Skocz do zawartości

jachok

  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O jachok

  • Urodziny 05/05/1984

Informacje osobiste

  • Imię
    Jacek
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Okolice Ostrowi Maz.

Samochód

  • Silnik
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
  • Rok produkcji
    2001
  1. zmieniłem oringi na pompowtryskach i lipa dalej słabo pali nie wiem już co robić, pompa vacum sprawdzone ciśnienie i jest podobno ok. nie wiem co może być,
  2. wycieka ci olej, ja bym nic z tym nie robił. ja wymieniłem oringi na pompowtryskach i dalej słabo pali już sam nie wiem co to może być, pompa vacum sprawdzone ciśnienie i podobno jest ok.
  3. Wymieniłem oringi na pompowtryskach i dalej słabo pali, lekko tarpie na wyższych biegach około 2000 obrotów jak depne. pompa vacum sprawdzana była i ma ciśnienie około 3,3 a powinna mieć 3,5 chyba podobno jest dobra i sam nie wiem co teraz.
  4. panowie ja juz się obczytałem ile się dało i też myślę że mam vacum walniętą bo słabo pali jak postoi dłużej nawet 6 godzin. i jak wrzuce 5 przy 75km/h to troche czuc ze cos drga silnik jak przyspieszam. no i oczywiście słabo idzie a inne tematy sprawdzałęm przepływke turbine czujniki i zero błedów szukam jakiegoś speca co by mi podmienił pompe vacum i sprawdził czy to to ale bez kupna pompy bo to bez sensu jak to nie to
  5. Tak naprawde to szybę mało się otwiera to co ma się tam zużyć jedynie przerdzewieć. a plastik pęka przeważnie w mrozy bo nie jest do tego stworzony, u mnie po 10 latach lekko farba starta na prowadnicach
  6. Witam dziś przerabiałem przetartą albo lepiej przerdzewiała linke wyglądało to tak: a to slizg nalezy to tak wybic: slizg znajduje sie tu : a tak całość wystepują dwa rodzaje zacisków srednica 5mm te małe co wchodzą do kółka co się nawija a dwa grube do zacisków srednica 6mm i długość tych zacisków to 5mm, zaciski robiłem ze śrub i nawiercałem wiertłem fi1.5mm potem zagniatałem młotem. wymiary linki to fi1,4mm a ja zastosowałem fi1,3mm bo taką miałem, od pierwszego zacisku do drugiego wymiar jest 1100mm następnie zacisk 5mm potem od grubego zacisku do grubego 1105mm plus 5mm zacisk i ostatni wymiar to 850mm i ostatni zacisk, razem linka ma mieć 3075mm jezeli się nie pomyliłem. Ja gdzieś musiałem miarką się omsknąć bo mam bardzo napiętą linkę ciekawe czy coś nie walnie nikt nie pisał o tym że od zamka jest jakiś taki dziwny plastik mocowany do blachy takimi kołkami i jeszcze jedno w drzwiach od pasażera w rączce co sie ciągnie za drzwi są dwie śruby pod tą osłoną na wierzchu
  7. wstepnie zerknełem nic nie leci, a słabo pali za każdym razem jak dłużej postoi a po odpaleniu juz dobrze
  8. to ty w 2003 roku tez bys mial wersje A, podmieniales juz moze swoja pompke bo ja nie moge sie przybrac i znalesc goscia ktory by mi podmienil oczywiscie mial jakas na podmianke, powierzchownie patrzyłem to paliwo raczej nie cieknie
  9. itam ja juz naczytałem się wszystkiego i w koncu natrafiłem na pompe vacum, mam taki problem że jak postoi z 8 godzin to musze troche krecic zeby zaskoczył no i oczywiscie słąbiej idzie od niskich obrotów. passat jest z 2001 roku to może mam tą słabszą z pierwszych wypustów co sodzicie czy to może być to? wiecie czy nową można kupic w miare rozsadnej cenie bo używane to jak to używane może tydzien może rok? czytalem gdzies i ktos pisał że trzeba dawke ustawić po podmianie na nową czy to prawda? i szukam zaworek zwrotny jeszcze sprawdzic ale nie wiem gdzie on jest [ATTACH=CONFIG]69618[/ATTACH] mam takie cos namacałem ręką czyli ta najgorsza wersja A tak mi sie wydaje
  10. Witam ja juz naczytałem się wszystkiego i w koncu natrafiłem na pompe vacum, mam taki problem że jak postoi z 8 godzin to musze troche krecic zeby zaskoczył no i oczywiscie słąbiej idzie od niskich obrotów. passat jest z 2001 roku to może mam tą słabszą z pierwszych wypustów co sodzicie czy to może być to? wiecie czy nową można kupic w miare rozsadnej cenie bo używane to jak to używane może tydzien może rok? czytalem gdzies i ktos pisał że trzeba dawke ustawić po podmianie na nową czy to prawda? i szukam zaworek zwrotny jeszcze sprawdzic ale nie wiem gdzie on jest. [ATTACH=CONFIG]69619[/ATTACH] mam taką pompke czyli wersja A pewnie bo zobaczyłęm na alegro ze inne nowsze nie maja takiej blachy gładkiej na wierzchu tylko aluminium
  11. cze ponownie to pisałęm wczesniej, u kolegi siadla pompa vacum bo jak przyspieszal to mu szarpalo ale najpierw podmienili wtryski i to nie bylo to a po pompie jest oki, u mnie nie szarpie
  12. Ale mi przed przestawieniem tez slabo przyspieszal ale to juz wczesniej pisałem, wiecie moze czy jak pompa vacum siada czy puszcza to slabiej pali i wiecej bedzie palil
  13. witam wczoraj zmieniałem kat synchronizacji wałka rozrządu bo mialem idealnie na 0,0 a przestawiłem na 2,2-2,8 ponieważ miałem duże spalanie na postoju teraz vag pokazuje 0,4l/h a wczesniej 0,8l/h a zmieniając na minus czyli na -2,0 to spalanie 1,2l/h a jak dowalilem gazu to po zejsciu z obrotów zaczął tak troche telepać. Jeszcze nie jeżdziłem w trasie ale jak pojade gdzies to dam znac czy spalanie zmalało, ogólnie ladniej pracuje wczesniej miał jakby kamienie tam przepychał a teraz tak delikatniej cyka, no i najważniejsze wtryski pokazują teraz wartości nie przekraczające jedynki a wczesniej pokazywały nawet do 1,5 korekta była. A mówia że zmiana tego nie ma związku i tego sie nie reguluje po zmianie rozrządu.
  14. witam wczoraj zmieniałem kat synchronizacji wałka rozrządu bo mialem idealnie na 0,0 a przestawiłem na 2,2-2,8 ponieważ miałem duże spalanie na postoju teraz vag pokazuje 0,4l/h a wczesniej 0,8l/h a zmieniając na minus czyli na -2,0 to spalanie 1,2l/h a jak dowalilem gazu to po zejsciu z obrotów zaczął tak troche telepać. Jeszcze nie jeżdziłem w trasie ale jak pojade gdzies to dam znac czy spalanie zmalało, ogólnie ladniej pracuje wczesniej miał jakby kamienie tam przepychał a teraz tak delikatniej cyka, no i najważniejsze wtryski pokazują teraz wartości nie przekraczające jedynki a wczesniej pokazywały nawet do 1,5 korekta była. Tylko że dalej nie przyspiesza tak jak powinien.
  15. a jak sprawdzic katalizator?? przebieg 260 tysi to moze i katalizator pomozcie jak zdjagnozowac czy to to Dzis odpalalem rano +5 stopni i krecilem z 8 sekund i jak zapalil to siwy dym jak cholera chwila i przestal dymic, ogolnie to cieko pali jak postoi, a moze jak mialem zwalony czujnik temp i termostat to nie mial wlasciwej temperatury silnik i jezdzac tak jakis czas rozwalilem katalizator, ale czy by slabo palil jakby mial kata zwalonego? patrzylem na alegro katalizatory i do AVF silnika nie widzialem czy to jest ten sam co AWX? Co myslicie o tych zamiennikach za katalizator takie gotowe rury mozna kupic czy w miare solidne to jest czy lepiej katalizator kupic?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności