Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze rozumiem ze do paska B6 z 2007 roku musze kupic kabel HEX CAN USB z VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

moze i by dzialal tyle czy to prawdziwy vcds za ta kase cos mi sie niechce wierzy... pewnie koles w wala gra no i tylko 1 komentarz...... cos tam smierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze i by dzialal tyle czy to prawdziwy vcds za ta kase cos mi sie niechce wierzy... pewnie koles w wala gra no i tylko 1 komentarz...... cos tam smierdzi

Przecież wiadomo że. nie oryginał,a klona można za taką kasę kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze i by dzialal tyle czy to prawdziwy vcds za ta kase cos mi sie niechce wierzy... pewnie koles w wala gra no i tylko 1 komentarz...... cos tam smierdzi

 

 

Wszystko wiadomo :-)

ps. te "prawdziwe" interfejsy poznasz po tej małej białej płytce z niebieskimi napisami i uśmiechniętym misiem, bez względu, czy będzie to kabelek KKL z allegro, czy HEX-CAN-USB z Ebaya :)

Edytowane przez kwadrat109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello,

posiadam golfa v variant grudzień 2007, nie bardzo wiem jaki kabelek zakupić, chciałbym sobie móc zrobić podstawową diagnostykę, sprawdzać jakieś błędy itp. wszystkie kabelki co sprawdzam na allegro pasują do aut do 2004r.

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hello,

posiadam golfa v variant grudzień 2007, nie bardzo wiem jaki kabelek zakupić, chciałbym sobie móc zrobić podstawową diagnostykę, sprawdzać jakieś błędy itp. wszystkie kabelki co sprawdzam na allegro pasują do aut do 2004r.

dzięki

Poczytaj kilka ostatnich stron tego wątku i będziesz wiedział :dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hello,

posiadam golfa v variant grudzień 2007, nie bardzo wiem jaki kabelek zakupić, chciałbym sobie móc zrobić podstawową diagnostykę, sprawdzać jakieś błędy itp. wszystkie kabelki co sprawdzam na allegro pasują do aut do 2004r.

dzięki

 

 

Kabelki, które znalazłeś na Allegro to zwykłe KKL. W Twoim aucie nic takim już nie poszalejesz, ponieważ obsługa następuje po linii CAN, więc wymaga już kabelka np. HEX-CAN-USB. Najpopularniejszy i najbardziej zaawansowany jest kabelek z programem VCDS firmy Rosstech, niestety oryginał to koszt ok 1800PLN. Możesz poszukać klona, który występuje zazwyczaj z programem w wersji anglojęzycznej. Najnowsza jego wersja to 10.6. Pozdr.

Edytowane przez kwadrat109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten wątek od ,,dechy do dechy’’ (jest to prawdziwa skarbnica wiedzy o interfejsach) i już prawie zdecydowałem się na zakup tego kabelka http://cgi.ebay.pl/HEX-CAN-USB-10-6-VCDS-Pe-na-diagnoza-VAG-Najnowszy-/190476090684?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item2c59427d3c ale coś nie wiem czy to będzie dobry wybór dla mnie ponieważ jestem raczej amatorem i trochę cienko u mnie z Angielskim wiem, że można się podpierać instrukcją w PDF od wersji PL. Na plus mogę zaliczyć że obśmigam nim wszystkie auta z grupy VW w rodzinie. Do tej pory posługiwałem się VAG K+CAN Commander i Polskim vag 4.9 ale ten zestaw jest nie stabilny i nie łączy z wszystkimi sterownikami. Mam pytanie jaki ,,klonik’’ był ostatni dostępny w wersji PL, i jak z jego funkcjonalnością czy latał po linii k jak i Can było to gdzieś wspomniane ale nie pamiętam. Ten sprzedawca chyba trochę mało wiarygodny co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem ten wątek od ,,dechy do dechy’’ (jest to prawdziwa skarbnica wiedzy o interfejsach) i już prawie zdecydowałem się na zakup tego kabelka http://cgi.ebay.pl/HEX-CAN-USB-10-6-VCDS-Pe-na-diagnoza-VAG-Najnowszy-/190476090684?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item2c59427d3c ale coś nie wiem czy to będzie dobry wybór dla mnie ponieważ jestem raczej amatorem i trochę cienko u mnie z Angielskim wiem, że można się podpierać instrukcją w PDF od wersji PL. Na plus mogę zaliczyć że obśmigam nim wszystkie auta z grupy VW w rodzinie. Do tej pory posługiwałem się VAG K+CAN Commander i Polskim vag 4.9 ale ten zestaw jest nie stabilny i nie łączy z wszystkimi sterownikami. Mam pytanie jaki ,,klonik’’ był ostatni dostępny w wersji PL, i jak z jego funkcjonalnością czy latał po linii k jak i Can było to gdzieś wspomniane ale nie pamiętam. Ten sprzedawca chyba trochę mało wiarygodny co?

Zapytaj, czy da Ci jakąś gwarancję. Pierwsze co rzuca się w oczy to: "Zwroty:

Zwroty nie są przyjmowane". Klony czasem sprawiają psikusa i nieciekawie będzie, gdy za tydzień przestanie się łączyć z autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jak sugeruje kwadrat106 warto poszukać bardziej wiarygodnego i pewnego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, mało pozytywnych opinii, może być też tak że sprzedaje już uwalony klon by odzyskać kaskę. Jak się zdecyduje na zakup to już wiem do kogo się zgłosić :dobrze Trochę się mnie martwi ta wersja EN najlepiej gdyby była PL ale to tylko w oryginale :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak sądzicie, czy do domowego użytku chodzi mi m.in o sprawdzanie błędów, kasowanie je itd. wystarczy taki VAG?http://allegro.pl/polski-vag-2-5-pl-interfejs-kkl-obd2-vw-audi-seat-i1335066870.html Coś tanie to i nie wiem czy to jakaś ściema nie jest

 

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:27 ----------

 

TEn link nie działa...

 

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:35 ----------

 

ten link nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak sądzicie, czy do domowego użytku chodzi mi m.in o sprawdzanie błędów, kasowanie je itd. wystarczy taki VAG?http://allegro.pl/polski-vag-2-5-pl-interfejs-kkl-obd2-vw-audi-seat-i1335066870.html Coś tanie to i nie wiem czy to jakaś ściema nie jest

 

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:27 ----------

 

TEn link nie działa...

 

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:35 ----------

 

ten link nie działa

równie dobrze ten będzie działał a i tańszy jest http://allegro.pl/kb1-kabel-vag-usb-obd-ii-409-2-vw-skoda-audi-seat-i1315471977.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak sądzicie, czy do domowego użytku chodzi mi m.in o sprawdzanie błędów, kasowanie je itd. wystarczy taki VAG?http://allegro.pl/polski-vag-2-5-pl-interfejs-kkl-obd2-vw-audi-seat-i1335066870.html Coś tanie to i nie wiem czy to jakaś ściema nie jest

Kup zwykły KKL np.taki http://moto.allegro.pl/interfejs-vag-kkl-obd2-audi-skoda-seat-vw-pl-cd-fv-i1335462432.html , nie ma sensu przepłacać za Polski VAG bo nim za dużo nie zrobisz :dobrze

 

---------- Post added at 17:38 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

 

Witam. Jak sądzicie, czy do domowego użytku chodzi mi m.in o sprawdzanie błędów, kasowanie je itd. wystarczy taki VAG?http://allegro.pl/polski-vag-2-5-pl-interfejs-kkl-obd2-vw-audi-seat-i1335066870.html Coś tanie to i nie wiem czy to jakaś ściema nie jest

 

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:27 ----------

 

TEn link nie działa...

 

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:35 ----------

 

ten link nie działa

 

Działa :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tamten ma płyte z programem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale tamten ma płyte z programem

Którym nie za wiele zrobisz:dolamam.Zdobądź VAG COM 311.2 zwitaminizowany i będzie:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale tamten ma płyte z programem

program dostaniesz tu na forum jak poprosisz za free

 

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:40 ----------

 

Którym nie za wiele zrobisz:dolamam.Zdobądź VAG COM 311.2 zwitaminizowany i będzie:dobrze
a to druga strona medalu bo teraz warto kupować z szyną CAN takie kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności