Skocz do zawartości
arcuser

Doświetlanie zakrętów jako światła dzienne

Rekomendowane odpowiedzi

to jaki interface kupic?czy taki viaken na usb wystarczy (obd1 i obd2)?

Jak chcesz kupić sprawdzonego vaga za dobre pieniadzie to odezwij się na pw do kolegi sipowitz :)

Polecam kupiłem u niego kabel i chodzi bez zarzutu :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A montował może ktoś w pasku ten model okrągłych świateł dziennych helli? Rozmiarowo powinno pasować

http://auto-west.pl/allegro/h16w_02.jpg

 

To jest zamiennik halogenu w golfie mkV, powinno pasować, choć są tańsze alternatywy. Np:

http://sklep.wesem.pl/7/6689/Swiatla_do_jazdy_dziennej_typu_DZ2

 

Ponoć nie pasuje idealnie, ale jak się ktoś postara z montażem to całkiem ładnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taki zabieg:

http://allegro.pl/lampy-dzienne-z-homologacja-rl-vw-audi-i1311801656.html

Ledy do jazdy dziennej podlaczyc zamiast przeciwmgielnych i ustawic tryb amerykanski i dzienne z przeciwmgielnych.

 

wtedy automatycznie po wlozeniu kluczyka beda sie zapalac tylko i wylacznie te lampy diodowe do dziennej jazdy i bedzie wszystko zgodnie z przepisami ruchu drogowego, dodatkowo calkowicie zautomatyzowane.

 

Przelacznik swiatel na auto i zapominamy o swiatlach.

 

Bedzie to dzialac? w sensie czy komputer nie bedzie wywalal jakichs bledow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy!!

Trza nabyć kratki od wersji bez przeciwmgielnych i w nich wyrzeźbić.

Ledy mogą mieć za małe obciążenie, ale można zastosować rezystor.

(chyba tak się nazywa, słaby ze mnie elektronik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ledy do jazdy dziennej podlaczyc zamiast przeciwmgielnych i ustawic tryb amerykanski i dzienne z przeciwmgielnych.

Dokładnie o tym samym myślałem. Przeciwmgielne i tak rzadko się używa, ale do tego jak pisze pikopiko dochodzi jeszcze wymiana kratek, a większość dziennych diodych i tak ma moduły automatycznie właczające światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratki w podróbce na alle to koszt max 30,- za sztukę...

13202478351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ledy do jazdy dziennej podlaczyc zamiast przeciwmgielnych i ustawic tryb amerykanski i dzienne z przeciwmgielnych.

Można też coś takiego

http://www.hskauto.pl/_cms/index.php?strona,doc,pol,glowna,1424,0,446,1,1424,ant.html

Dzienne i przeciwmgielne w jednej lampie. Ciekawy czy by przypasowało w miejsce fabrycznych lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena niczego sobie... 720 za komplet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14x_enl.jpg

 

Średnica się zgadza, więc sposób montażu to popis naszej wyobraźni.

 

LOR6-DZ.jpg

 

No i to że rozwiązanie jest o 650 zł tańsze również zasługuje na uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za światełko z drugiego zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś nowość wśród wesemów. Wymiarami chyba dość podobne do halogenów vw. Aż cztery rodzaje montażu. Może być ciekawa propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz czekamy na pierwszego odwaznego, ktory to przetestuje i fotoporadnik zamiesci w naszym watku.

 

ciekawe czy wystarczy podlaczyc pod okablowanie orginalne od przeciwmgielnych i ustawic na tryb amerykanski z swiatel przeciwmgielnych. Pelna automatyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam doświetlanie u siebie oryginale (w lampie), fantastycznie działa, ale ostatnio miałem okazje zobaczyć jak działa (w dzień) dosietlanie w skodzie superb realizowane przez przeciwmgielne, i mialem wrazenie ze koleś ma spaloną żarówkę, dopóki się nie zauważyłem ze zgasło po wyporstowaniu kierownicy.

 

Jakoś dziwnie tak, ja bym wolał wogóle nie mieć niż robić taką przeróbkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie tylko Skody to mają, ale również Fiaty, a nawet Mercedesy. Dziwnie to trochę wygląda. Moim zdaniem w Passacie jest rozwiązano to 200 razy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passaty z 30 bitowym bordnetzem też mają doświetlanie przeciwmgielnymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby osobna lampa służąca tylko do jednego celu nie świeciła lepiej od halogenów, które dodatkowo zaadaptowano (nawet fabrycznie) jako doświetlanie statyczne. P-mgłowe wymyślono w innym celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie VW coby mi włączyli dzienne w trybie ameryka + świecenie halogenów zamiast świateł głównych + obniżyli moc do 50%.

 

Niestety opis załączony przez n00 jest nieaktualny dla sterownika mojego paska (rocznik 2010) - mimo, że wg programu to ten sam sterownik. da się jedynie włączyc opcję ameryka, ale kodowanie włączenia halogenów zamiast głównych lamp jest w innym bicie/bajcie. Z tym sobie jednak ziomek z serwisu poradził. Nie udało mu się niestety obniżyć mocy halogenów o te 50% (też całkiem gdzie indziej się to znajduje) - mówi, że jakby spędził 4h to pewnie by to znalazł, ale nie miał 4h na zabawę tylko z moim paskiem.

 

Więc mam światła dzienne realizowane przez halogeny walące na 100% :)

 

Tak napisałem dla potomnych posiadających młode paski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze halogen to nie day light mimo ze ma homologacje to nie jest do pracy jako swiatla dzienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności