Skocz do zawartości
bicuomega

montaz wzmacniacza.

Rekomendowane odpowiedzi

i ile w sumie będe potrzebował metrów do podłączenia tych 4 głośników ze wzmaka z bagażnika?
tego nie wiem :) musisz sobie zmierzyć mniej więcej ;) i tyle kupić :) przekrój do przednich głośniczków to 1.5mm2 wystarczy :) góra 2.5mm a jakbyś chciał kabelek od wzmaka do suba to 4mm2 :) ostatecznie 2.5 ale z dobrego materialu (żeby nie był tani) :P 5 metrów na kombi wystarczy w zupełności :) daj znać jaki efekt potem i jakie Twoje odczucia z odsłuchu.

pozdraVWiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś podpowiedzieć albo rzucić zdjęcie którędy pociągnąć kabel zasilający do wzmacniacza i która stroną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktoś podpowiedzieć albo rzucić zdjęcie którędy pociągnąć kabel zasilający do wzmacniacza i która stroną.

Proszę: http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=531885&postcount=7

i pamiętaj że sygnałowe nigdy po tej samej stronie co zasilanie ;)

Jeszcze to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8113&highlight=kabel+wzmacniacz

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20442&highlight=ktrdy

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10392&highlight=ktrdy

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5252&highlight=ktrdy

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4389&highlight=ktrdy

Trochę tego masz,miłej lektury :D

Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem już po montażu wszystkiego, niestety fotek nie zrobiłem bo nie miałem aparatu tam gdzie się bawiłem.Kabelki kupiłem z Dietza 20mm2, do tego kabelki do głośników 1mm2 mogły być grubsze jednak tylko takie mieli ale na tą moc i tak wystarczające.

Wzmacniacz wylądował w schowku w bagażniku z lewej strony.

Lewą stroną w progu ciągnąłem kabelki do głośników 4* 4,5 metrów aż do kostki za radiem tak pomyślałem że będzie najszybciej żeby nie bawić sie w podłączanie do każdego głośnika z osobna.Razem z tymi kabelkami pociągnąłem kabelek sygnałowy RCA.

W drugim progu po prawej stronie idzie kabelek zasilający(przebiłem sie pod filtrem powietrza).

I teraz co dziwnego wszystko jest jak należy a w głośnikach dalej słychać świst.Wniosek nasuwa się jeden: wzmacniacz nie ma filtru bądź ma ten filtr ale bardzo słaby.Zdziwiło mnie to strasznie bo to nie jest wzmacnacz z Voicekrafta tylko z JBL.

Co mogę dalej zrobić?pewnie jakiś filtr zastosować...Może macie jakiś schemacik do wykonania takiego filtru bo te z Allegro to mają kable o przekroju 6mm2 także bez sensu żebym montował taką zwężke skoro mam 20mm2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewą stroną w progu ciągnąłem kabelki do głośników 4* 4,5 metrów aż do kostki za radiem tak pomyślałem że będzie najszybciej żeby nie bawić sie w podłączanie do każdego głośnika z osobna.Razem z tymi kabelkami pociągnąłem kabelek sygnałowy RCA.

 

Kabel RCA w takim przypadku powinien iść środkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi może powiedzieć którędy można poprowadzić w b5 kombi dość grube kable o przekroju 50mm? w progach na 99%jest na to za mało miejsca:( i teraz mam dylemat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś mi może powiedzieć którędy można poprowadzić w b5 kombi dość grube kable o przekroju 50mm? w progach na 99%jest na to za mało miejsca:( i teraz mam dylemat...

 

5 centymetrów,co to masz za kable? :lol

Ja upchałem w progach,pod plastikami,jak nie to pod dywanem obok tunelu środkowego.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miało by 50 mm2, będę w tygodniu jakoś upychać, zachciało mi się 50mm, a miałem brać 35mm, zawsze zostaje po chamsku na wierzchu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miało by 50 mm2, będę w tygodniu jakoś upychać, zachciało mi się 50mm, a miałem brać 35mm, zawsze zostaje po chamsku na wierzchu;)

 

Nie no,spoczes-jakoś to upchasz :) Mi przynajmniej się udało,jest tam przecież dosyć dużo miejsca.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50mm2 powinno spokojnie pod progiem pojsc :)miedzy 35mm2 a 50mm2 nie ma juz znaczacej roznicy w średnicy grubosci, bo to jest pole przekroju :) w przeliczeniu srednica samej miedzi to 20mm2=5mm; 35mm2=6.6mm; 50mm2=8mm ;) plus izolacja :P więc 15mm w srednicy spokojnie pociśniesz progiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i RCA puszczony środkiem i jak piszczało tak piszczy dalej.Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?denerwuje mnie to niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i RCA puszczony środkiem i jak piszczało tak piszczy dalej.Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?denerwuje mnie to niemiłosiernie.

 

Czyli albo łapie jakieś zakłócenia po drodze,albo gdzieś jest uszkodzony kabel (lub wtyczki).Wina może leżeć także po stronie wzmacniacza.Posprawdzaj jeszcze raz połączenia.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczenie jest wywołane wadliwymi przewodami chinch.

Najlepiej zastosować filtr jak nie zadziała to trzeba wymienić chinche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszczenie jest wywołane wadliwymi przewodami chinch.

Najlepiej zastosować filtr jak nie zadziała to trzeba wymienić chinche

 

Nie zapominaj o możliwości uszkodzonych filtrów we wzmaku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i RCA puszczony środkiem i jak piszczało tak piszczy dalej.Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?denerwuje mnie to niemiłosiernie.

Jakie masz te przewody sygnałowe? Dobre przewody sygnałowe nie muszą być nawet układane środkiem, czy też z dala od instalacji samochodu.

Ale co raz częściej można spotkać takie ścierwo, że aż szkoda gadać.

Spotkałem się już z takimi, że ładnie wyglądały, niby ekranowane, ale ekran wcale nie był połączony z wtykiem RCA. Wykorzystane były tylko dwie izolowane żyły będące w środku kabla. Po przylutowaniu ekranu do masy wtyków RCA wszystkie zakócenia ustąpiły.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable mam z Dietza, kupowałem cały komplet 20mm2.Taki komplet jak polecają u nas na forum.Pożyczyłem od kolegi wzmacniacz też 4 kanałowy z Kenwooda w sobote go podłoncze i sie przekonam czy to nie wzmacniacz, bo na 80 % obstawiam na niego.Poprzedniego miałem JBLa ale jakiś stary też 4 kanałowy o mocy 35 wat na kanał i kabelki miałem wszystkie ciągnięte 1 progiem:zasilające z głośnikowymi i RCA, 3w1 :) i totalnie zero świstu.Tylko podczas zmiany wzmaka na tego JBLa cs50.4 wymieniłem też radyjko z Sony xploda na Pioneera Deh-1220MPB być może że to radyjko wali takie zakłócenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pioneera Deh-1220MPB być może że to radyjko wali takie zakłócenia?

No to już wiesz co jest. Poczekaj z zamianą wzmacniacza.

Te Pioneery mają odseparowaną masę wyjść na wzmacniacz. Spróbój podczas grania połączyć przy radyjku cienkim przewodem masę któregoś z kanałów wyjścia RCA z masą radyjka. Na pewno gwizd ustanie.

Daj znak czy tak się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po dlugich oczekiwaniach zakupilem 2 wzmacniacz a mianowicie 2 wzmacniacze i juz sa podlaczone pod aku:) wiec juz wszystko jest ok.:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy zamontował dwa wzmacniacze w MLu i były przykręcone na wkręty do fotela, kable były dobrze po podłączane wszystko grało super 2xskrzynie, aż pewnego razu ujrzał płonącego ML'a od środka winą były wzmacniacze od nich zaczęło się palić wzmacniacze firmy Magnat...

 

Prawdopodobnie stało się tak jak kolega wcześniej napisał :

Ps wzmacniacz nie powinien być przykręcony prosto do siedzenia tylko najpierw płata np MDF do siedzenia, a później wzmacniacz do niej...

Chodzi o to, że wzmacniacz poprzez wkręty będzie Ci łapał masę z karoserii i przy zwarciu/oderwaniu się kabla od wzmacniacza może powstać zapłon co doprowadzi do spustoszenia auta...

 

Dla tego u mnie wzmacniacz leży w bagażniku normalnie i jest przymocowany po przez rzepy samo przylepne :) Jedna strona rzepu na wzmacniacz druga normalnie na podłodze bagażnika i takie jest mocowanie, kiedy chce mogę go bez problemu wyjąć:)

 

I od niedawna pojawił się taki efekt jak jadę i dodaje gazu to w tweeterach słyszę gwizd, głos jak by to jakaś duża turbina była zamontowana i gwizdała, efekt rosnący jest tylko wtedy jak dodaje gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności