Skocz do zawartości
arcuser

Doświetlanie zakrętów jako światła dzienne

Rekomendowane odpowiedzi

potwierdzam co pisze Major,

wchodzisz VCDS'em w kodowanie czujnika i masz podpowiedzi z opcjami czułości

 

---------- Dodano o 10:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:21 ----------

 

potwierdzam co pisze Major,

wchodzisz VCDS'em w kodowanie czujnika i masz podpowiedzi z opcjami czułości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, miałem o to zapytać, ja mam ciągle w pozycji "auto" (tryb skandynawski) więc to "auto" mi działa tylko na podświetlenie deski rozdzielczej. Zawsze włącza się po 20:00, ale wg. mnie powinien już włączać podświetlenie o 19:00 (nie zawsze mamy piękne dni), tę godzinę też można zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszu raz słysze o opcji włączania o konkretnej godzinie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze włącza się po 20:00, ale wg. mnie powinien już włączać podświetlenie o 19:00

 

To ciekawe, możesz rozwinąć wypowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem że jak mija godz 20:00 na zegarze w aucie to włącza się podświetlenie wewnątrz auta, przełącznik świateł w trybie "auto". Do zaobserwowania tylko jak jest jasny dzień, czyli czerwiec/lipiec, bo wtedy o 20 jest jeszcze widno na tyle żeby czujnik zmierzchu nie reagował na ściemnianie się.

 

Mam nadzieję że nie jestem wariatem i sobie tego nie "dopowiedziałem" :) może ktoś ma oświetlony garaż na tyle, żeby czujnik zmierzchu nie reagował i można spróbować sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem .... zmień zegarek w ciągu dnia na godz 20 i zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że nie jestem wariatem...

 

:hmm

 

...może ktoś ma oświetlony garaż na tyle, żeby czujnik zmierzchu nie reagował i można spróbować sprawdzić.

 

Ja mam!! :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że to wszystko zbieg okoliczności i że mam zamówić sobie jakiś Ketrel albo coś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - odkopię temat. :) Dorwałem wreszcie kogoś z VCDSem (swojego wciąż się nie dorobiłem :D ), żeby mi ustawił tryb amerykański. Po podłączeniu kabelka i włączeniu zapłonu w samochodzie, VCDS oczywiście wykrywa Bordnetza (mam 23 bitowy). Gdy wchodzimy w centralną elektrykę, a potem w długie kodowanie wyświetlają się te wszystkie bity, ale bez "legendy", jak to kolega określił. Czyli mam same bity, ale np. po zaznaczeniu pierwszego z brzegu od lewej nic się poniżej nie wyświetla, a powinno to, co kolega n00 wstawił w swoim poście nr 57 na 3 stronie tego tematu.

 

Chyba, że coś źle robimy/zaznaczamy, bo obaj jesteśmy dość zieloni w VCDSie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh, miałem o to zapytać, ja mam ciągle w pozycji "auto"

 

czyli co za każdym razem odpalasz samochód na xenonach ???? ja nie wiem czy to zdrowe dla xenonu jak przekręca się zapłon i świecą a potem dostaje jeszcze od rozrusznika xenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wkurzające jak po jeździe parkuje w garażu i odpalają xenony, ale cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co za każdym razem odpalasz samochód na xenonach ???? ja nie wiem czy to zdrowe dla xenonu jak przekręca się zapłon i świecą a potem dostaje jeszcze od rozrusznika xenon

 

No właśnie , jest to szkodliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód na włączonych xenonach odpalam od 8 lat, (najpierw audi teraz vw)

nigdy nie padła mi przetwornica ani szybciej nie wypalił się palnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję stary temat ale mam pytanie o światła dzienne razliowane przez światła przeciwmgłowe (halogenowe) o zmniejszonej mocy do 60%. Wiem, że nie mają homologacji i jest to nielgalne, ale czy ktoś z takim ustawieniem miał kontolę policji lub przegąd okresowy w stacji diagnostycznej i jak się to skonczyło? Czy dla zaoszczędzenia bixenonów w okresie letnim warto podejować ryzyko takego ustawienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odgrzeję stary temat ale mam pytanie o światła dzienne razliowane przez światła przeciwmgłowe (halogenowe) o zmniejszonej mocy do 60%. Wiem, że nie mają homologacji i jest to nielgalne, ale czy ktoś z takim ustawieniem miał kontolę policji lub przegąd okresowy w stacji diagnostycznej i jak się to skonczyło? Czy dla zaoszczędzenia bixenonów w okresie letnim warto podejować ryzyko takego ustawienia...

 

zamontuj takie i masz temat z głowy http://forum.vw-passat.pl/threads/125545-Instrukcja-Okragle-DRL-Swiatla-do-jazdy-dziennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś z takim ustawieniem miał kontolę policji lub przegąd okresowy w stacji diagnostycznej i jak się to skonczyło?

 

 

kontroli nie miałem nigdy, w stacji kontroli nikt sie nie czepiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w stacji kontroli nikt sie nie czepiał

potwierdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przegąd okresowy w stacji diagnostycznej i jak się to skonczyło?
w stacji kontroli nikt sie nie czepiał
potwierdzam

Na stacji kontrolują światła mijania i drogowe. Ja wjeżdżałem z włączonymi mijania, później gość poprosił o drogowe i tyle w temacie. Nawet nie wiedział, że mam tryb amerykański włączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stacji kontrolują światła mijania i drogowe. Ja wjeżdżałem z włączonymi mijania, później gość poprosił o drogowe i tyle w temacie. Nawet nie wiedział, że mam tryb amerykański włączony.

he he też tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
he he też tak robię.

 

A ja po prostu sobie przekoduję światła przed wizytą w stacji diagnostycznej. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności