Skocz do zawartości
Demon

Jaki akumulator do B5 (benzyna)?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy! Podpowiedzcie proszę jaki aku założyć w Pasku 1.6. Wiem że kiedyś ktoś poruszał ten temat ale chyba nic konkretnego nie ustalono. Teraz był założony przez poprzedniego właściciela 45 Ah., chyba za mało no nie? Polećcie jakąś markę aku w dobrej cenie. :628:

 

Silnik 1.6 rok prod.97. Więcej oznaczeń Ci nie podam bo dowód rej. jest u mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 Ah, 162-198 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak wypasiony masz model.

Jeśli masz klimę,autoalarm,radio ze wzmacniaczem,głośniki 500W,navi,centralny zamek, i Bóg wie co jeszcze to Ci 45 Ah nie wystarczy.

Nie piszesz czy to diesel czy benzyna?

Jeśli masz benzyniaka to na podstawową wersję wystarczy( u mnie jest 45 AH a mam silnik 1.8).

Co do marki to trudno się wypowiedzieć czasem CENTRA jest lepsza od BOSHa, wszystko zależy od eksploatacji. Ja mam JENOXa od 4 lat (przedtem jeździł w maluchu :614: )doładowuję go raz na tydzień i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te parametry aku byly do silnika ADP ale byl jeszcze silnik AHL i do niego:

65 ( lub 45 ) 122-149 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw przypomniałeś mi na pewno AHL. Punkcik dla ciebie. Dzięki ! :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec ten Twoj 45 Ah jest ok ale lepszy bedzie jednak moim zdaniem 65 Ah jak juz bedziesz wymienial i mysle ze bylo to uzaleznione od wyposazenia auta ( el, klima itd...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Co do Twojego samochodu i akumulatora to wg Autodaty dla silnika AHL akumulator 45Ah (65A). Tyle ze nie prosciej bylo zajrzec do naklejki w bagazniku i odszyfrowaniu sobie jaki akumulator faktycznie powinienes miec??!! A zakladasz post, no chyba ze naklejki nie masz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jak na skanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki jak na skanie

 

Jak go ściągnąć ?.

Albo prześlij adres na prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie sie podlacze do tematu. Tylko mi chodzi o 1.8T. nie wie ktos moze jaka pojemnosc pociagnie alternator? 50Ah da rade? cz moze 55Ah? seryjnie jest cos kolo 44Ah...

pozdrawiam

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak go ściągnąć ?.

A po co ściągać, zapisz sobie kilka cyferek albo naucz się na pamięć jaki aku jest Ci potrzebny

seryjnie jest cos kolo 44Ah...

Wg AD powinno być 60 Ah

Tyle ze alternator moj ma 120A

AD podaje tak jak na skanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

The.wolf wystarczy akumulator według norm 44Ah/360A ale oczywiście będzie lepszy 50 lub 55 Ah. Do ok 500 Ah. Często dodajemy różne dodatkowe urządzenia jak CB (które zapomnimy wyłaczyc na noc) autoalarm itp. A to wymaga dodatkowej pojemności.

Mój kolega kupił Audi A8 z silnikiem benzynowym i posiada tam akumulator 120Ah. Ale tam nawet popielniczki otwieraja sie elektrycznie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krycho

Witam!

Dzis zakupiłem do mojego Passata 1.8 akumulator Centra Futura 50Ah, 510A. Poprzednio byl identyczny,ale ostatnimi czasy nie moglem odpalac samochodu. (zerowala sie godzina i przebieg dzienny).

Czy 50Ah i 510A to troche nie za malo? Nie mam climatronika. Prosze o porade, bo nie wiem czy isc do sklepu i prosic o wymiane, czy ta Futura moze zostac.

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHL 52-55Ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowany w swoim Passacie 62 Ah, taki dobrał mi serwis Centry (World batt)w/g wyposażenia i jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

prosze podajcie mi jaki mam kupić akumulator do 1.8T 20v 150 km AEB 1997 ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat i ludzie... :ok: niech nawet pochodzi z 4-5 lat więcej nie musi.

Aku nie jest wieczny więc nie warto przepłacać, zwłaszcza że do benzyny nie jest potrzebny jakiś olbrzym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności