Skocz do zawartości
bicuomega

montaz wzmacniacza.

Rekomendowane odpowiedzi

to o czym mówi Marek jest możliwe, aczkolwiek trzeba miec niezłego niefarta żeby mase pociągnęło z radia, podłączenie do karoserii jest ok, ew. jak pojawiaja sie brumy to trzeba klasc kabel, natomiast co do połączenia plusowego- ze skrzynki bezpiecznikow bedzie grało, ale musisz pamietac ze kable się grzeją, a producent raczej nie przewidział dodatkowego obciązenia w tym miejscu (na cieniutkich ori kablach, w dodatku xx letnich ) takze polecam zaopatrzyc sie w pozadną gasnice i dobre AC ;) nie wiem po co tak ryzykowac gdy przebicie sie do aku w pasku jest banalnie proste..

kabel remote mozna podpiac pod sterowanie antena elektryczna, jesli nie ma specjalnego wyjscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumieliscie ja mam podlaczone tak radio ze jak nawet wylacze kluczuyk to mi dziala. ja podlaczylem tak wzmaka i mi pasuje a moze kiedys zmienie jak cos sie bedzie psuc. ale jak narzie nie mam na to czasu by to robic wiec jest tak jak jest i jest dobrze. koniec tematu. napewno 2 wzmacniacz ktory bede montowal pod glosniki to puszcze do aku:) hehe no i moze zmienie te z bezpiecznikow do wzmaka. bo juz mi sie nie chce sluchac ze to jest zle moze i macie racje co do tego moze i napewno macie no ale to bylo podlaczenie na wlasna reke i podlaczylem i dziala no ale jak moiwcie ze moze mi si ecos popalic to zmienie jak bede podlaczal 2 wzmaka. pozdro i wtedy dam fotki hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to rozumiem, przyznanie sie do błędu i jego poprawienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jak to zrobie to wtedy dam dodatkowe fotki. jak si epodlacza pod aku i ktoredy najlepiej. podro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze- masz napisane przecież w tym samym wątku, którędy najłatwiej.

Po drugie- postaraj się zachować choć odrobinę zasad gramnatyki i używać po kropce dyżych liter. Strasznie ciężko czyta się Twoje posty, bez przecinków itp. Przeczytaj w regulaminie forum punkt 2.2 b);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest napisane, ale jak dam fotki to chyba bedzie jeszcze lepiej nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dac- nie zaszkodzi, aczkolwiek wystarczy zajzec za pedały i wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie chce podłączyć wzmacniacz pod radio beta V, gdzie się podpiąć z kabelkiem REMOTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie chce podłączyć wzmacniacz pod radio beta V, gdzie się podpiąć z kabelkiem REMOTE.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65608

 

nieda sie tego zrobic w tradycyjny sposob. chyba ze tak jak to opisalem w temacie powyzej. remote podlaczasz w takim przypadku pod kabel od automatycznej anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jak podlaczyc radio do wzmacniacza gdy nie mam orginalnych wyjsc do wzmacniacza. Moje radio to JVC KD-351. Czy mozna podpiac sie pod kable co ida na glosniki?? Szczegolnie chodzi mi o glosnikow z tylnych drzwi, bo siedza tam HERTZ 165 80RMS i radio sobie z nimi nie radzi. Co madrego mozna w tym pzrypadku zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie nie typowe pytanie.Gdzie można zamontować wzmacniacz z przodu samochodu?U mnie historia wygląda tak.Miałem wzmacniacz w bagazniku w schowku jak miałem podłączoną tube w bagażniku, która nie dawała prawie żadnego efektu w kombiku.Postanowiłem wywalić tube, którą sprzedałem ze wzmacniaczem i kupiłem nowy wzmacniacz 4 kanałowy z JBL cs 50.4 o mocy 67W na kanał.Kupiłem też na przodek 2 głośniczki Signat H16.

Plan był taki że wzmacniacz miał zasilacz 4 głośniki w drzwiach.Wszystko podłączone pięknie ładnie.Tylko że wzmacniacz zamontowany jest w tym miejscu:attachment.php?attachmentid=22166&stc=1&d=1264012385

 

 

Troche wiocha, ale brakło mi pomysłu i wiedzy jak można to inaczej podłączyć ,żeby wzmacniacz wylądował w bagażniku.No bo jak ciągnąć 4 metry ośmiu kabelków od głośników do bagażnika.Dletego zamontowałem go pod schowkiem i kabelków starczyło dorobić 30 cm.

Może jest jakiś sposób żeby wzmak mógł sie znaleźć w bagażniku i żeby zasilał 4 głośniki a nie czeba ciągnąć kabli od głośników do bagażnika?

 

Po takim podłączeniu jak teraz mam słychać w głośnikach świst silnika.Tylko nie wiem teraz czy to z powodu że kabel +12 i masa i kable od głośników i komponenty są położone obok siebie,czy ten wzmak nie ma wbudowanego filtru.Wydaje mi sie że to pierwsze.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

DSC00115.jpg

DSC00118.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie że to pierwsze.

 

Dobrze ci sie wydaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable zasilające i głośnikowe koniecznie osobno :) bo inaczej będziesz musiał się przyzwyczaić do tego co słyszysz teraz ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,a jak z tym moim pierwszym pytaniem gdzie indziej moge ten wzmacniacz zamontować żeby zasilić 4 głośniki w drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie indziej moge ten wzmacniacz zamontować

witam, nie wiem jak jest w B5 ale w B5fl jak ściągałem schowek, to było nad nim trochę miejsca, patrząc na wymiary tego wzmacniacza powinien tam sie spokojnie zmieścić :) tak więc odkręc schowek, i zobacz czy da się go tam umieścić, ładnie porządek z kabelkami zrób i będzie schowany, będzie blisko i będzie dobrze :):D teraz przykręciłeś go "od dołu" schowka, piszę o tym żebyś go przykręcił "od góry" na schowek ;)

 

pozdrawiam i daj odp co o tym sądzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, nie wiem jak jest w B5 ale w B5fl jak ściągałem schowek, to było nad nim trochę miejsca, patrząc na wymiary tego wzmacniacza powinien tam sie spokojnie zmieścić :) tak więc odkręc schowek, i zobacz czy da się go tam umieścić, ładnie porządek z kabelkami zrób i będzie schowany, będzie blisko i będzie dobrze :):D teraz przykręciłeś go "od dołu" schowka, piszę o tym żebyś go przykręcił "od góry" na schowek ;)

 

pozdrawiam i daj odp co o tym sądzisz :)

Dokładnie,małe wymiary ma i powinien ładnie spasować ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapominacie koledzy o dość ważnej sprawie. Wzmacniacz powinien mieć dobrą cyrkulację powietrza dla skutecznego chłodzenia, a w tym miejscu będzie miał raczej grzanie, tym bardziej w zimę, gdy ogrzewanie idzie na często na opór.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MauroO-masz rację,ale przecież to nie piec 5000 watt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie piec, ale wzmacniacze z średnio-niskiej półki nie mają często zabezpieczeń termicznych i okazuje się często, że skutkuje to uszkodzeniami. Nie mówię, że będzie to grzać jak piec, ale wzmacniacz chłodzenie powinien mieć.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piece 4kw rms mam w rackach po 4 sztuki i jakos dają rade ;) to raczej takie małe bździdełko sie nie zjara, ale jakby dać pod tylna kanape, rozkrecic grzanie i posadzic na to tesciową tuż po Wigilii to kto wie :)

 

 

ale to fakt czesto te zabezpieczenia nawet jak sa to nie dają rady! tylko czy wzmak ktory nie ma dobrego protecta wogole warto montowac ;)

Edytowane przez tw182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności