Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] Dynaudio - po angielsku + trochę odemnie

Rekomendowane odpowiedzi

Bimbasz, powtarzam mam 10 glosnikow, wliczajac sredniotonowe z przodu a nie majac wzmacniacza.

 

to by znaczyło że zostały zamontowane nie przez fabrykę jak nie masz wzmacniacza pod siedzeniem.

występują w passacie tylko dwie możliwości podłączenia głośników 10 z wzmacniaczem i 8 bez, nie ma 10 bez wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce dołozyć do mojego paska Dynaudio i mam pytanie o numery wzmacniacza od tego zestawu.

Wiem że występują conajmniej dwa numery wzmacniacza do tego zestawu z roku 2006 i drugi z 2008, ale dokładnie nie potrafie ich zlokalizować.

 

 

Na allegro jest wiele dostępnych wzmacniaczy do B6,

ale które są od zestawu " Dynaudio"

a które od zestawu "Monsoon"

a które to zwykłe wzmacniacze do głośników seryjnych.

 

Więc pytanie do znawców tematu "jakie są numery wzmacniacza od zestawu Dynaudio" ??

 

ps.

przeczytałem większość tematów na tym forum dotyczących dołożenia tego zestawu, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Wszędzie tylko manuale i spis potrzebnych dodatkowych części.

 

pozdro

Edytowane przez mariusz75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce dołozyć do mojego paska Dynaudio i mam pytanie o numery wzmacniacza od tego zestawu.

Ty nas się o to pytasz?

 

a w opisie masz

pracownik ASO VW

 

to nie możesz sobie tego u siebie w ASO ustalić, a może ten opis to jakaś reklama?

 

przeczytałem większość tematów na tym forum dotyczących dołożenia tego zestawu, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

a jest napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty nas się o to pytasz?

skoro zadaje pytanie to oczekuje odpowiedzi - rozumie to juz przedszkolak

 

 

a może ten opis to jakaś reklama

 

to nie reklama, jestem pracoenikiem ASO i już, a poza tym nie rozumiem co mam reklamować.

I tak większość ludzi twierdzi że serwisy to tylko i wyłącznie WYMIENIACZE nie potrafiący nic innego.

 

 

a jest napisane

 

Jest podany tylko jeden numer " 3C3 035 456 A" a tak jak pisałem ten wzmacniacz miał kilka numerów.

 

 

 

to nie możesz sobie tego u siebie w ASO ustalić

 

straciłem wiele czasu i ustaliłem.

 

System DYNAUDIO numer PR - 9VE

Systen MANSOON numer PR - 9VG

 

numery wzmacniacza Dynaudio

 

1.3C0 035 456 A -wycofany w dniu 01.04.2006.

 

następca:3C0 035 456 C - wycofany w dniu 01.05.2007.

 

następca:3C0 035 456 F-wycofany w dniu 01.04.2008.

 

następca :3C0 035 456 H - dostępny w ASO do dziś jako cześć zamienna.

 

3C0 035 456 J - drugi model wzmacniacza Dynaudio montowany w B6 od numeru nadwozia " F 3C-8-152001" czyli od roku modelowego 2008

 

3C0 035 456 L - produkowany od 25.05.2009

 

3AA 035 456 A - montowany w B7

 

Więc sobie odpowiedziałem :jasne. Może komuś się przyda:hmm.

Edytowane przez mariusz75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce dołozyć do mojego paska Dynaudio i mam pytanie o numery wzmacniacza od tego zestawu.

Ty nas się o to pytasz?

 

a w opisie masz

Cytat Zamieszczone przez mariusz75 Zobacz posta

pracownik ASO VW

to nie możesz sobie tego u siebie w ASO ustalić, a może ten opis to jakaś reklama?

 

Cytat Zamieszczone przez mariusz75 Zobacz posta

przeczytałem większość tematów na tym forum dotyczących dołożenia tego zestawu, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

a jest napisane

Popieram Cię Marcin

Kolego ja miałem ograniczony dostęp do etki i ogarniałem na bieżąco a Ty?? chyba że jesteś sprzedawcą(choć to wyklucza twoja krypto reklama) i koledzy nie są Ci przychylni

co do wzmaka na obudowie jest symbol jeśli jest AMP 600 to od dyna. przy zwykłych głośnikach nie ma wzmaka

do dyna trzeba rozbebeszyć całe Auto cas pracy tak ok 12 godzin jak masz jakąś wprawę(po tym co wpisałeś zakładam że masz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawił mi się błąd:

ddress 47: Sound System Labels: 3C0-035-456.lbl

Control Module Part Number: 3C8 035 456 F HW: 3C8 035 456 F

Component and/or Version: DSP 10 Kanal 0090

Software Coding:

Work Shop Code: WSC 05384 666 00799

VCID: 2B5F76088A1E2F6

1 Fault Found:

 

00876 - Treble Speaker Rear Left (R14)

007 - Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 01100111

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 2

Reset counter: 31

Mileage: 122543 km

Time Indication: 0

Date: 2015.14.15

Time: 12:05:53

 

 

CO oznacza ten błąd???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że masz zwarcie gdzieś między wzmacniaczem a głośnikiem wysokotonowym w lewych tylnych drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie montuję*sobie zestaw Monsoon (na Dynaudio póki co mnie nie stać ;-), bo na Alle najtańszy 2300).

Kupiłem wzmacniacz z kawałkiem wiązki (ok 1 m) i sztukuję.

Chciałbym poprowadzić wszystkie przewody tak jak w fabryce ale za diabła nie mogę znaleźć nigdzie zdjęcia jak powinna iść ta wiązka.

Może ktoś ma zdjęcie jak to powinno iść po podłodze ?

 

I drugie pytanie - czy można pójść "na skróty" bez utraty walorów dźwiękowych - tzn. poprowadzić przewody do lewych drzwi krótszą drogą (do tylnych od razu od wzmacniacza, do przednich tylko krótkie przedłużenie), a do prawych tylnych na skróty pod podłogą za fotelami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans a raczej jest to ekonomicznie nie uzasadnione abys polozyl wiazke tak jak w fabryce. Poniewaz idzie ona od wzmacniacza na lewy prog do tylnych drzwi a reszta tzn 3 pozostale drzwi ida lewym progiem do przodu. Nastepnie odejscie na LP a PP i PT izie tak jak glowna wiazka pod deska na druga strone auta. Po czym rozchodzi sie prawym progiem na PP i dalej progiem na PT.

 

Chcesz miec wiazke jak w fabryce to zdejmuj deske :)

Zakladalem juz kilka dynaudio i nigdy nie prowadzilem jak w fabryce. Poniewaz dechy zdejmowac nie ma sensu.

Na prawa strone prowadzilem kable na rancie pod tylnym siedziskiem.

Tam ida z tunelu przewody do silnikow hamulca tyl. Wlasnie na tym rancie pod wykladzina. Zdejmij siedzisko odegnij troche wykladzine to zobaczysz rant blachy i tam te przewody

 

Na 2 pytanie masz juz odpowiedz powyzej. Nie ma znaczenia w tym podlaczeniu dlugosc kabli do poszczegolnych drzwi poniewaz kazdy odcinek jest innej dlugosci.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma szans a raczej jest to ekonomicznie nie uzasadnione abys polozyl wiazke tak jak w fabryce. Poniewaz idzie ona od wzmacniacza na lewy prog do tylnych drzwi a reszta tzn 3 pozostale drzwi ida lewym progiem do przodu. Nastepnie odejscie na LP a PP i PT izie tak jak glowna wiazka pod deska na druga strone auta. Po czym rozchodzi sie prawym progiem na PP i dalej progiem na PT.

 

Chcesz miec wiazke jak w fabryce to zdejmuj deske :)

Zakladalem juz kilka dynaudio i nigdy nie prowadzilem jak w fabryce. Poniewaz dechy zdejmowac nie ma sensu.

Na prawa strone prowadzilem kable na rancie pod tylnym siedziskiem.

Tam ida z tunelu przewody do silnikow hamulca tyl. Wlasnie na tym rancie pod wykladzina. Zdejmij siedzisko odegnij troche wykladzine to zobaczysz rant blachy i tam te przewody

 

Na 2 pytanie masz juz odpowiedz powyzej. Nie ma znaczenia w tym podlaczeniu dlugosc kabli do poszczegolnych drzwi poniewaz kazdy odcinek jest innej dlugosci.

Bimbasz na Ciebie zawsze można liczyć ;-)). Deskę już ściągałem i połowę wzmocnień, jak wymieniałem silniki od nagrzewnicy. Nie polecam ;-)).

Tym razem zrobię tak jak piszesz, tym bardziej, że na lewą stronę starczy mi kabli z tej wiązki , którą mam odciętą od wzmacniacza.

 

Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia - połączenia w wiązkach w drzwiach i złączach w słupkach.

 

Kostki w drzwiach do słupka:

Piny serwisowe są koszmarnie drogie (z końcówkami 1,5 mm2, jeden kosztuje 44 zł).

Kupiłem drugie wiązki (z bogatszym kablowaniem) i dorzucę sobie piny z moich starych.

 

Kostki w słupkach:

Kupiłem sobie kilka kostek 1K0937722D z uciętymi przewodami i dosztukuję z nich piny do wiązki wzmacniacza

 

Proszę popraw mnie jeśli źle myślę (nie chciałem prowadzić przewodów "na sztywno" ponieważ szykuje mi się*mały remont blacharski i nie wiem czy nie będę musiał odpinać wiązek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przejście przez peszel drzwiowy tylko z możliwością rozłączenia. Tak jak piszesz to dobre rozwiązanie, zwłaszcza że 44zł za kabelek z 2 pinami to koszmar.

PS. deche też demontowałem przy silniczkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanko. Montuje aktualnie Monsoon-a na głośnikach Blaupunkt (fabryczne), ale okazje kupić tanio wzmacniacz (pierwszy model z literka A) i tylne głośniki od Dynaudio. Czy jest w ogóle wykonalny/opłacalny taki zakup "na raty"? Kupowanie głośników przednich w serwisie nie wchodzi w grę - cena to 280eur za sztukę wg Etki. Pytanie czy ktoś się kiedyś spotkał z taka sytuacja ze sprzedawali same głośniki przednie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy ktoś się kiedyś spotkał z taka sytuacja ze sprzedawali same głośniki przednie ?

Czasami trafiają się na allegro pojedyncze głośniki. Ja musiałem kupić komplet, żeby wymienić u siebie dwa głośniki (przepalone), ale później udało mi się znaleźć brakujące głośniki i skompletowałem drugi zestaw... Jeśli się Tobie nie spieszy, to możesz szukać sprzętu na raty.

Wysokotonowych głośników szukaj w tapicerkach drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy pytanko. Montuje aktualnie Monsoon-a na głośnikach Blaupunkt (fabryczne), ale okazje kupić tanio wzmacniacz (pierwszy model z literka A) i tylne głośniki od Dynaudio. Czy jest w ogóle wykonalny/opłacalny taki zakup "na raty"? Kupowanie głośników przednich w serwisie nie wchodzi w grę - cena to 280eur za sztukę wg Etki. Pytanie czy ktoś się kiedyś spotkał z taka sytuacja ze sprzedawali same głośniki przednie ?

 

Tak na szybko - wzmacniacz Dynaudio działa z głośnikami Monsoon ;-). Gra przyzwoicie, choć pewnie na Dynkach lepiej.

No i kolorki na RNS510 się zmieniły na znacznie ładniejsze jak zakodowałem Sound System.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na szybko - wzmacniacz Dynaudio działa z głośnikami Monsoon ;-). Gra przyzwoicie, choć pewnie na Dynkach lepiej.

No i kolorki na RNS510 się zmieniły na znacznie ładniejsze jak zakodowałem Sound System.

 

Może i działa, ale wzmacniacz Dynaudio jest głośniki 8ohm, prędzej czy późnij sfajczy ci głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i działa, ale wzmacniacz Dynaudio jest głośniki 8ohm, prędzej czy późnij sfajczy ci głośniki.

 

Eee. chyba tylko jak mu dowalę mocy ? Fakt przedni bass ma w Monsoonie 2omy ale ten tylny już 4omy, tweeter z przodu 5om, ciekawe jak średniotonówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eee. chyba tylko jak mu dowalę mocy ? Fakt przedni bass ma w Monsoonie 2omy ale ten tylny już 4omy, tweeter z przodu 5om, ciekawe jak średniotonówka.

 

Sorki w tą stronę to nie głośniki tylko wzmacniacz będzie się przegrzewał, czego efektem będzie spalenie wzmaka.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odświeżę trochę temat, a mianowicie warto kupić taką wiązkę do dynaudio?

 

http://www.aliexpress.com/item/OEM-VW-Plug-play-Dynaudio-acoustics-Wire-harness-For-B7-B6-VW-CC/32238023404.html?spm=2114.32010308.4.11.7bsor0

 

Zakładam, że to wiązka kompletna? Sugeruje to opis sprzedawcy :)

 

 

1. Oczywiście to tylko wiązka reszta gratów będzie do skompletowania bo się brat uparł, że chce mieć tak jak u mnie :) czyli fabrycznie i nawet podejmie się zdjęcia deski :) żeby było jak w fabryce :)

 

2. Co ze starą instalacją pod 8 głośników będzie do wycięcia?

 

3. Może znacie firmę we Wrocławiu, która po dostarczeniu wszystkich części założyła by to do kupy i zakodowała.

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi ;)

Edytowane przez gnabas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze polecic kogos kto zainstaluje Dynaudio do passata 2009 w lodzi albo w kielcach . kupilem caly komplet z wiazkami , maskownicami , nawet z podnosnikami do szyb zeby nitow nie trzeba bylo rozwiercac. bardzo prosze o pomoc .

 

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat.

W poprzednim Pasku miałem Dynaudio (do dziś żałuję, że nie wymontowałem z przy sprzedaży-jak też wielu innych gratów). Grał ten zestaw bardzo fajnie.

W aktualnym Pasku mam nagłośnienie ze wzmacniaczem Blaupunkta 5K0035456 (to chyba nie jest to samo, co Monsoon). Gra lepiej niż najniższy zestaw, ale do Dyny mu brakuje.

Czy jeśli kupię zestaw głośników i wzmacniacza Dynaudio, czy będę mógł wszystko podłączyć pod istniejącą instalację plug&play? Czy muszę przerabiać instalacje? Blaupunkt jest 8-kanałowy, ale głośników jest 10.

O kodowaniu nawet nie wspominam, bo to oczywista sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności