Skocz do zawartości
Demon

Jaki akumulator do B5 (benzyna)?

Rekomendowane odpowiedzi

Rok jak go już mam,trasy tylko po mieście.Napięcie w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakupilem do 1.6 ahl 60 ah o rozruchu 600a mialem 45 i elektryk mowil ze za maly wiec kupilem wiekszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po grzyba fabryka podaje, że 44 Ah? Specjalnie ludzi w buca robią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy w buca robia ale mowil ze klima jest i elektryka to za maly jest ten 45 ,mam taraz 60 i smiga niezle ,malo co rozrusznik nie wyskoczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli alternator ładuje 90A to aku musi być min. 60Ah i nie więcej niż 65Ah. Nie patrzcie na wlepę w kufru;) 45Ah będzie przeładowywany co będzie prowadziło do szybszego parowania elektrolitu i destrukcje masy czynnej w ogniwach. 60-65Ah to jest to co tam powinno iść.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstawię chyba 55 Ah i to wszystko

No rób kolego jak chcesz, nikt cię do niczego nie zmusza:)

Ale uwierz mi wiem co piszę, pracuję w hurtowni akumulatorów oraz je serwisuję i trochę pojęcie o tym mam.

Podjedź do pierwszego lepszego sklepu który zajmuje się sprzedażą aku i niech ci z katalogu dobiorą aku.

 

Zobacz sobie katalog ONLINE VARTA

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak mówili, w jednym sklepie, ze 55 Ah varta, w innym, że 60 Ah bosch lub centra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel, zasadniczo, posłuchałem Twojej rady i zakupiłem dziś akumulator Bosch S4 (60 Ah, 540A). Myślę, że będzie dobry?

 

Dałem 285 zł. I przy montażu tej świni mocno przeciąłem sobie palec wskazujący lewej ręki :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakupiłem dziś akumulator Bosch S4 (60 Ah, 540A).

Dałem 285 zł. I przy montażu tej świni mocno przeciąłem sobie palec wskazujący lewej ręki :[

A ja za swój dałem prawie 400 zeta i przy montażu mało nie wybiłem przedniej szyby bo mi się prawie wyślizgnął z ręki :D Tak więc łączę się w bólu :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhh... palec boli :(

 

Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Tam w tej grodzi, gdzie jest aku, serwo, etc. Zaraz przy akumulatorze jest taki wężyk przezroczysty, schodzi w dół, jest zakończony czarną końcówka, która zdaje się pasować do otworu(od strony plusowej klemy) w akumulatorze. Co to jest? Jakieś odpowietrzenie gazów aku?

 

Podpinać to, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś odpowietrzenie gazów aku?

 

Podpinać to, czy nie?

Nie nie musisz tego podpinać, teraz akumulatory mają odpowietrzanie centralne i raczej nie gazują tak mocno aby wydostawał się z niego elektrolit. Jak masz ochotę to dla świętego spokoju możesz to podłączyć:)

Wiem, że włożenie aku w podszybie to jest masakra;) Nie jeden już wyzywał konstruktorów przy montażu;) Bardzo często zdarza się połamać plastikowe podszybie:)

Teraz to może trochę za późno o tym piszę, ale można było przy wyjętym aku sprawdzić drożność kanału odpływowego który się pod nim znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już te kanały przerabiałem, gdy wymieniałam całą obudowę filtra przeciwpyłkowego, bo mi się do środka woda przelewała (sparciała uszczelka). Jednym słowem - są drożne.

 

Akumulator w tym miejscu, to czysty debilizm no, ale co poradzić. Patrząc na komorę silnika, to nie ma tam na niego miejsca.

 

Podszybia nie złamałem, delikatnie go odchylałem i poszło, ale po palcu i ścięło skóry kawałek w dwóch miejscach i się dopiero wku#wiłem. Byłem między młotem, a kowadłem, bo nie chciałem przechylać aku, a nie robiąc tego prawie wejść nie chce.

 

Ok, Ariel, jak mówisz, że nie trzeba tego podpinać, to nie będę podpinał. W tym poprzednim aku nie miałem wyjścia na to wyprowadzanie gazów, w tym aku jest takie coś i widać, że to tam pasuje.

 

To ma tylko jedno zadanie, by odprowadzać gazy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanko...

 

jaki związek ma automatyczna skrzynia biegów z prądem rozruchu w aku? Czy wogóle ma?

 

1.6 AHL B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki związek ma automatyczna skrzynia biegów z prądem rozruchu w aku? Czy wogóle ma?

Niema znaczenia czy automat czy manual;) aku dla ciebie to 45Ah - 50Ah o wymiarach 205x175x175 (Szerokość x Długość x Wysokość) z dolną stopką mocującą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam wszystkie posty i już zgłupiałem jaki kupić 45Ah czy 55Ah a może 60 Ah do mojego 1.8 125 km adr robie z reguły krótkie trasy dajcie znać może jeszcze komuś się to przyda bo zima idzie ojjjj idzie już ją widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taz mam 1.6 AHL i mam 55aH :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spokojnie możesz włożyć 60 Ah i będzie spokój na dobrych parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do fachmana akumulatr do 1.8 125km powinien mieć od 55-65 Ah jak kos jeździ na krótkich trasach to lepszy będzie ten mniejszy z centry 55 Ah kosztuje 240 zł z wymiana wymiary 242mm/175mm/190mm jest jeszcze banner też 55 Ah kosztuje 270 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności