Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Jak kupiłem paska miałem manetke tempomatu ale nie działał, muslalem ze wystarczy aktywowac VAGiem ale... nie da sie, mam kabel KLL line moze on jest za słaby do tego i nie obsługuje wszystkich modułów. to ten kabel http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem po części rozwiązałem, a mianowicie rozebrałem kierownicę i okazało się, że nie podłączyłem wtyczki do manetki obsługującej komputer - już ten problem rozwiązałem :). Natomiast tempomat sprawdziłem na dwie ręce i na dwa samochody podłączony prawidłowo jednak nie działa, a raczej nie można go aktywować próbowałem już oryginalnym VAG-iem v.9.... Sprawdziłem również podłączenie w manetce oraz sprawdziłem miernikiem czy wszystko jest ok na przewodzie i przełączając funkcję.

Jak go aktywować ???...

Samochód mojego kolegi 1,9tdi 131 koników model silnika AVF wersja z Włoch rok produkcji 2001 oczywiście pasek :). Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują części i ile czasu zajmuje dołożenie tempomatu i czy w każdym pasku można dołożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części kosztują różnie... Zależy co chcesz mieć najtańszy zestaw to

 

Manetka OLD STYLE za ok 60zł

Kabel dorabiany 40zł

 

będzie pracował jak droższy zestaw jaki ja do siebie zastosowałem

 

Manetka NEW STYLE 140zł

Kabel ori od kolegi balticar 55zł

 

Założenie 3-4h w zależności od prędkości wykonywania czynności... Musisz też mieć VAG-COM aby uruchomić tempomat w adaptacji... Moim zdaniem tempomat warto mieć bo jest toi naprawdę fajny bajer. Życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki super wyjaśnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a montował toś tempomat w pasku z silnikiem 1,6 . Jeżeli tak to ile trzeba inwestycji na coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi która manetka od tempomatu jest dobra do mojego passiora bo widze, ze jedna ma taki guzik do przełanczania jak do komputera mam na prawej manetce a w tej 2giej manetce jest inny? http://allegro.pl/passat-b5-b5-lift-audi-a6-manetka-z-tempomatem-i1265952287.html

 

http://allegro.pl/passat-b5-b5-lift-audi-a6-manetka-z-tempomatem-i1280267161.html

 

Ktora jest odpowiednia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jarku obie są odpowiednie ale ta z drugiego linka jest nowsza i tą bym Ci polecił, sam taką właśnie mam ;)

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Widzę że temat tempomatu jeszcze żyje:)))

Mam mały problem z tym ustrojstwem ponieważ:

kostka przy kompie duża posiada 52 piny

kostka przy kompie mała posiada 28 pinów

 

kostka biała posiada 10 pinów

kostka żółta posiada 10 pińów

kostka czerwona posiada 6 pinów

kostka brązowa posiada 10 pinów

kostka czarna posiada 10 pinów

 

i teraz pytanie

 

opis podłączenia pasuje do opisu oprócz kostki przy kompie (duża)

PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 przed 1998.

Auta posiadające 10 pinową białą kostkę oraz posiada 68- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

 

z manetki ----->do kostki

PIN nr 6 -----> do czerwono- biały w kostce żółtej - PIN nr 8 (+12 po zapłonie)

PIN nr 2 -----> do niebieski w kostce żółtej PIN nr 1

PIN nr 4 i 7 -----> do czarno- żółty w kostce żółtej PIN nr 9

PIN nr 3 -----> do czerwono - żółty w kostce czarnej PIN nr 8

PIN nr 5 -----> do czerwono - szary w kostce brązowej PIN nr 1

z tym że tu jest opis do kostki kompa 68 pinów a w moim pasku jest 52 piny.

Przeglądnąłem chyba wszystkie posty dotyczące tempomatu i nic nie mogę znaleźć na temat 52 pinowej kostki przy kompie chyba że coś przeoczyłem:(

 

passat b5 3b 1998r 1.9 tdi AHU 90 km.

czy da radę wogóle założyć tempomat i jaką wiązkę potrzebuję zaokrąglona 3B0 971 425 czy prostokątną 3B0 971 425A, wydaje mi się że tą zaokrągloną.

Z góry dziękuję za odpowiedź i fatygę POMOCY!!!

Pozdro Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamontowalem tempomat, świeci sie kontrolka (ziolona), po przelaczeniu tempomatu na ON zapala sie w polozeniu OFF gaśnie. Czujniki sprzegla i hamulca ok. Tempomat nie dziala, w skrzynce bezpiecznikow nie mam bezpiecznika od tempomatu nie da sie włożyc bo nie ma wsuwek żeńskich. Co nalezy sprawdzic, bo juz głupi jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kodowanie 11463 zrobione nie ma bledow. Co jeszcze mozna sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - na allegro są manetki tempomatu do 3BG (new style), które nie posiadają bocznego przełącznika (res/set), dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - na allegro są manetki tempomatu do 3BG (new style), które nie posiadają bocznego przełącznika (res/set), dlaczego ?

To są manetki dla kierownicy multifunkcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co zawiera zestaw doposazeniowy z ASO za 400 zl? manetke,tasme i cos jeszcze??

 

Czy wystarczy kupic sama manetke np. z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ta wiązka do tempomatu jest orginalna http://www.sklepy24.pl/sklep/auto_strefa_pl/produkt/1064768336-volkswagen-wiazka-tempomatu-3b0971425a-vw-passat-b5 ja mam manetke do tempomatu jednak nie działa wiec na bank niema wiązki po kodach we wlepie wychodzi że mój model tego bajeru nieposiada czy wiązka i kodowanie vagiem wystarczy czy trzeba jeszcze jakiś moduł dokupić tak z ciekawości pytam ?:)))Dziękii i Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oryginalna. Tylko upewnij się jakie piny powinna mieć bo ta ma akurat płaskie. W ASO VW można ją kupić taniej niż tu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, co zawiera zestaw doposazeniowy z ASO za 400 zl? manetke,tasme i cos jeszcze??

 

Czy wystarczy kupic sama manetke np. z allegro?

 

Manetkę i taśmę.

Jak kupiłem bo okazało się, że kupione używane manetki były walnięte.

Za montaż w ASO zapłaciłem 280 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy benzyniaków mam 1.8T APU 2000r jak dostać się do kompa jak go rozkręcić i którędy puścić kabel z wiązki dziękuje za wytłumaczenie i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, co zawiera zestaw doposazeniowy z ASO za 400 zl? manetke,tasme i cos jeszcze??

 

Czy wystarczy kupic sama manetke np. z allegro?

 

Oryginalny zestaw zawiera manetkę, wiązkę do podłączenia, złodziejkę do wpięcia się jednym kablem w instalacje, instrukcje obsługi (języka polskiego brak), jakąś opaskę i chyba to wszystko z tego co pamiętam. Można taki zestaw kupić taniej niż te 400zł.

Kupiłem i zamontowałem ten zestaw w tamtym roku. Opisy w z forum są bardzo pomocne (szczególnie polaczenia w kostkach).

Ogólnie najwięcej czasu zabieram rozebranie plastikow pod kierownicą. Reszta to już bułka z masłem. Do tych kostek do których nie mozna się dobrać mozna spokojnie naciąć izolację na kablach i dolutować się a pozniej zaizolować.

Osobie średnio uzdolnionej manualnie taka operacja zajmie 1,5-2 godziny jak ma wszystek sprzęt (klucze, srubokrety itp), jak ktoś już to robił to nawet w 40 minut da rade ;)

 

pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności