Skocz do zawartości
koksownik

Nie mogę włączyć wycieraczek przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

nie włączają mi się wycieraczki przedniej szyby kiedy próbuje je włączyć manetkami nic się nie dzieje ale jak zaczynam jechać wtedy się włączają. co zrobić by było odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wycieraczki działają jak masz kluczyk na zapłonie.

najpierw jedź do kogoś kto ma VAG-a i niech sprawdzi błędy na kole kierownicy adres 16 (nie pomyliłem się).

błędy powiedzą ci co może być uszkodzone. chyba że moduł padł to też masz niewesoło...

zdarza się że prowadzenie styków wyskakuje i błędów nie będzie...

 

jeśli nie masz błędów to czeka cię rozbieranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym może nie do końca przedstawiłeś problem - przecież jak wycieraczki masz włączone nawet na najszybszy bieg, to w momencie zatrzymania auta przechodzą w tryb przerywany, dość "wolny"...

 

Jeśli to nie to, pozostaje sprawdzenie jak napisał m3iaz, serwis ewentualnie allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zestaw manetek na sprzedaż ale najpierw sprawdź czy to nie jest coś prostego.

ps. po każdym rozpięciu elektroniki kierownicy (z akumulatorem czy bez) masz do ustawienia czujnik kąta skrętu i pozycje skrajne położenia kierownicy dla wspomagania... bez kabelka się nie obędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem jak autor tematu, niestety nie mogę sę z nim skontaktować, więc proszę was koledzy o pomoc.:dolamam

Dwa tygonie temu kpiłem paska i nie zwróciłem uwagi na zachowanie wycieraczek, mianowicie na pracującym silniku na postoju nie da sie włączyć wycieraczek przedniej szyby, dopiero jak ruszę wycieraczki się załączają.

Kiedy wycieraczki są na środku szyby i się zatrzymam to zostają w miejscu na środku szyby:zeco dopiero jak ruszę lecą dalej.

To chyba nie jest standardowe zachowanie wycieraczek... Ponadto nie mogę ruszyć tylną wycieraczką.

Komputer nie pokazuje żadnych błędów, trochę info o sterowniku:

 

3C1955119 Wischer VW461 012 Kodowanie: 0063445 Table:21

 

Ktoś miał taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wycieraczki nie działają sprawdzcie czujnik zamknięcia maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to by była wina czujnika zamknięcia maski to by wycieraczki w ogóle nie chodziły, a one działają tylko jeżeli poruszam się samochodem. Natomiast na włączonym silniku na postoju nie chcą działać.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie.

A może to wina przekaźnika? Za schowkiem (tym nad lewym kolanem) jest skrzynka z przekaźnikami. Są tam dwa o oznaczeniu 460. Coś mi świta, że jeden odpowiada za wycieraczki. Może zamień na chwile miejscami te dwie 460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bartonero zwracam honor. Wina rzeczywiście tkwiła w czujniku zamknięcia maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część Koledzy.

Proszę o pomoc.

Mam tego mojego B6 dopiero 2 tygodnie i dziś rano pojawił się problem z wycieraczkami...

Jak wymontować ten czujnik zamka? i czy można go obejść, żeby wycieraczki działały?

Auta to nie moja bajka, więc jak tu nie dać się zrobić w ch*ja w serwisach?... chyba tylko przy Waszejl pomocy...

Edytowane przez jackstaff
errata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik (mikrostyk) jest w zamku, więc żeby wymontować czujnik musisz wyjąć zamek.

Od zamka idzie kabel z wtyczką 2-pinową (męska). Jak chcesz obejść system to rozepnij wtyczkę i zrób zworkę miedzy pinami w gniazdku (strona żeńska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wycieraczki z przodu raz działają A raz nie. 

Tylna działa bez problemu, spryskiwacze także. 

Z przodu wycieraczki jeśli działają to smigają aż miło, aż tu nagle się wyłączną. Po jakiś 5 minutach znów się zalaczą.

Czasem zaraz po odpaleniu nie idzie ich włączyć A czasem po godzinie  jazdy w deszczu przestaną nagle działać. 

Mechanizm raczej odpada bo jak już działają to działają B.dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc sprawdź czy nie błędów w czujniku deszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cichu098 poczytaj bieżący temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika deszczu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale masz czujnik otwarcia/zamknięcia przedniej klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Zwarty już od dłuższego czasu. 

Wycieraczki potrafią działać tygodniami aż nagle przyjdzie moment że się wyłączną. 

Np. Jak chce spryskać szybę. 

Mieszkam w niemcowni. Jadąc do Polski w deszczowy dzień działają przez 300km później nagle przestaną. Więc zjeżdżam na parking i po 5 minutach włącza się znowu i działają aż do samego domu czyli kolejne 500km

Sytuacja dzieje się już prawie rok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie wycieraczki sterowane są z modułu Bordnetz za pomocą magistrali LIN. To już nie jest tylko silnik z przekładnią ale także układ elektroniczny, więc kolejny krok to podłączenie pod kompa i odczytanie błędów z modułu Bordnetz - adres 09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie mam dostępu do kompa. Ale jak tylko będę miał to sprawdzę. 

Wczoraj stało się coś dziwnego: 

Wycieraczki od rana nie działały. Włączyły się dopiero po 2 godzinach A jednocześnie przestał działać spryskiwaczy przedniej szyby. (Nie pryska  i nie wyciera)  tylna działa jak należy. Czyli na pewno nie silniczek ani mechanizm ani czujnik maski. 

Możliwe że manetka by tak swirowała? 

Albo przekaźnik?  

Raczej moduł pada... Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat ma takie cuś że po zgłaszaniu zmienia pozycję wycieraczek żeby pióra się nie ugniatały. Zauważyłem że w momencie kiedy wycieraczki nie dzialaja to pióra  nie zmieniają pozycji po wyłączeniu zaplonu.  

Czy jeżeli chciałbym wymienić moduł to trzeba coś programować czy działa na zasadzie plug&play?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności