Skocz do zawartości
bicuomega

montaz wzmacniacza.

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście że moze być do skrzyni przykrecony :) nic sie z nim nie bedzie dziac :P co najwyżej może zagrać :D haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak pomyślałem i powiem wam idealne rozwiązanie. nie zawadza nie trzeba nic kombinować a jak przyjdzie wyciągnąć to tylko kable odłączyć i już:) polecam:D

 

 

a jeszcze jedno pytanko. chciałbym sobie zrobić wyłączanie wzmacniacza. jeśli np jestem w miejscu (np na grylu:D :) i radio musi pograć dłużej, a nie potrzebuje kopnięcia tuby to chciałbym wyłączać wzmak żeby mi nie brał prądu z aku. już miałem w poprzednim aucie tak że mnie poniosło i trzeba było ładować aku bo nie ruszył:) i tak myślę, myślę i czy dobrym pomysłem (w sensie technicznym) jest założenie małego wyłącznika na kablu sterującym co idzie od radia do wzmaka? bo jeśli tam nie będzie +12V to wtedy wzmak nie zadziała. a przeciez nie będę się wpinał w kabel zasilający wzmacniacz bo to bez sensu.a tamten kabelek jest cieniutki więc tam obciążenia praktycznie nie ma wogóle.

Edytowane przez _chris_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do montażu wzmaka na skrzynce to podobno mogą mu zaszkodzić wibracje z głośnika. Na oparciu to tez nie bardzo, przeszkadza jak chcesz coś przewieźć i złożysz oparcia.

Ja np. przykręciłem swój pod półkę. Prawie go nie widać w niczym nie przeszkadza, no i jak mi potrzeba bardzo dużo miejsca to odpinam tylko kabel od skrzynki. Jakoś sobie nie wyobrażam żeby przy każdym "robieniu miejsca" odpinać i co nie które kable odkręcać, a mam tego sporo bo przód tez chodzi pod wzmakiem. Pozatym ta cala pajeczyna kabli feee :)

 

A ten przełącznik to w sumie jedyne rozwiązanie żeby wyłączyć wzmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne wibracje mu nic nie zrobią ;) a co do wyjmowania sprzętu to fakt potem wielkie kłopoty z tymi kablami, ja mam skrzynęczkę z boku po lewej stronie bagaja i bagaznika mi jeszcze nigdy nie brakło :D

oto foto :)

 

jak widać piecyki na skrzynce i nic im sie nie dzieje :]

100_3601.jpg

DSCI1402.jpg

DSCI1403.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko że kolego masz kombi :D a z kablami nie sądzę żeby był problem odkręcam od wzmaka i tylko prąd najlepiej odkręcić z aku i tyle:) wszystkie kable idą mi "sufitem" bagażnika więc sobie będą tam spokojnie siedzieć nic im nie będzie:)

 

a odnośnie samogeo car audio to jednak stwierdzam że sedan to jest lipny do budowy CA. Miałem ten sprzęt wcześniej w golfie 3 i duuużo lepiej grał :) ale przynajmniej ten głos miał się jak wydobyć z bagażnika:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale bez śrubokręta tego nie zrobisz, pyzatym nie tylko zasilanie minimum 5 kabli trzeba odpiąć - mając tylko sub. brzy bardziej rozbudowanym sprzęcie (np. sub + przod) kabelki sie mnożą. Dalej twierdze że wzmak na "suficie" bagażnika to lepszy pomysł niż montaż na skrzynce :)

Sedan ma szczelny bagażnik, nawet bardzo. Spróbuj uchylić oparcie. Myślę nad jakimś estetycznym rozwiązaniem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki wlacznik w poprzednim aucie i dzialalo wszystko bez zarzutu, tylko sa jakies 2 sekundy ciszy zanim tuba sie odezwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam byc szczery to nieczęsto wkładam tyle do bagażnika żeby miejsca nie mieć ale jak przyjdzie przewieźć to musze wyciągnąć. do boku nie miałem jak przykręcić i ten pomysł wydawał mi się najlepszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem fotki jak to u mnie wygląda, troszkę słaba jakość ale najważniejsze widać.

DSC05110.jpg

DSC05112.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności