Skocz do zawartości
Kazuki

Naprawa szyby w drzwiach kierowcy (tutorial)

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakis wskazówek mianowicie sprawa dotyczy elektrycznych szyb. Od pewnego czasu przestały działać. Gdy przyciska sie na guzik na panelu słychać jak w drzwiach cykają jakies przekaźniki ale szyby ani nie drgną. Może mi ktos cos doradzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś przerabiałem przetartą albo lepiej przerdzewiała linke wyglądało to tak:

 

1.jpg

a to slizg nalezy to tak wybic:

2.jpg

slizg znajduje sie tu :

DSC_1192.jpg

a tak całość

 

DSC_1194.jpg

wystepują dwa rodzaje zacisków srednica 5mm te małe co wchodzą do kółka co się nawija a dwa grube do zacisków srednica 6mm i długość tych zacisków to 5mm, zaciski robiłem ze śrub i nawiercałem wiertłem fi1.5mm

potem zagniatałem młotem. wymiary linki to fi1,4mm a ja zastosowałem fi1,3mm bo taką miałem, od pierwszego zacisku do drugiego wymiar jest 1100mm następnie zacisk 5mm potem od grubego zacisku do grubego 1105mm plus 5mm zacisk i ostatni wymiar to 850mm i ostatni zacisk, razem linka ma mieć 3075mm jezeli się nie pomyliłem.

Ja gdzieś musiałem miarką się omsknąć bo mam bardzo napiętą linkę ciekawe czy coś nie walnie

nikt nie pisał o tym że od zamka jest jakiś taki dziwny plastik mocowany do blachy takimi kołkami

i jeszcze jedno w drzwiach od pasażera w rączce co sie ciągnie za drzwi są dwie śruby pod tą osłoną na wierzchu

6gg.jpg

DSC_1193.jpg

Edytowane przez jachok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerdzewiała mi linka kupiłem zestaw do naprawy... same podnośniki bez blachy są dostępne już od 45zł ja jednak wolałem jaki mam nadzieje lepszy niemiecki zamiennik i zapłaciłem 95zł.

Dziś zabieram się za wymianę tego elementu.

 

Wymieniłem już podnośnik ... w zestawie naprawczym, były śrubki do kompletu zamiast oryginalnych nitów...

Wszystko pasuje bardzo ładnie czas roboty to jakieś 2h.

Ale jest jeden mankament otóż przy zamykaniu szyby w pewnym momencie piszczy jeden z suwaków smarowałem do silikonem ale nie pomogło... Ktoś wie czy to tak ma być - do puki się trochę nie wyrobi/ ułoży, czy jakaś wada fabryczna?

Edytowane przez jopasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem w weekend problem połamanych ślizgów... Taka rada, jeśli ktoś zdiagnozuje, bez ściągania blachy i rozbierania wszystkiego, że to na pewno któryś ze ślizgów pękł, kupcie 2. U mnie po demontażu okazało się, że drugi również był w fatalnym stanie. Sama wymiana nie przebiega zbyt trudno choć jest czasochłonna. Jeśli macie problem z wciśnięciem stopera linki do plastiku, złapcie wąskimi kleszczami i wchodzi jak w masełko przy delikatnym ścisku... Palcami tego nie wcisniecie! :P

 

Poza tym, chciałbym jeszcze zapytać, bo na aukcji zakupiłem 2 sztuki prawe, tak jak w opisie było, ale podczas montażu zauważyłem, że jeden ślizg elegancko wchodzi na tą rynienkę, tzn tak się go tam w sumie wciska-wkręca, natomiast drugi już tak nie wszedł, trzymał się w zasadzie jedynie na stoperze. Tak jakby był potrzebny jakiś odwrotny.

Dodatkowo, nie wiem czy to przez złą regulację, słychać takie stuknięcie, otarcie, nie wiem jak to nazwać po złożeniu podczas opuszczania, czy podnoszenia szyby już przy samej górze...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy po lifcie wymienili ślizgi na mniej zużywające się bo ja na swoich nie widziałem prawie żadnych oznak zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to szybę mało się otwiera to co ma się tam zużyć jedynie przerdzewieć. a plastik pęka przeważnie w mrozy bo nie jest do tego stworzony, u mnie po 10 latach lekko farba starta na prowadnicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Opuszczając szybę od pasażera szyba z przodu opada i by zamknąć muszę ja naciągać ręcznie. Czy oznacza to że muszę wymienić te plastikowe ślizgi czy to coś innego bo planuje to zrobić w najbliższym czasie i nie wiem co zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opada tylko troszkę czy wgl nic jej nie trzyma?

Raczej wątpie, aby to linka się poluzowała, więc pewnie jeden ze ślizgów, ten od prowadnicy pękł, a ten który ciągnie szybe jeszcze na jednej łapie trzyma ;)

Edytowane przez Gentelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba opada od przodu i przy zasuwaniu to już w góle jest tragedia. To zaopatrzę się w te ślizgi i pasuje wymienić:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanko a może ktoś powiedzieć jak i czy da sie zmienic samą linke plastiki są ok tylko linka zadzerwiała i sie urwała chodzi o prawe drzwi pasażera dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak da się to zrobić. Wlaśnie dzisiaj to przerabiałem i były to prawe przednie drzwi. Trzeba postępowac zgodnie ze wskazówkami z pierwszego postu z tym że wyjmujemy poprostu linke z tych plastykowych elementów umieszczonych na dwoch czarnych suwnicach. Mialem problem z: zakupem samej linki( zaopatrywalem sie na szrocie i gościu upieral się że albo caly mechanizm albo nic, ale na szczęście znalazlem linkę u znajomego mechanika), umieszczeniem linki na kołowrotku. ALE PISZE RÓWNIEŻ PONIEWAŻ MAM PEWIEN PROBLEM. ZŁOŻYLEM WSZYSTKO DO KUPY I OKAZALO SIĘ ŻE NIE DZIALA PODŚWIETLANIE DRZWI I NIE WYKRYWA WOGOLE OTWARTYCH DRZWI PASAŻERA, PO ICH OTWARCIU NIE ZAPALA SIĘ LAMPKA NA PODSUFITCE. CO ZNOWU ZEPSUŁEM?! ;) PROSZE O ODPOWIEDŹ I DZIĘKUJE Z GORY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę wtrącić to do swego auta do drzwi kierowcy kupiłem ten zestaw http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-b6-superb-podnosnik-szyby-l-nowy-i2179014636.html , jakość idealna plastiki, listwy prowadzące ślizgi i sam mechanizm niczym ale to niczym nie różni się od oryginału. Nawet plastki ślizgów i rolek są wykonane z tego samego typu plastiku co oryginał. Zamiast kombinować z używkami to polecam ten zestaw, cena moim zdaniem powalająca w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, orientujecie sie moze czy slizgi od Passata B5 z 2002 roku podejda do mojego z 99 sprzed liftingu ? Na zdjeciach nie widze roznic ale przed zakupem wolalbym sie upewnic czy aby nie bedzie z tym problemu.

Drugie pytanie, duzo jest roboty z rozpieciem slizgu od linki i wymienieniem tego ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny pasować, sama wymiana jest bardzo prosta. Ostatnio wymieniałem samą linkę z mechanizmem. Jak rozbierzesz to zobaczysz, że wymiana jest bardzo prosta. Ja kupowałem linkę tutaj:http://www.automotoparts.eu/kVW_Passat_B5.php?lang=pl

Polecam solidna firma, szybka wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam problem z przednią szyba pasażera .

Wszystko działa poprawnie tylko...

Podczas opuszczania i podnoszenia są 3szy (nie wiem jak to nazwać) "zgrzyty" w tych samych odstępach.

Co może być uszkodzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rozbiórki trudno jednoznacznie powiedzieć. Możesz mieć uszkodzony ślizg lub skorodowana linkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmując dwie czarne gumy zaślepiające otwory zauważyłem pęknięty biały plastik .Domyślam się ,ze jest to ten ślizg który może być tego przyczyną .Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak myślisz. Polecam zakup tutaj:http://www.automotoparts.eu/kVW_Passat_B5.php?lang=pl

Kupowałem u nich linkę i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy te ślizgi razem z trzymaniem szyby mają być sztywne?? czy mają mieć delikatny luz?? Piszczy mi szyba odkręciłem wszystko, ślizgi ok nie są połamane tylko ruszają sie delikatnie w góre i w dól, czy to efekt ich zużycia?? trzeba nowe czy tak ma być?? z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi mają luzy i to normalne, nasmaruj dobrze prowadnice smarem silikonowym z teflonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności