Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mała prośba, mianowicie chciałbym żeby włączało sie podświetlenie licznika po włączeniu zapłonu, wiem że trzeba zmienić na F... I tu jest problem, jak i gdzie zrobić to w vcds lite, passat b5 98 tdi 110 km, nie bardzo moge znaleść, jeżeli jest na forum proszę o link, a jeżeli nie, to niech mi któryś z kolegów wytłumaczy :) Proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na vcds raczej tego nie zrobisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś... :( a powiesz mi dlaczego? A jeżeli nie tym, to czym to moge zrobić?

Edytowane przez Tomaszek704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sie nie da, to tak szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mnie pocieszyłeś... :( a powiesz mi dlaczego? A jeżeli nie tym, to czym to moge zrobić?

 

Jak masz KKL ,to VAG eprom programer do odczytania/wgrania epromu licznika i do podmiany wartości komórek w epromie.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz KKL ,to VAG eprom programer do odczytania/wgrania epromu licznika i jakiś hex edytor do podmiany wartości komórek w epromie.

 

Ok, ale zrobię to na tym samym kablu? Bo ściągnąć program to nie problem. A kabel musiał bym kombinować. Kabel normalny do diagnostyki vag na USB mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, ale zrobię to na tym samym kablu? Bo ściągnąć program to nie problem. A kabel musiał bym kombinować. Kabel normalny do diagnostyki vag na USB mam.

Jeśli masz kabel KKL(a skoro używasz VCDS Lite,to na pewno KKL), to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VAG Eeprom Programer można edytować wsad. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki koledzy, będę coś próbował działać w domu i zobaczymy co z tego wyjdzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przed edycją zapisz sobie kopie ori ,co by nie było problemów w razie W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem sobie, ale jest problem bo niewiem gdzie to zmienić, to co tu jest napisane różni się z tym co mi wyskoczyło. Nie ma żadnego $1ED ani nic nawet podonbego, korzystam z vag eeprom programmer V1.19g. No chyba że u mnie się nie da, mam licznik bez fisa i bez mfa. Ale sądzę że taką prostą rzecz powinno się dać zrobić.

Edytowane przez Tomaszek704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale sądzę że taką prostą rzecz powinno się dać zrobić.

Przecież jest w pierwszych postach np:4,że liczniki immo 3,czyli od roku modelowego 2001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież jest w pierwszych postach np:4,że liczniki immo 3,czyli od roku modelowego 2001.

Ale ja niechce niczego więcej ustawiać jak tylko podświetlenia. żadnych spalań jak w poście #3

Edytowane przez Tomaszek704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja niechce niczego więcej ustawiać jak tylko podświetlenia. żadnych spalań jak w poście #3

Tego też to dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego też to dotyczy.

 

Naprawde staram się to zrozumieć ale nie bardzo mogę. Dlaczego w nowszych licznikach można a w starszych nie? Przecież i w starych i nowych siedzi program - wsad. Proszę o logiczne wyjaśnienie, że nie da się bo to i to, chyba że w tym modelu 3B1919860C nikt się nie bawił i stąd ten problem. Nie przekonuje mnie odpowiedź nie bo nie i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to podpowie ktoś jak zrobić podświetlenie po stacyjce w takim kiczniku 3B1919860C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest licznik po fl, nie da sie zrobić tego w sofcie. Na początku tego tematu o tym mowa. Jeżeli juz chcesz to kup sobie ecu z Can dołóż kabelki od Can i załóż licznik po fl tam sie da zrobić bajery z podświetleniem. Ja w starym b5 mam same wskazówki i w nocy ładnie to wyglada. W b6 jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skoro tak mówisz no to szkoda, myślałem kiedyś żeby przełożyć licznik ale z tym jest sporo zachodu a i tak wszystko nie działa tak jak powinno. ja chciałem podświetlić chociaż wskazówki bo mam założone cienkie od polifta i słabawo je widać. Dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz i tyle, po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyłączyć kontrolkę ciśnienia oleju w immo3 bo kodowanie vagiem nic nie daje , licznik , eprom 1J5920826C

czy wie ktoś może jakie komórki za to odpowiadają i jak należy je zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności