Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

potrzebuje jakiegos kabla do diagnostyki opla corsy b (OBD2), po passacie zostalo mi zwykly kabel pod vag coma i kabel do vag tacho, czy to się do czegoś nada ? czy Opel ma inne rozmieszczenie pinów? i jaki program "darmowy" najlepiej do tego miec :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem jakiś miesiąc temu kabel od viakena. Nie pisałem wcześniej bo czekałem aż mój wujek wróci passatem żeby sprawdzić czy wina nie leży po stronie samochodu i jest tak jak u mnie czyli łączy się tylko z ABS a przy reszcie wyskakuje "No response from controller" Czy to wina kabla? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Prośba do kolegów z forum- czy miał ktoś do czynienia z tym interfejsem, ewentualnie proszę o jakieś opinie o nim. Potrzebuje go do mojego vw z opisu i Toyoty rav4 2008r.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

http://viaken.pl/pl/skaner-v-scan-multidiag-gold-vag-toyota-bmw-honda-nissan-opel-ford-delphi-obd2-jpolski.html

Edytowane przez Dany_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dobry i sprawdzony interfejs, to polecam kolegę kacperwww

Kabelek I klasa, a nie tania chińszczyzna z allegro. Sprawdzone i działa :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Może ktoś mi doradzić jaki kabelek kupić do diagnostyki? Zależy mi na diagnostyce Golf 6,7, Crafter 2009, Passat B7.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Mam passata b5 fl 1.9 avf 2004. Chce kupic jakis kabelek zebym mogl uzywac vag-coma. Mam windows 7 64 bit. Mam juz jeden kabelek jednak wychodzi na to ze się popsuł:) Teraz zastanawiam sie czy kupic cos takiego:

http://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-vag-kkl-obd2-obdii-usb-kb1-i3163756659.html

czy dolozyc i kupic cos takiego:

http://allegro.pl/vag-z-2-liniami-k-kkl-kabel-obd2-piny-promocja-i3113452359.html

Czy jest jakas istotna roznica miedzy nimi? Co mi doradzicie? :) Nie denerwujcie się jeśli takie pytanie juz było ale starałem się coś znalezc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakas istotna roznica miedzy nimi? Co mi doradzicie? Nie denerwujcie się jeśli takie pytanie juz było ale starałem się coś znalezc :/

Jest zasadnicza różnica,ten droższy jest na port com (RS232) a tego na pewno nie posiada laptop z windowsem 7.

Jeśli juz to poszukaj u nich tabelka usb kkl we wtyku obd,tez maja w swojej ofercie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak kolego, jest pod rs232 jednak ten kabel podlacza sie do takiego pudeleczka ( pewnie tam jest cala elektronika tego interfejsu) a od niego jest port usb. Jak myslicie oplaca sie dolozyc do tego albo do tego drozszego z postu Pana Gruchy?:)

Jest zasadnicza różnica,ten droższy jest na port com (RS232) a tego na pewno nie posiada laptop z windowsem 7.

Jeśli juz to poszukaj u nich tabelka usb kkl we wtyku obd,tez maja w swojej ofercie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak kolego, jest pod rs232 jednak ten kabel podlacza sie do takiego pudeleczka ( pewnie tam jest cala elektronika tego interfejsu) a od niego jest port usb.

Pytałeś o to sprzedawcę czy zgadujesz?Bo ja w opisie widzę "Interfejs podłączany do komputera przez port COM (RS232)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać to na zdjeciach, więc nie muszę pytać. Teraz pytanie czy ten będzie lepszy od tego chińskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widać to na zdjeciach, więc nie muszę pytać.

No chyba że masz jakieś inne zdjęcia,bo na tych z aukcji na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak kolego, jest pod rs232 jednak ten kabel podlacza sie do takiego pudeleczka ( pewnie tam jest cala elektronika tego interfejsu) a od niego jest port usb.

W ogłoszeniu do, którego podałeś linka nie ma portu usb jest to interfejs podłączany do komputera przez port COM (RS232).

Jak myslicie oplaca sie dolozyc do tego albo do tego drozszego z postu Pana Gruchy?

Moim zdaniem nie. Jak miałbym dokładać do takiego badziewia to wolałbym kupić klona VCDS, który ogarnie nowsze auta.

PS. Mój niebieski za 25 zł już nie jedno auto widział i nic z nim się nie dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zwracam honor:) Zagapiłem sie i podalem link do zlego ogloszenia, w kazdym razie lepiej kupic tanszy niebieski i nie bedzie roznicy?

W ogłoszeniu do, którego podałeś linka nie ma portu usb jest to interfejs podłączany do komputera przez port COM (RS232).

 

Moim zdaniem nie. Jak miałbym dokładać do takiego badziewia to wolałbym kupić klona VCDS, który ogarnie nowsze auta.

PS. Mój niebieski za 25 zł już nie jedno auto widział i nic z nim się nie dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w kazdym razie lepiej kupic tanszy niebieski i nie bedzie roznicy?

Szukasz kabla do użytku warsztatowego czy prywatnego do podłączenia auta raz na jakiś czas?

I tańszym i droższym zrobisz to samo, a 100% pewności, że kabelek nie padnie nikt Ci nie da. To tylko elektronika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica pomiedzy kablem VAG COM a VCDS? Wersja oprogramowania 12.10.3.

Podobno funkcjonalność VAG COM jest taka sama jak VCDS - różnią się tylko kształtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który program polecacie do diagnostyki? Polski Vag czy Vag-com? nie ukrywam, że z angielskim trochę cienko także preferowana polska wersja językowa. Natomiast kabel do passata b5 '97 taki wystarczy rozumiem?

http://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-vag-kkl-obd2-obdii-usb-kb1-i3163756659.html

Nie jestem jakimś wielkim fachowcem w tej dziedzinie, tylko na własne potrzeby zrobić diagnostyke i wygenerować logi do wrzucenia na forum do ewentualnej analizy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

passat b5 1997 1.8t aeb , jaki kabelek i jaki interface najlepiej kupic ?

dzieki z góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem ostatnio kabelek ale szukam oprogramowania. Czy może mi ktoś podać link do "dobrej wersji" Vag-com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności