Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] Dynaudio - po angielsku + trochę odemnie

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem po montażu tego zestawu gra to nawet przyjemnie tył tylko jakoś tak gorzej gra  ciekaw jestem jak gra dyna czy jest duża różnica. Lecę przekodować na dyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, powiedzcie mi mając RCD510 i powiedzmy przekoduje je na dynaudio to jaki poziom sygnału będę mieć na kablach głośnikowych poziom RCA (0,5v) czy normalny sygnał na głośnik. Pytam bo chciałbym podłączyć swój wzmacniacz ale po RCA a z tego co czytałem radyjko nie posiada wyjścia RCA. Jeszcze jedno zakładając że przy kodowaniu na dynaudio dostaje sygnał z niskim poziomem podłączam wzmacniacz ale nie dynaudio to system wali błędami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam aktualnie u siebie wzmak 5K0035456 z szeroką wtyczką, jakiej zdjęcie zamieścił studzien na poprzedniej stronie.

Prosiłbym łopatologicznie opisać, który pin prowadzi który kabel? Ja tych schematów z poprzedniej strony jakoś do końca nie ogarniam. Do tego w tej wtyczce są dwa gniazda (22- i 16-pinowe), to mniejsze nie jest ponumerowane i nie wiem, który pin jest którym.

Edit// Jakoś ogarnąłem pinologię "większej" wtyczki, ale niech mi ktoś opisze pinologie mniejszej-jak one są numerowane, bo na wtyczce nie widzę żadnych numerków.

A teraz, do czego mi to potrzebne?

Mam u siebie tego Blaupunkta, ale chcę przejśc na Dynaudio (mam wzmacniacz i głośniki). Chciałbym wiedzieć, które piny jak przełożyć do dwóch wtyczek, które wchodzą do wzmaka Dynaudio, żeby zrobić przekładkę. Bo rozumiem, że całe okablowanie mogę zostawić (oczywiście zmiana wtyczek do wzmacniacza konieczna), muszę jedynie poprzekładać kable i dodatkowo pociągnąć osobne kable do tylnych głośników wysokotonowych? Bo mam teraz 8-kanałowy zestaw, a Dyna jest 10-kanałowe.

Czy zasilanie wzmacniacza i bezpiecznik zostają te same?

Proszę o sprostowanie moich błędów, jeśli coś źle napisałem powyżej.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do vw cc 2014 ma być wzmacniacz 3AA035466 czy 3C8035456C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C8035456 E, albo F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś. Wychodzi, że jednak 3AA. Bo w maju wchodził lift. Samochód jest z grudnia. 

Screenshot_2018-05-22-09-16-12.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że 3C8035456 E nie został wycofany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można stosować obydwa? A może jest coś co powinno skłonić mnie do 3c8? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczba kanałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwyczajnie 3c8 jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak chodzi o jakość dźwięku, to jedno i to samo. Ale lepiej spytać jakiegoś maniaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkpol napisał:

lepiej spytać jakiegoś maniaka :)

Nie jestem maniakiem :crazy: i zwyczajnie nie usłyszę różnicy. Pytam bo chcę  kupić, a nie chcę wydać kasy by później dowiedzieć się, że jednak ten drugi jest lepszy=odpowiedniejszy. 

Czyli generalnie obydwa są P&P. Grają podobnie i nie różnią się diametralnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. 3C8 i pierwsze 3AA miewały problemy z usypianiem i potrafiły wyssać cały prąd z aku w ciągu 2-3 dni. Naprawa dosyć kosztowna bo ok 300 pln. O 3AA035466 jeszcze nie słyszałem żeby się nie usypiał, ale nie wiem czy nie jest po prostu za młody i jeszcze wszystko przed nim :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Następne pytanie. Dynaudio w cc lift ma znaczek dynaudio tylko na  tych trójkątnych głośnikach czy także na ma jakieś znaczki na boczkach drzwi? Bo znalazłem boczki ze  znaczkami i bez. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma zawsze znaczki na boczkach i nie zawsze na tweeterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a podpowiecie mi z tą mniejszą wtyczką z blaupunkta, który pin jest którym i od czego tam jest?

Post 83.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Jestem po przekładce nagłośnienia w moim passacie:) było

- nawigacja zenec ze-nc 2010

- seryjne 8-io głośnikowe nagłośnienie

-brak wygłuszenia czegokolwiek

1426938327_20180519_1400581.thumb.jpg.0f5b416324f9cc19b5cbfc2739c44899.jpg:marecek

z lewej nic nie lepiej:)

Seria w passacie nie gra może rewelacyjnie ale poprawnie w porównaniu z innymi autami które miałem wcześniej.

Po analizie stanu konta kupiłem

-używany zestaw Dynaudio:))) niestety nie po promocyjnej cenie:(((

-radio rcd 510

-maty STP blac silver (750x500x1,8) 12 mat =4,5m

-pianka wygłuszająca 0,8mnm

W Dynaudio  trafił się bonusik w postaci podwójnej wiązki :))) gość który mi to sprzedawał (pozdrowienia) nie za bardzo wiedział chyba o tym:).

Wygłuszenie drzwi i montaż nagłośnienia trwał dwa dni w dwie osoby było ciężko))))) co jakiś problem z demontażem jakiejś części tapicerki czy innego ustrojstwa a jest ich nie mało polecam youtub-a

można znaleść wszystkie tutoriale demontażu lub montażu danego elementu. Posiłkowałem się też instrukcją zawartą w tytule tego postu za co:drinks:się należy :)))

Wrażenia:

Po wygłuszeniu drzwi auto stało się zdecydowanie cichsze, zestaw w porównaniu z serią gra zdecydowanie lepiej, głośniej,mocniej i czysto, owszem nie jest to demon decybeli ale

jako tańsza  alternatywa dla hi-endowego grania jak najbardziej. z wad na razie znalazłem jedną która mnie denerwuje a mianowicie korektor dzwięku w crd 510 nędza z biedą:(((

Nie próbowałem tego uruchomić z zenec ze-nc 2010ale kto wie:)) pozdrawiam serdecznie

 

PS dla zainteresowanych mogę podać wymiary szablonów pod maty wygłuszające a i pamiętajcie o dwóch cienkich przewodach we wiązce które idą do radia

 

 

Edytowane przez jarro555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jarro555 napisał:

PS dla zainteresowanych mogę podać wymiary szablonów pod maty wygłuszające

Ja poproszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz (2).jpg

proszę :) na lewą i prawą stronę wymiary są takie same niestety szablony na tył nie przetrwały ale nic trudnego tam nie ma

Edytowane przez jarro555
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wzmacniacz pod adresem 47 o numerach 3c0 035 456 k to wzmacniacz Dynaudio czy zwykły?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności