Skocz do zawartości
Demon

Jaki akumulator do B5 (benzyna)?

Rekomendowane odpowiedzi

jest jeszcze centra i właśnie nie wiem co lepsze ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów posiada lub ma jakąś opinię na temat akumulatorów firmy "banner"? Podobno jest to austryjacka firma.

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam....

muszę kupić akumulator , miałem założony 60Ah/540A Kager Vertigo, a wg VIN-u powinienem mieć 44Ah/220A.Mam alternator(chyba) 90A, taki powinien niby być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata 1.9TDi 90KM załozyłem nowy akumulator 55AH wszystko jest ok.ale rozmawiałem z znajomym i polecił szybko zmienić na 70 lub 75 gdyż 55 jest za słaby i jesli bede dalej jezdził to skończe alternator i wogole całą instalacje nie chce mi sie w to wierzyć czy to prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie diesle muszą mieć "większy" akumulator z większym rozruchem. Te 55ah zdecydowanie za małe, zmień na co najmniej 70Ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i od razu przepraszam że z innej beczki.

Bardzo potrzebuję Waszej pomocy.

Niestety nie mogę zamieścić nowego tematu bo przed chwilą się tu zarejestrowałem.

Coś się dzieje z passatem mojego wuja a właściwie z elektroniką.

Kupił samochód bez radia i kiedy chciał podłączyć radyjko to zaczęły dziać się różne dziwne rzeczy z elektroniką np. przestała pracować klima lub wariował centralny zamek.

co to może być? i gdzie szukać przyczyny i co z tym zrobić. Bez radia wszystko działa bez problemu.

Passat B5 1.8 97r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich i od razu przepraszam że z innej beczki.

Bardzo potrzebuję Waszej pomocy.

Niestety nie mogę zamieścić nowego tematu bo przed chwilą się tu zarejestrowałem.

Coś się dzieje z passatem mojego wuja a właściwie z elektroniką.

Kupił samochód bez radia i kiedy chciał podłączyć radyjko to zaczęły dziać się różne dziwne rzeczy z elektroniką np. przestała pracować klima lub wariował centralny zamek.

co to może być? i gdzie szukać przyczyny i co z tym zrobić. Bez radia wszystko działa bez problemu.

Passat B5 1.8 97r

niech sprawdzi błędy (autoscan na VAG), i niech sprawdzi przewody i VIN czy to czasem nie przekładka z angola

Po za tym masz tu wątek do tego skoro jesteś nowym http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69687

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno nie przekładka bo auto przyjechało z włoch.

Sprawdzenie VIN to tylko w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to na pewno nie przekładka bo auto przyjechało z włoch.

Sprawdzenie VIN to tylko w serwisie?

tu spr wyposażenie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=80333&highlight=vin+decoder

a tu historie http://forum.vw-passat.pl/member.php?u=84288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupił samochód bez radia i kiedy chciał podłączyć radyjko to zaczęły dziać się różne dziwne rzeczy z elektroniką np. przestała pracować klima lub wariował centralny zamek

Radio pewnie nie oryginalne i komputer głupieje. Sprawdź podłączenia bo fabryczne radia często są połączone z komputerem i być może wpięliście się na złącze komunikacyjne.

 

Zerknij http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/iso.htm, może coś znajdziesz dla siebie.

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. okazało się że próbowali podłączać jakieś stare radio które nawet nie było na kostki. nie dziwie się że komputer wariował.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75AH Varta. I wszystko hula. Zapalałem jak było -30 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie czy bosch 56ah 480a będzie pasował do mojego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko da radę :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam,ponieważ na stronie boscha podają inne parametry,ale jeśli kolega twierdzi,że będzie ok to się zastanowię nad tym,choć chętnie poznałbym wypowiedzi innych kolegów.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

animalx, jeszcze podjedź do poczciwego sklepu z aku u siebie w okolicy i popytaj tam, powinni być obeznani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 rok handluję akumulatorami także swoją wypowiedź opieram na jakimś już doświadczeniu :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę myślę,że kolega Tomek jest obeznany w temacie,ponieważ przed chwilką z nalepki w bagażniku wyczytałem symbol -J1P-,który oznacza-J1P Akumulator 220A (44AH).Także wielkie dzięki,wiem że aku. będzie ok.Plusik dla Tomasza.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 AHL z pełną elektryką szyb, lusterek, nonstop włączoną klimą, radyjkiem beta i instalacją lpg jak w podpisie potrzebuje wymiany aku ;)

 

obecnie rozładowany ( nie wiem ile jest już w tym aucie ) 55Ah .. dolewałem ostatnio wody, ładowałem i praktycznie nic mi to nie dało, po kilku dniach znowu zaczęły się akcje typu kasowanie MFA i godziny na zegarach.

 

prosze o fachową poradę, dziś kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności