Skocz do zawartości
arcuser

Doświetlanie zakrętów jako światła dzienne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemi

TAK!

tylko zastanów się po co, jak i tak tego w dzień nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślałem ,że się nie świecą.

to mam jeszcze jedno pytanko,ustawiłem halogeny na swiatła do jazdy w dzień,ale zapala się doświetlanie zakrętów , czy da się to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat:

Czy spotkaliście sie z zamiennikiem świateł przeciwmgłowych na homologowane światła dzienne? Najlepiej żeby pasowały w oryginalne otwory i mocowania.

 

Przeciwmgłowych w ostatnich 2 latach może użyłem raz, a założyłbym zamiast nich świarła dzienne, ale tak, żeby policja nie miała się czego czepić.

 

O kodowaniu już było, także pomijam tą kwestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odświeżę temat:

Czy spotkaliście sie z zamiennikiem świateł przeciwmgłowych na homologowane światła dzienne? Najlepiej żeby pasowały w oryginalne otwory i mocowania.

 

Przeciwmgłowych w ostatnich 2 latach może użyłem raz, a założyłbym zamiast nich świarła dzienne, ale tak, żeby policja nie miała się czego czepić.

 

O kodowaniu już było, także pomijam tą kwestię.

 

Najpierw trzeba by było sprawdzić, czy w tamtym miejscu mogą być zgodnie z prawem światła dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. ustawy światła dzienne powinny być na wysokości od 250 do 1500 mm, czyli na oko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie zamontować coś takiego. Jedna żarówka (H15- koszt ok 70 zł) pełni rolę przeciwmgielnych oraz dziennych (świeci mocą 55W/15W). Wszystko oczywiście legalnie. Cena lampy = porażka.

Dziwi mnie, że nie puszczą tego taniej, ponieważ obecnie większość aut ma takie same halogeny i z automatu pasowałoby to do każdego samochodu, absolutnie nie ingerując w jego wygląd.

 

http://www.sklep.hskauto.pl/?strona,doc,pol,glowna,1422,0,447,1,1422,ant.html

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pełni rolę przeciwmgielnych

 

"INTEGRUJĄCY HALOGEN DALEKOSIĘŻNY I ŚWIATŁO DZIENNE W JEDNYM"

 

Ja tam preferował bym delikatną rzeźbę i wstawienie takiego światełka dziennego. Przynajmniej cena normalna i raczej niewiele roboty jeśli średnica jest ta sama:

http://sklep.wesem.pl/4/6612/Halogeny_swiatla_jazdy_dziennej_dedykowane_do_Fiat_Panda_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest jeden problem z zamontowaniem takiego. oryginalna lampa p.mgielna jest z przodu okradla ale ma spory skos i nie wiem czy daloby sie to jakos sensownie zamontowac. Otwor to elipsa skierowana gdzies na bok a nie kolo do przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jest jeden problem z zamontowaniem takiego. oryginalna lampa p.mgielna jest z przodu okradla ale ma spory skos i nie wiem czy daloby sie to jakos sensownie zamontowac. Otwor to elipsa skierowana gdzies na bok a nie kolo do przodu...
Spoko, dałoby się zrobić, najwyżej troszkę te oczka byłyby 'wyłupiaste'. Zrobiłem na wesemach dzienne do golfa V i jest ładnie. Tylko z bliska widać niedopasowanie, ale niewielkie.

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze wracam do tematu ale zainspirowaly mnie swiatla dzienne z halogenow badz raczej zamiast nich w passku b5 FL .. ktos moze cos przerabial wstawial? interesuje mnie jak cos tylko i wylacznie z homologacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos moze cos przerabial wstawial? interesuje mnie jak cos tylko i wylacznie z homologacja...

Nie ma takich plug&play. Tylko rzeźba, ktoś się już tu chwalił że wstawiał światła dzienne firmy Wesem KLIK, zdjęc nie pokazywał, ale twierdził, że nie wygląda to tak źle. Jedyny klops, to fakt, że oryginalny halogen jest idealnie dopasowany do zderzaka, a każdy uniwersalny reflektor dzienny będzie raczej standardowego kształtu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i jeszcze w b5 fl jest tak po skosie... bo zatsanwialem sie nad dziennymi d flu albo LED fajny albo zamaist halogenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie i jeszcze w b5 fl jest tak po skosie... bo zatsanwialem sie nad dziennymi d flu albo LED fajny albo zamaist halogenów

 

Moim zdaniem, dzienne w miejsce halogenów najmniej ingerują w wygląd passata - przepraszam, ale jak dla mnie pewne rozwiązania powinny pozostać domena marki, która na to wpadła - jak ringi w BMW, tak paski Led w Audi.

Tylko znajdź tu taki.

 

Na myśl przychodzi mi jedno tanie rozwiązanie. Odciąć tył halogenu [KLIK] i zamiast tej soczewki wkleić lampkę wesem. Ewentualnie lampkę Wesem przerobić na diodową, bo wiem, że w głowie ci takie kolorki.

Tutaj krok po kroku jak przerobić taką lampkę

Trzeba by było tylko pomierzyć, czy to wejdzie jedno do drugiego. Jedyny problem jaki pozostaje to pozbyć się z oryginalnej obudowy homologacji.

 

Ewentualnie: http://moto.allegro.pl/item1057645420_swiatla_jazdy_dziennej_dzienne_led_hom_rl_au.html

 

Polska produkcja: http://moto.allegro.pl/item1054123980_lampy_dzienne_led_homologacja_rl.html

Drogi niemiec: http://moto.allegro.pl/item1065954604_swiatla_dzienne_hella_germany_technologia_led.html

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak paski Led w Audi.

 

tylko ze nowe VW maja juz dzienne ledowe... tak samo merce itd to wg mnie kwestia kilku lat jak wszystko bedzie na ledzie jako dzienne smigac...

 

a to z przeorbka halogenu tylu to odpada bo brak homologacji bedzie a jak juz mam przerobci to lepiej by byla... 360zl i to jeszcze nie wiadomo jak spasuej to srednio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu - niedawno odebrałem nowego paska, z biksenonem i oczywiscie brakiem dziennych.

Czy w nowym aucie można ustawić opcje jak powyżej - czyli tryb skandywnaski plus haogeny ze zmniejszona moca do jazdy dziennej, bez zadnych problemow z gwarancja,itd?

Jesli tak, to gdzie to moge zrobic (mam jakis interface vag,viakena ale podejrzewam ze nie dam nim rady :) )

i ejszcze pytanie - policja czepiac sie nie bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialem spytac o to samo: gdzie, czym i jak moge ustawic tryb przeciwmglowych jako dzienne? czy mozna rowniez ustawic tryb nordamerika zeby palil sie sam przod? mam nowe zegary, biale , wersja 2010, nie wiem czy to cos zmienia w zaprogramowaniu, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie, czym i jak moge ustawic tryb przeciwmglowych jako dzienne? czy mozna rowniez ustawic tryb nordamerika zeby palil sie sam przod? mam nowe zegary, biale ,

Ustawiasz to vagiem , jest mozliwosc wlaczaczenia przeciwgmielnych jako dzienne aby sie palily sie pelna moca lub nie , ustawiajac tryb amerykanski pala sie tylko dzienne jak nie jest zaciagniety hamulec reczny , dodatkowo mozesz tez wlaczyc dodatkowe doświetlanie zakretow z przeciwmgielnych

Wchodzisz w Cent. elektryki-> kodowanie [coding] -> pomocnik kodowania [long coding] i tam zaznaczasz tak jak jest na czerwono + możesz przyciemnić dzienne

beztytuuov.th.png beztytuu1ss.th.png beztytuu2w.th.png

+ doświetlanie zakrętów [tak powinno wyglądać gotowe kodowanie]

beztytuu3tx.th.png

Edytowane przez n00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w poniedziałek jestem umówiony na troszkę inne rozwiązanie. wczoraj w ASO wyłączyłem tryb skandynawski (dla oszczedzania bixenonów) i mam znajomego który przerabia światła w większości w samochodach z USA. Jak ostatnio zobaczyłem różnego rodzaju LEDy u niego w garażu to zdecydowałem że trzeba coś w pasku przerobić. Zaproponował 10W diode LED (SMD) w miejsce postojówki, diody świeci niesamowicie i myślę że w zupełności wystarczy do świateł dziennych, zresztą okaże się w poniedziałek. po przełączeniu świateł natężenie mocy spadnie żeby wyglądało jak postojówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaproponował 10W diode LED (SMD) w miejsce postojówki, diody świeci niesamowicie i myślę że w zupełności wystarczy do świateł dziennych, zresztą okaże się w poniedziałek. po przełączeniu świateł natężenie mocy spadnie żeby wyglądało jak postojówka.

No to czekamy na relacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ostatnio zobaczyłem różnego rodzaju LEDy u niego w garażu to zdecydowałem że trzeba coś w pasku przerobić. Zaproponował 10W diode LED (SMD) w miejsce postojówki, diody świeci niesamowicie i myślę że w zupełności wystarczy do świateł dziennych, zresztą okaże się w poniedziałek. po przełączeniu świateł natężenie mocy spadnie żeby wyglądało jak postojówka.

 

Ciekaw jestem dlaczego jest to dioda SMD? A nie jakiś power led. Z doświadczenia mogę ci powiedzieć, aby to miało ręce i nogi trzeba zastosować minimum 3 diody np Cree q5. Potrzeba 3 diod, ponieważ nie można z jednej uzyskać zadowalającej ilości światła (tak by świeciło to sensownie jako dzienne). Teoretycznie może być to jedna dioda, ale trzeba było ją zasilić dość sporym prądem, a to niesie za sobą duży wzrost temperatury, która jest największym wrogiem LED.

 

Ja bym się zastanowił nad takim układem:

http://sklep.ledim.pl/index.php?misc=67

Do tego po 200 mA w diodę i jakiś radiator i masz porządną instalację która długo poświeci.

Oczywiście ciekaw jestem rozwiązania jakie proponuje twój znajomy, dlatego z miłą chęcią poczekam na efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności