Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] AUTO HOLD - POPRAWIONA

Rekomendowane odpowiedzi

@pitbul455 Cofnij sobie na stronę 7 i masz zdj z rospiska pinów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze wtyczki do AH bo nie przyszła, ale wydaje mi się że jest inna kolejność pinów co do obrazu, zastanawiam się czy patrzeć na liczby czy na obraz, bo podłączenie w tedy jest odwrotne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pitbul455 napisał:

Nie mam jeszcze wtyczki do AH bo nie przyszła, ale wydaje mi się że jest inna kolejność pinów co do obrazu

Na tym obrazku jest pinout włącznika więc dlatego jest odwrotnie niż na wtyczce.

W międzyczasie dodałem schematy do pierwszego posta - takie jakie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 56, próbowałem najpierw jak na pierwszym poście zrobić próbę, ale kodujac nawet z samej podpowiedzi bo jest 57 nie przyjmuje, chyba że musi być podłączony już guzik? 

20200106_173230.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest autoscan z EPB takim jak twój i jak byk ma gość 57 więc, może coś nie tak robisz? Czasami sterowniki nie przyjmują kodowania bo w ustawieniach VCDS'a są same zera w polach Imp, WSC, Eq. number. Sprawdź sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużej wiedzy na ten temat, próbowałem tylko zmienić z 56 na 57. Nie mam pojęcia jakie są wartości, ale już wiem o co chodzi, wrócę z pracy i sprawdzę, ale wiem na pewno że nic tam nie zmieniałem odkąd mam kabel ?

No i wracając do mojego problemu, kodowanie odrzucone z 0000056 bo takie posiadam, na 57. Wszystkie wartości w VCDSie mam wypełnione, wszystko już mam przygotowane jeżeli chodzi i części, no ale co dalej? Może bez, dodania instalacji i pinów nie przyjmuje? 

Edytowane przez pitbul455
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie znaleźć tych pinów do sterownika epb 000979030, czy 000979030e  to jest to samo? Próbowałem nawet w Aso lecz bez skutku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zobacz na dostępność 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patrykaa a dzwoniłeś pytałeś się?? Często tak jest ze dostępność 0 a jak dzwoniłem to mieli albo zamawiali i bylo. Najlepiej to wszystko na tacy dać. 

A pozatym trochę pomyśleć jechać za złom są b6,  kupić wtyczke od epb z przewodami i mamy tyle pinów ile się nam podoba. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Matiz4 napisał:

@patrykaa a dzwoniłeś pytałeś się?? Często tak jest ze dostępność 0 a jak dzwoniłem to mieli albo zamawiali i bylo. Najlepiej to wszystko na tacy dać. 

A pozatym trochę pomyśleć jechać za złom są b6,  kupić wtyczke od epb z przewodami i mamy tyle pinów ile się nam podoba. 

Kolego nie bez powodu pytam o pin z końcówką E, ponieważ znalazłem takie https://pl.aliexpress.com/item/32807868734.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1500bd60zASis9&algo_pvid=7dbbcc27-e230-440d-961c-3ebf643f7a77&algo_expid=7dbbcc27-e230-440d-961c-3ebf643f7a77-8&btsid=0b0a182b15818513137346551e8331&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

chciałbym to zamówić tylko pytam czy pin 000979030 a 000979030e to jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Patryk098 napisał:

czy pin 000979030 a 000979030e to jest to samo.

To samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, nTomek napisał:

To samo. 

O to chodziło, dzięki wielkie kolego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pin 12 -> T30/7(sterownik EPB)

Jeżeli coś nie działa to musisz napisać co gdzie podłączyłeś i jak zakodowałeś.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotczesio Pofatygowałeś aby w ogóle przeczytać choć pierwszy post? Wszystko jest dokładnie opisane wraz z zrzutami schematów i opisami wtyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszystko 

Powiedz gdzie jest pod b7 opis pinów 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mamy się domyślić, że akurat masz na myśli B7, skoro nie byłeś łaskawy nawet napisać. 

15 minut temu, piotczesio napisał:

Czytałem wszystko

Patrząc na twoje wypociny na forum, odnoszę wrażenie, że umiesz tylko pisać. Bo gdybyś faktycznie czytał, to byś znalazł ten temat, a w nim schemat o który pytasz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić że pod pinem 12 po załączeniu autohold jest napięcie 12v które idzie na diode i zapala diode sygnalizując załączenie autohold bo mi się pojawia napięcie masa jest też pod pinem 11 a dioda nie świeci 

Jest możliwość że jest ta dioda uszkodzona 

Edytowane przez piotczesio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wykonałem wszystko jak w instrukcji. Żadnego błędu nie wywala, a AH mogę załączyć w liczniku. Niestety AH nie działa. Możecie mi podpowiedzieć co mogłem zrobić nie tak? W logach hamulca widać działanie przycisku. Nie wiem o co chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności