bes_pieczniq
-
Liczba zawartości
16 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O bes_pieczniq
- Urodziny 05/13/1986
Informacje osobiste
-
Imię
Michał
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Grudziądz
Samochód
-
Silnik
B5(3B) 1.8 T 150KM (AEB)
-
Rok produkcji
1997
-
a wie ktos może z którego pinu we wtyczce ecu idzie sygnał do kostki przy czujniku ?
-
zawór sprawdzony, po podaniu 12v dziala
-
czyli szukac przerwy na kabelkach ?
-
ok, turbina ogarnięta, ustawiona, ale jeszcze przez naprawą sprawdzilem sobie pod Vagiem błędy i wyskoczył błąd taki 01262 - Solenoid Valve for Boost Pressure Control (N75): Output Open zawór wziąłem od kolegi sprawny i błąd nadal sie pojawia nawet na zgaszonym silniku założyłem sobie wskaźnik boosta i mam doładowanie na poziomie 0.3 - 0.35 w czym problem ? kabelkologia ?
-
jeszcze jedno pytanko, czy to że klapka od WG w gorącej częsci jest otwarta ( na zgaszonym silniku ) może powodowac pojawienie sie błędu n75 ? bo taki mi wyskoczyl na VAG-u .... czy jedno i drugie to są dwie osobne sprawy ?
-
temat niby podobny ale jednak inny , bo u mnie sztanga jest taka sztywna ze jej palcami nie porusze, moc potwierdzona wynikiem z hamowni tez jest tylko momentu 30nm zabraklo... dlatego wydaje mi sie ze moze to tylko kwestia regulacji . jak wygląda regulacja ? w ktorym momencie powinna sie otwierac klapka ?
-
tylko po co wymieniac skoro może sie okazać ze jest tylko niewyregulowany i dlatego jest klapka uchylona? bo generalnie wg działa bo widze że sie porusza sztanga , może sprezyna zmiękła i nie domyka ?
-
witam, nie moge zakladac nowych tematów a ten wydaje mi sie najbardziej podobny ... wiec po kolei, pewnego pieknego dnia stwierdzilismy ze znajomymi ze jedziemy do tune-up do Gdańśka shamować sobie autka autko moje, passat b5 1.8t aeb 1997rok, na hamowni wyplul 151,8 konia ale tylko 187nm, padło stwierdzenie że turbina na wysokich obrotach nie daje rady... temat początkowo olałem z powodu innych rzeczy ktore wymagaly szybszej interwencji. poźniej stwierdzilem że wywalam kata i tutaj główny problem i prawdobodobnie powód niskiego momentu - po zdemontowaniu kata zauwazyłem że klapka wastegate jest caly czas lekko uchylona przy zgaszonym silniku. Przy pracującym silniku widać że sztanga wastegate porusza sie przy gwałtownym dodaniu gazu i osiągnieciu wysokich obrotów. i Teraz pytanie : jak zdiagnozować powód niedomykania sie ? że poprostu wastegate sie gdzies zapieka i nie domyka do konca czy sie po prostu rozregulował ? przy okazji na vagu wywala błąd n75 pozdrawiam
-
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
bes_pieczniq odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
oczywiscie ze przeczytalem i nie ma tam mowy o tym czy licznik do przed lifta musi byc od przed lifta ... co do odpowiedzi tak- to mam rozumiec ze tak -musze szukac od przed lifta, czy tak- to nie ma znaczenia ? pozdrawiam -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
bes_pieczniq odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
witam pytanko co do zmiany z licznika bez fis na full fis. Passat moj to 3b 1.8t 97 , czy licznik z 3bg benzyny full fis nada sie do przelozenia ? wiadomo ze operacje kodowania trzeba bedzie wykonac ale czy jak mam przed lifta to musze szukac z przedlifta full fis czy to nie ma znaczenia ? pozdrawiam -
http://car-sport.ir/wp-content/uploads/sony-6958.jpg
-
witam passat b5 1997 1.8t aeb , jaki kabelek i jaki interface najlepiej kupic ? dzieki z góry
-
Lampy Depo soczewka do B5 (3B).
bes_pieczniq odpowiedział maciek-s → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
a jak wyglądają oryginalne lampy z ksenonem do b5 ? bo moja lampa wygląda tak samo , tyle że nie ma wejscią pod d2s a h7 http://allegro.pl/passat-b5-ksenon-xenon-orginalny-kompletny-i2923750126.html -
a ja mowie o zwyklych fotelach welurowych i vectra w porównaniu nawet do slabego fotela passata ( mowa o welurze) wypada strasznie blado wieć porównywanie jakiegokolwiek fotela z vectrą jest pomyłką
-
Lampy Depo soczewka do B5 (3B).
bes_pieczniq odpowiedział maciek-s → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
ja kupiem auto juz z takimi lampami i po prostu szukam rozwiązania słabego oświetlenia drogi. pozostaje rozebrać reflektor i zobaczyć co w trawie tak na prawdę piszczy
