Skocz do zawartości
arcuser

Doświetlanie zakrętów jako światła dzienne

Rekomendowane odpowiedzi

A ja po prostu sobie przekoduję światła przed wizytą w stacji diagnostycznej. :P
Ty spryciarzu :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty spryciarzu

 

Prawda? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odgrzeję stary temat ale mam pytanie o światła dzienne razliowane przez światła przeciwmgłowe (halogenowe) o zmniejszonej mocy do 60%. Wiem, że nie mają homologacji i jest to nielgalne, ale czy ktoś z takim ustawieniem miał kontolę policji lub przegąd okresowy w stacji diagnostycznej i jak się to skonczyło? Czy dla zaoszczędzenia bixenonów w okresie letnim warto podejować ryzyko takego ustawienia...

Ja mam tak światłą zakodowane, tylko nie zmniejszałem ich jasności. Przez kilka kontroli drogowych i dwa badania okresowe nikt się nie przyczepił. Raz tylko na pytanie policjanta, dlaczego jeżdżę na p/mgielnych, odpowiedziałem, że to są moje światła do jazdy dziennej, że tak jest fabrycznie ustawione-nie drążył tematu dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie podepne sie do tematu, gdyz ogolnie dyskutowane sa tutaj tematy swiatel, a nie chce zasmeicac forum i tworzyc nowego.

Do rzeczy. Moj pasek (ktorego odbieram za kilka dni) ma przelacznik swiatel taki jak na tej aukcji: http://allegro.pl/vw-passat-b6-3c0-przelacznik-wlacznik-swiatel-i3187076281.html tylko, ze sa przeciwmgielne przod i tyl. Przelacznik jest bardzo podrapany, wiec chcialbym go zmienic. Tutaj moje pytanie. Czy jesli zakupilbym cos takiego jak na tej aukcji http://allegro.pl/przelacznik-swiatel-z-chromem-do-vw-passat-b6-golf-i3155039221.html to da sie jakos zaprogramowac komputer, aby dzialala funkcja auto? czy do tego musza byc jakies specjalne lampy. Wspomne, ze to auto nie ma xenonow. I jeszcze pytanie odnosnie doswietlania zakretow. czy jest ta funkcja w kazdym passacie, czy rowniez potrzebne jest odpowiednie kodowanie lub lampy? Przez doswietlanie zakretow mam na mysli to, ze jak skrecam, to zapala sie odpowiedni halogen.

 

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto musie mieć czujnik zmierzchu, żeby w funkcji 'auto' wiadomo było kiedy automatycznie włączyć światła mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz. W takim razie nie ma sensu kupowac tkiego przelacznika.

 

EDIT: Przy okazji jeszcze zapytam, o funkcje comin/leaving home. Jest to w kazdym pasku czy tez tylko jakas konkretna funkcjonalnosc to wspiera?

Edytowane przez remczar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Panowie podepne sie do tematu, gdyz ogolnie dyskutowane sa tutaj tematy swiatel, a nie chce zasmeicac forum i tworzyc nowego.

Do rzeczy. Moj pasek (ktorego odbieram za kilka dni) ma przelacznik swiatel taki jak na tej aukcji: http://allegro.pl/vw-passat-b6-3c0-przelacznik-wlacznik-swiatel-i3187076281.html tylko, ze sa przeciwmgielne przod i tyl. Przelacznik jest bardzo podrapany, wiec chcialbym go zmienic. Tutaj moje pytanie. Czy jesli zakupilbym cos takiego jak na tej aukcji http://allegro.pl/przelacznik-swiatel-z-chromem-do-vw-passat-b6-golf-i3155039221.html to da sie jakos zaprogramowac komputer, aby dzialala funkcja auto? czy do tego musza byc jakies specjalne lampy. Wspomne, ze to auto nie ma xenonow. I jeszcze pytanie odnosnie doswietlania zakretow. czy jest ta funkcja w kazdym passacie, czy rowniez potrzebne jest odpowiednie kodowanie lub lampy? Przez doswietlanie zakretow mam na mysli to, ze jak skrecam, to zapala sie odpowiedni halogen.

 

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

 

Wiesz jak tak zrobiłem i funkcja auto działa w ten sposób, że nie muszę właczać światel po zapaleniu auta i oczywiscie ich wyłączać po zgaszeniu- zapalają się same i same gasną bez żadnych czujników zmierzchu - działa to po zapłonie i jest to wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyles w tym momencie bo tak na prawde to tylko o ta funkcjonalnosc mi chodzi. Czyli rozumiem, ze masz ustawione caly czas na Auto i wtedz swiatla zachowuja sie tak jak napisales?

Czy musiales dodatkowo kodowac cos VAGiem, czy samo zaskoczylo?

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła zachowują się tak jak napisałem, cały czas jest na auto i działa jak należy tzn. zawsze przy włączonym zapłonie.

Zaskoczyło samo, nic nie musiałem kodować. Ale to może być kwestia komputera/wewnętrznych ustawień/rocznika- gość od którego go kupiłem (element nowy) powiedział, że bez kodowania może nie chodzić, aczkolwiek poszło.

Edytowane przez stiepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy jest możliwość przekodowania lamp aby mi świeciły dzienne w tych miejscach co długie? tylko ze zmniejszona mocą? xenonów nie mam. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. A czy jest możliwość przekodowania lamp aby mi świeciły dzienne w tych miejscach co długie? tylko ze zmniejszona mocą? xenonów nie mam. Pozdro.

 

 

tylko z dodatkowym modułem takie coś da się zrobić, kupisz go na alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim b6 2007 mam reflektory ksenonowe z doświetlaniem zakrętów, chciałbym ustawić halogeny, aby mi świeciły jako światła do jazdy dziennej. Nie wiem jak ustawić 60% mocy halogenów, mój mechanik też nie dał rady. Czy muszę kupić jakiś moduł do sterowania tymi lampami?

Wiem, że halogeny nie mają homologacji, ale cena ew. mandatu czy odebrania dowodu i tak jest mniejsza niż cena nowych żarników ksenonowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poszukam w takim razie dokładniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że większość linków już wygasła i niestety nie mogę znaleźć odpowiedniej instrukcji do ustawienia halogenów jako świateł do jazdy dziennej. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problemem jest to, że większość linków już wygasła i niestety nie mogę znaleźć odpowiedniej instrukcji do ustawienia halogenów jako świateł do jazdy dziennej. :(

musisz znalezc kogos z vcds'em, raczej kazdy kto ogarnia vagi to ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś ze śląska kto by ogarnoł przeprogramowanie halogenów na światła dzienne? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, da się ustawić aby przy ustawieniu przełącznika świateł w tryb auto włączały się jedynie halogeny (jako światła do jazdy dziennej) a przy zapadnięciu zmroku automatycznie włączały się światła mijania?

 

Udało mi się ustawić, że halogeny świecą przy wyłączonych światłach a przy włączeniu świateł włączają się mijania. Z tym że chciałbym ustawić aby odbywało się to automatycznie dzięki czujnikowi zmierzchu.

 

Z góry dzięki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież już tak ustawiłeś.. włącznik na auto i powinno działać.

Dwie podpowiedzi.

1. sprawdź czujnik zmierzchu. (

)

2. spróbuj ustawić światła dzienne na Ameryke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed przestawieniem czujnik zmierzchu działał - patrzyłem dla sprawdzenia i w dzień światła były wyłączone, przy wjeździe do garażu się włączały. Czujnik deszczu też działa.

 

Po przestawieniu, gdy włączam w tryb auto, włączają mi się od razu mijania. Halogeny świecą jedynie przy wyłączonych światłach lub przy włączeniu postojowych.

 

Co mogłem namieszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy włączeniu postojowych?? coś masz nie tak...

 

w bajce 1 zaznacz bit 4, a odznacz bit 3 (w dzień będą siecić tylko halogeny z przodu, bez postojowych tył)

zaznaczyć w bajcie 17 bit 4

w bajcie 20 ustawiasz jasność świateł dziennych (w Twoim przypadku halogenów- jak masz xenon to uwaga z tym)

 

całe kodowanie DRL na halogenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności