Skocz do zawartości
arcuser

Doświetlanie zakrętów jako światła dzienne

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej ludzi jeździ używając halogenów jako dziennych i nikomu to nie przeszkadza. Nawet policja za bardzo się nie czepia, bo na zdrowy rozum nie ma czego. W dzień to nikogo nie oślepia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz wiecej ludzi to jezdzi na wszystkim czym się da jak popada deszczy troche. Jak by mieli koguty na dachu albo szperacze z lotniska to by to jeszcze powłączali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymyślili taki głupi przepis to cóż zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle ze halogen to nie day light mimo ze ma homologacje to nie jest do pracy jako swiatla dzienne

 

Przecież już 17 razy to napisano - z pełną świadomością zrobiono co zrobiono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/can-bus-led-postojowka-w5w-t10-bmw-audi-mb-passat-i1352991332.html

 

Ci co posiadają Bi xenony mamy tubę taka gdzie jest postojów ka z daleka wygląda to jak w audi do jazdy dziennej nie dało by to z allegro rady ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=Byłem dzisiaj w serwisie VW coby mi włączyli dzienne w trybie ameryka + świecenie halogenów zamiast świateł głównych + obniżyli moc do 50%.

 

Niestety opis załączony przez n00 jest nieaktualny dla sterownika mojego paska (rocznik 2010) - mimo, że wg programu to ten sam sterownik. da się jedynie włączyc opcję ameryka, ale kodowanie włączenia halogenów zamiast głównych lamp jest w innym bicie/bajcie. Z tym sobie jednak ziomek z serwisu poradził. Nie udało mu się niestety obniżyć mocy halogenów o te 50% (też całkiem gdzie indziej się to znajduje) - mówi, że jakby spędził 4h to pewnie by to znalazł, ale nie miał 4h na zabawę tylko z moim paskiem.

 

Więc mam światła dzienne realizowane przez halogeny walące na 100%

 

Tak napisałem dla potomnych posiadających młode paski [/quote]

 

Ja mam sterownik 23bitowy i też jak obniżę intensywność świecenie halogenów jako dzienne i mam tak też jak włączę halogeny w trybie halogeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze.

Passat 2010 z bi-xenonami + AFL bez czujnika zmierzchu. W instrukcji napisane jest by włączyć światła do jazdy dziennej należy podnieść do góry dźwigienkę świateł i pociągnąć do siebie. Włączyć i wyłączyć zapłon. Może źle to robię, ale jest to opisane trochę lakonicznie, bo niczym to nie skutkuje, czy da się w tym aucie z poziomu użytkownika włączyć DRL - o czym mówi instrukcja, czy tylko ASO?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła do jazdy dziennej raczej działają jak jest czujnik zmierzchu a Ty go nie masz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz rzucę okiem na instrukcję, ale jestem w 90% pewien że instrukcja mówi również o wersji bez czujnika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie świateł dziennych realizowanych za pośrednictwem halogenów.Włączyłem właśnie te światełka wg opisu kolegi n00 ale nie wiem czy jest szansa na to aby po wjechaniu w tunel lub po zmroku zapalały się światła "normalne" a halogeny gasły.. jak na razie tak się nie dzieje ... nadmieniam że posiadam czujnik zmierzchu ;) Jeśli wystarczy coś zakodować aby tak było to poproszę z łaski swojej o opis jak to uczynić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak i wszystko dziala. Pytanie jak długi ten tunel itp, bo czujnik zmierzchu tez ma jakąs zwłoke. Najlepiej zakryj czujnik ręką i zobacz czy zadziala Włącznik jak się domyslam w pozycji AUTO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jak długi ten tunel itp

Najmniej o tunel tu chodzi .... po prostu po zmroku nic się nie zmienia ...

Włącznik jak się domyslam w pozycji AUTO?

No właśnie ... a ja mam taką pozycję ??

Zdjęcie527.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najmniej o tunel tu chodzi .... po prostu po zmroku nic się nie zmienia ...

 

No właśnie ... a ja mam taką pozycję ??

[ATTACH=CONFIG]86295[/ATTACH]

 

Masz taka pozycje.

Musisz ustawić pokrętło w na drugiej pozycji zaznaczone na czerwono:

zdjcie527.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upsss....... teraz już wiem bo przed chwilą byłem sprawdzić zakrywając czujnik i ustawiając w tą właśnie pozycję .... ale kompromitacja :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jest jakaś możliwość wyłączenia doświetlania zakrętów (w bixenonie) w przypadku ustawionych halogenów na światła dzienne :?:

Mam ustawiony tryb amerykański oraz halogeny jako światła dzienne-i w pozycji 0 podczas jazdy <40km/h oraz na skrzyżowaniu przy włączonym kierunkowskazie włącza mi się doświetlanie zakrętów.

W przypadku wyłączonego trybu amerykańskiego doświetlanie zakrętów nie działa, ale halogeny wtedy cały czas świecą-nawet przy zaciągniętym "ręcznym". Halogeny wtedy włączają się od razu z zapłonem-a nie chcę uruchamiać auta na włączonych światłach (zimą to może skutkować problemami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie reagowania czujnika zmierzchu na światło bądż jego brak. Czy istnieje możliwość jakiejś regulacji zakresu w jakim pracuje ten czujnik ??Mam wrażenie że za wcześnie i za długo "widzi" zmierzch.Jadę do pracy o 7 rano ... słońce mocno bije po oczach a świecą jeszcze ksenony... póżniej za dnia jest ok , świecą halogeny ... ale po 19 wieczorkiem kiedy wracam z pracy i jest jeszcze zupełnie widno ... świecą już ksenony ... Może da się zmienić jakieś wartości w kompie żeby czujnik nie reagował tak wcześnie na zmierzch ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik można przekodowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik można przekodowac.

 

A możesz podpowiedzieć jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik można przekodowac.

Też jestem ciekawy, jak można przekodować czujnik, bo póki co widziałem zmianę szyby przy czujniku. Czy da się ustawić czujnik tak, żeby włączał światła później :?:

Aha-gdzieś w opcjach (nie pamiętam już gdzie), w długim kodowaniu znalazłem możliwość zmiany czułości czujnika, ale tak, żeby wcześniej włączały światła. A jak opóźnić działanie czujnika :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest pomocnik kodowania dla czujnika deszczu. Trzeba sprawdzić dostepne kodowanie , w czym problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności