Skocz do zawartości
Gość wierzba123

Zawieszony komputer pokladowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wierzba123

Witam. Mam problem z komputerem pokladowym. Zawiesil sie i pokazuje ciagle ta sama predkosc to samo spalanie itd. Odlaczanie klem nie pomaga. Na vagu jeszcze nie sprawdzalem bo padl mi laptop. Ktos mial doczynienia z taka usterka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temacik.

 

U mnie komputer sam się resetuje np. w trasie 250 km potrafi się z 5 razy zresetować :/

Ale to nie wszysko. Jak nie skasuje się licznik to blokuje się przełączanie funkcji. Co najdziwniejsze kiedy otworzę drzwi to mogę przełączyć funkcję o 1 stopień potem znowu się blokuje.

Czy przyczyną może być uszkodzona manetka komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek spr. bym masy.Poruszaj kablami,może coś zaśniedziało.Podłączenie vaga też by sie przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do VAGa to nic nie wykazał :( może i dobrze ;) jestem wstępnie umówiony na sprawdzenie licznika.

Co do przewodów to może masz i racje bo wcześniej pojawiał się ten efekt jak było wilgotno

Miał już ktoś taki przypadek to niech się podzieli wiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też pojawia się podobny problem. mogę tylko raz przełączyć manetką komputer i koniec. Dopiero po zgaszeniu auta mogę znowu raz o jedną pozycję dać do przodu. Czy może ktoś rozwiązał ten problem.

 

Mam pytanie czy manetka jest podłączona przez taśmę Airbag czy oddzielnie idzie wiązka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z komputerem zawiesza się jak u poprzedników czy ktoś zna przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie a u mnie problem jest taki ze przy prawie każdym odpalaniu auta komputer się kasuje średnie spalanie, kilometry itp.

Zaczęło się tak robić po wymianie akumulatora.

Ktoś morze już to przerabiał i zna przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie a u mnie problem jest taki ze przy prawie każdym odpalaniu auta komputer się kasuje średnie spalanie, kilometry itp.

Zaczęło się tak robić po wymianie akumulatora.

Ktoś morze już to przerabiał i zna przyczynę.

Mialem tak samo po zmianie jednostek z mpg na l/100km i przebiegu z mil na km, ale po jakims czasie samo sie naprawilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie a u mnie problem jest taki ze przy prawie każdym odpalaniu auta komputer się kasuje średnie spalanie, kilometry itp.

Zaczęło się tak robić po wymianie akumulatora.

Ktoś morze już to przerabiał i zna przyczynę.

 

Od ponad miesiąca z tym walczę... Zaczęło się gdy zamontowałem licznik z 3BG 1/2FIS (wcześniej miałem najzwyklejszy licznik z 3B).

Podkładałem już kolejny licznik i ten sam problem...

Po nocy się nie kasuje a postoi 2h w dzień i reset ale też nie ma na to reguły co ile czasu się kasuje...

Przebieg dzienny też Ci się kasuje? Czy tylko to co na FISie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie miałem raz taką sytuację, dzienny licznik się nie skasował?

 

Sent from my Z3 Compact

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jak na razie miałem raz taką sytuację, dzienny licznik się nie skasował?

 

Sent from my Z3 Compact

 

 

U mnie kasuje się tylko to co na FIS'ie. Dzienny licznik trzyma bez problemu pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem nie potrzebnie znak zapytania. U mnie też skasował się tylko FIS.

 

Sent from my Z3 Compact

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam identyczny problem - zawiesza mi się przełączanie funkcji na wyświetlaczu FIS. Czasem wystarczy odczekać kilka min, czasem dopiero po zgaszeniu silnika. Zeruje się też pamięć (przejechany dystans, czas, itp). Czy jest ktoś, kto może pomóc w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawiesza mi się przełączanie funkcji na wyświetlaczu FIS. Czasem wystarczy odczekać kilka min, czasem dopiero po zgaszeniu silnika. Zeruje się też pamięć (przejechany dystans, czas, itp). Czy jest ktoś, kto może pomóc w tej kwestii?

Zmień manetkę komputera. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo w liczniku przed liftowym, jedyne co mogę stwierdzić to manetka była wporządku zmieniłem licznik i wszystko działa. W starym zmieniałem wsad ale nic nie dało, najprawdopodobniej gdzieś jakieś zimne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyko sytuację w full fisie 847. Raz zareaguje i później nic. Wina leży w samym procesorze w liczniku, od manetki do proca wszystko było lux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetka od komputera idzie po wiązce od poduszki?

Bo ostatnio non stop mi wyskakuje bład airbaga i dzisiaj zobaczyłem że nie działa mi też sterowanie kompem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień manetkę komputera.

 

Miałem identyko sytuację w full fisie 847. Raz zareaguje i później nic. Wina leży w samym procesorze w liczniku, od manetki do proca wszystko było lux.

 

Też mi się wydaję, że problem leży poza manetką, ponieważ czasem kiedy próbuję przełączyć na komputerze pokładowym np. na zasięg w km, to dopiero po kilku minutach na wyświetlaczu pojawiają się dane, tak jakby coś się tam wieszało. Ktoś wcześniej pisał, że zaczęło mu się to dziać przy odłączaniu akumulatora, i tak sobie teraz przypominam, że mniej więcej u mnie też się to zbiega w czasie z tą czynnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja niestety mam ten sam problem, co poprzednicy nic mi się nie przełącza, tzn. tylko raz no i chyba po otwarciu drzwi, poza tym wszystko się kasuje, no i przycisk reset tez nie daje oznak życia. Ma ktoś jakiś nowy pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę w tym temacie ale chciałbym uzyskać informację odnośnie komputera pokładowego,mój pokazuje w milach,czy ktoś ma jakąś rozpiskę co pokazuje po kolei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności