowka wchodzi w gre:D

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Nie spalisz końcówki.Zakładając że nawet masz niezestrojoną antenę to musiał byś długo(z minutę albo lepiej) trzymać nośną żeby uwalić tranzystor stopnia mocy.Ja mam hustlera, nawet nie sprawdzałem jak zestrojonego i nic się nie dzieje.

 

A ew cena wymiany tranzystora zależy już od radyjka jakie posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Magnesa nie ma sensu.

chyba jednak jest sens....na dwóch autach stroiliśmy z chodim - na jednym nie trzeba było (passiu) a na drugim nie dość, że trzeba było to jeszcze przyniosło to wymierne rezultaty ("kapsel").

Każdą antenkę należy wystroic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
kuczlaw napisał/a:

Magnesa nie ma sensu.

 

chyba jednak jest sens....

 

Wydaje mi się że róznice mogą być ale niewielkie.Bardziej zależy to od warunków strojenia (położenie anteny na dachu, miejsce gdzie stoii samochód itp.).

 

No chyba że ktoś stroii magnesówkę na dachu trabanta to wtedy może być ciężko :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
No chyba że ktoś stroii magnesówkę na dachu trabanta to wtedy może być ciężko :rotfl:

 

powiedz to Madzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

od trabanta to sie prosze odczepic...moj 1 samochod to trabant...zaluje ze go sprzedalem...ale mial dziury jak moja glowa:D bardzo wdzieczny samochodzik...i jeszcze kiedys takiego kupie i wstawie inny silnik VW a tak jesli o trabancie to wychodzi nowy model...

pozDDRo 601,1!!:)

:vw::vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi
Bardziej zależy to od warunków strojenia

 

 

Dokładnie , lecz nie każdy zdaje sobie sprawe ( np stojąc 1 metr od ściany dziesięciopiętrowca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość L4ska

Apropo magnesówki to polecam PRESIDENT FLORIDA (99 zł kosztuje albo 120 nie pamietam) mam ją w "parze" z Presidentem Johny II na firmowym aucie i spisuje sie b.dobrze. Nie wymaga strojenia .. podpinasz i jazda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem posiadaczem Cobry 19 DX IV,podczas ostatniej jazdy kierowcy powiedzieli mi że szumię i że to albo wina mikrofonu albo złego zestrojenia. Najdziwniejsze że jak jechałem kilka godzin wcześniej wszystko było oki. Nie wiem czy ten typ tak ma czy co.

 

Moje pytanie czy warto sprzedawać i kupić np Unidena?? Czy usłyszę różnicę, czy raczej różnica niewielka i nie jest warta wydawania pieniędzy.

Powiem że jakość odbioru jest średnia w cobrze.

 

Proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unideny są bardzo chwalone, korzystałem z takiego radia i sądzę że poczujesz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli śię nie myle to Cobra straćiła homologacje w tamtym roku,Ja bym wybrał na twoim miejscu Unidena 510-520.Cobra to jedno z najgorszych cb-ków na naszym rynku(tzw. szumofon).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności