Skocz do zawartości
Demon

Jaki akumulator do B5 (benzyna)?

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też niestety padł, jaki model o jakich parametrach polecacie do

- passata B5 99r APU 1.8 TURBO

- elektryczne szyby, centralny zamek, instalacja LPG na 190KM (chip), radio, klima

- rzadko jeżdżę w długie trasy

 

Z góry dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi też niestety padł, jaki model o jakich parametrach polecacie do

- passata B5 99r APU 1.8 TURBO

- elektryczne szyby, centralny zamek, instalacja LPG na 190KM (chip), radio, klima

- rzadko jeżdżę w długie trasy

Przedział od 60Ah do 65Ah. Zakładam, że masz alternator 90A.

Jak będziesz wymieniał na mrozie polecam odkręcić plastikowe podszybie, żeby jeszcze jego nie dokupować:) a przy okazji można mechanizm wycieraczek nasmarować;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według wlepy orginalnie mam wsadzony akumulator 44 Ah jak wymienię na boscha s3 54 Ah 56 Ah 480A to bedzie dobry czy za duży? trasy robię głównie po mieście czasami jakaś autostrada alternator ma 90 A sprawdzałem wlepe 8GD

Edytowane przez krzywyy82
alternator ma 90A sprawdazałem na wlepie 8GD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza się, rozkodowałem właśnie wlepę:

x4b - National sales program Switzerland

bof - B0F = Component parts set, complying with vehicle type for Switzerland, various parts

coj - Alloy wheels 8J x 18

gof - G0F = 5-speed automatic transmission

h6u - H6U = Tires 205/55 R16 91W

j1l - J1L = Battery 280 A (60 Ah)

m9l - 4-cyl. gasoline engine 1.8 L/110 kW 20V turbo, MVEG 2 base engine is T8B/T8C

q4h - Comfort sports seats, front

1ah - Electronic differential lock (EDL)

1g2 - Steel spare wheel with original equipment tires

2px - Leather trimmed sports steering wheel

5rq - Right exterior mirror: convex

5sl - Left exterior mirror: aspherical

t8b - 4-cylinder gasoline engine 1.8 L unit 058.D

3s2 - Black roof rails

8tc - Rear fog light for driving on the right

8gd - Alternator 90A

8rm - 8 speakers (passive)

1lb - Disc brakes, front

ojh - Weight category front axle weight range 8

oye - Weight range 5 installation control only, no requirement forecast

1ba - Standard suspension/shock absorption

 

Wycieraczki z przodu są OK, jak na złość - z tyłu się zacina :)

Mam jeszcze tylko pytanie o ampery: powyżej widać, że producent zaleca 280A a ja mam w tej chwili pod maską ustrojstwo MIG POWER 2, 60ah, 600A z 2003r. 600Ato lepiej / gorzej / bez różnicy ? Poprzedni właściciel miał niezłą tubę :)

 

Firma rozumiem CENTRA z tego co czytałem?

Smarujecie czymś klemy przy wymianie? No i czeka mnie chyba jeszcze wizyta u gaziarza bo wszystkie mapy chyba poszły w piz...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
według wlepy orginalnie mam wsadzony akumulator 44 Ah jak wymienię na boscha s3 54 Ah 56 Ah 480A to bedzie dobry czy za duży? trasy robię głównie po mieście czasami jakaś autostrada alternator ma 90 A sprawdzałem wlepe 8GD

Tak jak pisałem wcześniej koledze aku dla ciebie też w przedziale 60-65Ah.

Panowie nie patrzcie na to co było oryginalnie, bądź też co zaleca producent. W ostatnich latach bardzo się pozmieniały normy akumulatorów i technologia ich produkcji, a więc sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda nieco inaczej niż 10lat temu;)

Firma rozumiem CENTRA z tego co czytałem?

Smarujecie czymś klemy przy wymianie? No i czeka mnie chyba jeszcze wizyta u gaziarza bo wszystkie mapy chyba poszły w piz...?

Wybór marki zależy tylko od ciebie i tego ile przeznaczysz na to kasy, ale nie polecam robić takich zakupów w hipermarketach, tam nie rzadko stoją nawet dobre marki aku, ale przeważnie są to stare akumulatory, często wchodzące już w fazę zasiarczania.

Klemy dobrze jest przeczyścić szczotką do klem(każdy sklep od aku powinien taką mieć) i posmarować wazeliną techniczną lub jakimś smarem syntetycznym(nie tawotem)

Aha i jak się kupuje aku to się nie patrzy na to ile ma się w aucie elektroniki, jaki sprzęt czy inne duperele. Akumulator w naszych autach służy do rozruchu silnika, a nie zasilania podzespołów w aucie, to zadanie pełni alternator.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki akumulator leprzy do 2.8 v6 automat 4x4 ? Jak to się ma do alternatora czy da radę doładować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki akumulator leprzy do 2.8 v6 automat 4x4 ? Jak to się ma do alternatora czy da radę doładować ?

Dla twojego silnika będzie pasował przedział od 65 do 80Ah i min. 650A prądu rozruchowego wymiary jakich nie powinien przekraczać to 276x175x176 (DŁxSZER.xWYS. razem z słupkami)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem centra futura CA722 72Ah 720A do benzyniaka 1.6 z 97r. nabrałem wątpliwości czy dobrze zrobiłem ... czy nie skróci to życia alternatora lub jakiś innych perturbacji elektrycznych :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem centra futura CA722 72Ah 720A do benzyniaka 1.6 z 97r. nabrałem wątpliwości czy dobrze zrobiłem ... czy nie skróci to życia alternatora lub jakiś innych perturbacji elektrycznych :628:

chyba trochę przecholowałeś. W/g mnie to on pasuje do diesla. Możesz mieć problemy że będzie ciągle niedoładowany. Ja mam passka 1,8 T w benzynie i mam 54Ah 530A a na podstawie rozpiski VW powinienem mieć 44Ah 440A .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem centra futura CA722 72Ah 720A do benzyniaka 1.6 z 97r. nabrałem wątpliwości czy dobrze zrobiłem

No tak jak pisze Jacek, to troszkę przeholowałeś. Dla ciebie to max 60Ah, teraz musisz bardziej kontrolować stan baterii, najlepiej podjeżdżając do jakieś stacji serwisowej(co 4 miesiące) akumulatorów, żeby sprawdzali stan naładowania(nie tyle prądy, co gęstość elektrolitu).

Niestety niewłaściwe dobranie baterii znacznie skraca jej żywotność, co może mieć miejsce rownierz w twoim przypadku (chociaż nie musi).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!!!

 

Dopytywałem się jeszcze kilku znajomych odnośnie za dużego aku polecali doładowywać go co 4-6 miesięcy żeby choć czasem był w pełni naładowany ...

 

Ja mam passka 1,8 T w benzynie i mam 54Ah 530A a na podstawie rozpiski VW powinienem mieć 44Ah 440A .

 

Chyba rozpiska nie bierze pod uwagę że u nas jest czasem -30. Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem że przy mrozach aku traci połowę swojej wydajności.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszałem że przy mrozach aku traci połowę swojej wydajności.

Tak, przy -10 zdolność rozruchowa spada o 15-20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba rozpiska nie bierze pod uwagę że u nas jest czasem -30. Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem że przy mrozach aku traci połowę swojej wydajności.

dlatego mam włożony ciutkę większy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule Chciał bym sie dowiedzieć jaka pojemność aku do tego silnika bo każdy mówi inaczej ! ASO twierdzi ze wystarczy 50ah w co ja nie bardzo wieżę sklep Bosha ze 74ah Znajomy mechanik za 60ah Czy jest na to jakis katalog ????:dolamam i proszę mnie nie odsyłać do forum gdzie jest rozmowa o dieslach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według tego postu najbardziej optymalnym był by 60ah i taki kupię ;) myślę, że Bosch Silver S4 60Ah 540A będzie si. Dzięki Magda ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oryginalnie siedział Banner 44Ah, pojechałem do faceta kupić (miała być Varta, ale miał tylko Centrę), spojrzał w katalog Centry i powiedział, że minimum 64 Ah Centry. Wziąłem w końcu 62Ah, powiedział że gdyby sprzedał mi 44Ah nie dałby mi na niego gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o aku Bosch Silver S4 60Ah 540A ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Boscha to jak najbardziej za, ale niech się wypowiedzą inni może są jeszcze lepsze marki akumulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności