Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam pytanie odnośnie tego radijka http://www.allegro.pl/item566607724_cb_tti...lana_cewka.html

 

co możecie powiedzieć o 550 wiem brak rf-gaina no ale chodzi mi o awaryjność 550 bo coś się z nim dzieje ,a co do tej antenki powiedzcie mi ten zamienik ml 145 jest dobry chodzi mi czy będzie lepszy od hustlnera ???? (szczególnie chodzi mi o odp. w sprawie tej antenki ) Pozdrawiam

 

p.s dzisiaj pod wieczór będę już kupował z allegro cb ale ta antenka z zestawu 550+antena mnie ciekawi chodzi o lepszy odbiór od haustlnera ????

 

 

acha i jeszcze jedno to mi nadal chodzi również po głowie http://www.allegro.pl/item565750371_radio_...ler_ic_100.html

sam juz nie wiem co kupić !?

w grę wchodzi tti 550 lub 770 ew. alan 109 co wybrać

lub coś innego co polecacie do 240zł wraz z anteną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch radyjek to TTI 550, bo ALAN 109 to totalny szumofon, chociaż ja osobiście wybrałbym ONWĘ MK3 (około 160 PLN).

 

Antenę Sunkera ze szklaną cewką sobie daruj, oryginalny Hustler będzie trwalszy. Osobiście dołożyłbym i kupił SIRIO AS 100 / ML 145.

 

Zastanawia mnie tylko jeden fakt: w profilu masz, iż jeździsz samochodem z 2008 roku, który zapewne jest wart xx tysięcy PLN, a na radio żałujesz 240 PLN... Nie chcę pytać ile wydałeś na telefon komórkowy / smartphona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisal ,alan to totalny szumofon ,tti 550 troszke lepszy i mniej awaryjny napewno, a obie anteny to shit .... ,poczekaj jakis czas ,doskladaj cos kasy i kup cos normalnego , antenke np; http://www.allegro.pl/item554936125_antena_cb_wilson_little_will_orginalna_nowa_fv.html

 

a radio np ;http://www.allegro.pl/item554990021_radio_onwa_mk3_antena_wilson_f_vat_kielce.html

lub http://www.allegro.pl/item562996760_radio_cb_yosan_pro120_gwarancja_vat.html

Uniden 520 tez jest ok ,ale z legalnoscia tego radyjka sa watpliwosci ,Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem takie radyjko. Nowoczesne wzornictwo, a grucha z joystickiem z wieloma funkcjami. Nie jest homologowane, więc chyba prywatny import. W sieci nie znalazłem żadnych opinii na jego temat.

Tu jest jeszcze inna aukcja.

Ciekawe, czy z designem w parze idzie jakość :633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli chodzi o Radyjko CB to polecił bym z TTi tylko model 880 (odblokowanie dodatkowych 40 i podkręcenie na Watach nawet z 4 do 15 ;)) 2 propozycja to Lafayette ZEUS - małe gabaryty i porządne filtry. i jakiś mik z echem i wzmocnieniem

z Anten na magnesie to tylko Sirio ML 145. (konkurencja może i jest tańsza ale cena nie zawsze idzie w parze za jakością)

Z mobil TTi 880 + S.ML145 ~ baza łączność ok 30km w linii prostej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do samochodu to chwilowo jeżdzę corsą c (najnieeokonomiczniejszą) ale nie bawem zmiana na paska b5 w dislu musi być ekonomia heh!!! , a co do radia to tak myślę nad tti 550 lub 770 (wiem ,że rf-gain jest przydatny w mieście ale 550 ma asc) i nie wiem co wybrać !?????,napewno będzie antenka hustlner bo obecnie mam mało $$$ a latem będę zmieniał auto na właściwe (pasek) więc wtedy założe jakąś antenę na stałe !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to po co tobie radio nie łatwiej zapytać o drogę przechodnia albo kupić sobie mapę no chyba że to zestaw dla teściowej :576:. A jeśli szukasz zestawu jako Anty-Misiek to proponował bym zainwestować parę złotówek więcej Bo jak znam życie i temat CB za jakieś 0,5-1 rok będziesz chciał się tego pozbyć.

TTi770 jeszcze by uszło ale nie szprycha od roweru zwana hustlner

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem już cb (ultra III z antena za 149zł) więc jak się pozbyłem tego szumfonu muszę kupić jakieś lepsze radijko antena nie koniecznie musi być ekstra grunt to aby z 0,5 roku wytrzymała !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co kolego ładujesz się z jednego g.... w drugie Takie jest moje zdanie ty zrobisz jak będziesz chciał

ja nauczony doświadczeniem zmieniłem TTi 880 i PC9 na P.Walker i ST5000 i mik KPO NM-452

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale jaki to sens ,kupowac shit na pol roku ???;/ jak juz chcesz po kosztach to te 550 , ale to tez jest szumofon , a zamiast hustlner ,tak jak kolega powiedzial lepiej sprycha od roweru ,wyjdzie taniej ,bo po pol roku z hustlner juz nie zrobisz nic ,poprostu sie sypie i nic z nia nie mozna zrobic ,i nie tylko ja tak sadze ,ale i wielu ekspertow,a jezeli naprawde chcesz czegos konkretnego dowiedziec sie na temat jaki zestaw wybrac to http://gut.nazwa.pl/forum/index.php?showforum=8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy to tti 770 to taki badziew !? poczytałem forum cb-radio.pl i wg. to co wyczytałem to odpowiednia antenka i będzie git a z radia na dzień dzisiajszy korzystałbym max 1 godzine dziennie więc chyba źle nie zrobie wiadomo nie ma co porównywać do presienta ale ojciec ma presienta johnny II asc + do tego antena presient ml145 i szczerze mówiąc bynajmniej ja odczuwam iż ten zestaw srednio chodzi jak za 700zł wydane za niego!!! a co tez do tti 770 kumpel ma na antence 1m hustlnera kosztowało to 239zł i mogę powiedzieć ,że nie ma tragedii ale dużo lepsze jest od mojego starszego cb ultra co miałem , chciałem się ogólnie dowiedzieć co wziąc ale teraz wiem i przekonany jestem do tti a później się zobaczy napewno antenka pójdzie do wymiany , dzięki za odp. panowie , pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z Panem President_em jest tak jak z Grupą VW, a mianowicie są radia typu Uniden 520 czy Harry za niewielką kasę oraz np. Jackson za 1300 nie koniecznie II i podobnie jest u VW jest Skoda za 30tyś i Lamborghini za prawie 1 mln. , a po drodze jest spory wybór.

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ty się tak uparł na te koreańskie wynalazki? Weź ONWĘ i będzie po problemie :-D

 

Co do anteny Hustlera to moim zdaniem jest warta swojej ceny. Mamy w firmie 2 szt., które mają już ze 3 lata i nic się z nimi nie dzieje (V.S.W.R. w normie jakby ktoś pytał), a za cenę 60 PLN nic ciekawszego nie znajdziesz.

 

@winiak: Chciałbym zobaczyć jaką masz modulację po podkręceniu mocy do 15W, ciekawe czy przekracza 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że UNIDEN to dokładnie to samo co PRESIDENT. Tyle że UNIDENY robione są na rynek amerykański a PRESIDENTY na europejski. Proponuje otworzyć radio Presinedt'a a waszym oczom ukaże sie płyta główna UNIDEN :) Tak czy inaczej obie marki działają bardzo dobrze. Anteny natomiast to z doświadczenia mogę polecić albo SIRIO albo SIRTEL ewentualnie ALAN'y. Liczy się wykonanie. Anteny PRESIDENT'a moim zdanie za jakość wykonania nie warte są swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dostałem dofinansowanie do anteny więc będę kupował sirio ml 145 i to się zaczęłem zastanawiać nad takim radijkiem uniden xl 520 każdy mi odradzał nie kupuj tti czy inych wynalazków w tej samej kwocie kupisz unidena więc brać go panowie ???? macie jakiś sprawdzonych sprzedawców unidena??? Pozdrawiam

 

 

P.S kupował ktoś z was unidena od tego iżytkownika ??? http://moto.allegro.pl/item567343893_cb_radio_uniden_pro_520_xl_520xl_wtyk_gratis.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kolego taki zestaw jak ja mam: radyjko Emperor (President) Kenji i antenka Hustler ( pozostałość po porzednim radyjku) i jestem zadowolony. co prawda radyjko kosztuje około 350-450 zl (zależy gdzie kupujesz) ale idealnie to radyjko pasuje pod kierownicę w pułeczkę po książce serwicowej i nie musisz nic wiercić ani mocować wkładasz i jedziesz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka że UNIDEN to dokładnie to samo co PRESIDENT.

 

Bzdura. Płyty główne są produkowane przez tą samą fabrykę, ale różnią się od siebie. Im nowsze urządzenie, tym te różnice są większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o cb radiach Intek?

Proszę o opinie użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intek?

to tylko skaner nasłuchowy albo ręczniak na 26,965-27,405

a samo CB-Radio to sobie odpuść Typowy szumofon i dość wadliwy porównywalny z Alan_em 100+ czy Cobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin Stos" moja modulacja jest w najlepszym porządku, na początku trochę się sprzęgało ale sobie poradziliśmy z tym problemem.

 

Radyjko godne polecenia jeśli ktoś lubi być słyszany: Ranger RCI-6900F25/150 (150-200wat) ok 300$ import indywidualny z USA po przestawieniu w 10m (pasmo CB) prawdziwa potęga porównywalne z Bazą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności